Autem k moři, na co si dát pozor.

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Autem k moři, na co si dát pozor.

Příspěvek od Laco71 »

Uvádzam tuto tému, kde by sme mohli sa podeliť so svojimi nie príliš dobrými zážitkami z ciest v tomto dovolenkovom období, NA VYSTRAHU a prevenciu pre ostatných čitateľov tohto fora aj pre browserov-googlistov,ktorí hĺadaju informácie na nete.
Preto som dal názov témy v českom jazyku, a je o mne známe,že píšem dvojjazyčne , aj SK, aj CZ.
Príspevky by mali opisovať zážitky a komentáre tykajuce sa ubytovania, reštauračnych služieb,kvality ciest, vyber trasy, tankovania, prip. inych negatívnych zážitkov,ktoré sa dotykaju CESTOVANIA a DOVOLENKOVANIA , v záujme toho aby sme sa mohli vyhnuť sklamaniam na našich dovolenkách a cestach po Europe.

Ďakujem.

Laco.

P.S. Prosil by som o uprimné komentare a skutočné zážitky , nie spam a hlavne nie negáciu negácie,
myslím tým to,že ked niekto napíše KONKRETNE z čím bol kde nespokojný , tak nasledujuci príspevok
by nemal byt písaný v tom duchu,že prispievajuci nemá pravdu,lebo práve on mal na tomto miste výborné skusenosti a p.
Ide mi o to aby sme vyselektovali zariadenia , ktoré UMYSELNE poškodzujú a okradajú zákazníkov cestujúcich turistov,tým,že im UMYSELNE poskytujú nedostatočné služby , nie prispevky o tom,že na tom a tom odpočívadle nebol toaletný papier a odpadky okolo košov boli rozhádzané.
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Autem k moři, na co si dát pozor.

Příspěvek od Laco71 »

Teda moja konkretna negativna skusenosť sa stala tým,že som natankoval NEKVALITNÝ BENZIN
na NO NAME benzínke na cca 80-tom kilometri dialnice E-75 od maďarsko-srbskej hranice smerom na Novi Sad.
Píšem to preto,že mám silne podozrenie,že majiteľ toho komplexu MOTEL MANDIČ drží tento nekvalitný benzin ZAMERNE a UMYSELNE , aby si takto PRIVYRÁBAL odťahom nepojazdných aut z dialnice do svojho servisu,ktorý je súčasťou tohto komplexu.
Teda ked som natankoval asi 20 litr benzinu a vyšiel na dialnicu, asi po kilometri mi začal motor vynechávať, až zhasol uplne, a ked som sa pokušal opäť naštartovať ,motor držal len volnobežné otáčky a nedal sa pridávať plyn,lebo dusilo motor až nakoniec opäť zdochol a vysvietilo aj "check motora" na pristrojovke,teda v tej chvíli bolo auto nepojazdné ,lebo mi predtým došiel aj LPG.

Čo však bolo pre mňa udivujúce, v tej chvíli ako sa to stalo ,
som za sebou spozoroval biely Land Cruiser
s blikajúcimi oranžovými majákmi na streche-CESTNA POMOC,
bol to majiteľ komplexu MANDIČ,kde som pred chvílou tankoval. Bez ostychu sa spýtal,čo sa stalo,
tak som naštartoval a ukazujem,že sa neda pridavať plyn, auto nejde...
Tento chumaj sa mi snažil vysvetliť,že pri autach s LPG sa to stava ,že motor nechce dobre pracovať
a že je to uplne normalne.. a že mi ponuka odťah späť na bezinku,kde ma servis a pripoji auto na diagnostiku.. a bla,bla
Tak som mu povedal,že nikdy predtým sa mi také nič nestalo a príčina je v tom,že som natankoval zlý benzín, na čo on nepovedal nič,len mi navrhol odťah na benzinku,kde budem moct natankovat LPG a pokračovať v jazde.

Plyn som nenatankoval preto,lebo nikde som nevidel cenu /benzinka nema TOTEM s vysvietenými cenami/ !!!!! a na dotaz o cene plynu mi dievčina pobehajuca medzi stojanmi oznamil ,že plyn stoji 70 centa ,pričom čosi splietala o cene nafty v eurach ???

Teda v tej chvíli nezostavala ina možnosť ,ak som nechcel čakať v horúčave na dialnici a telefonovať pre iné riešenia tejto situacie.
Tento chumaj ma pripojil za seba /ešte dobre,že som mal zo sebou ťažné oko/ a tak nenastali nejaké
ďalšie škody,pripojením za nápravu,alebo nedajbože za narazník... a vliekol ma za sebou po dialnici
asi 8 km ku miestu kde sa dalo prejsť do protismeru /závory na platenie cla tzv.PUTARINA/tam sme sa otočili a pokračovali späť asi 10 km,kde bol zjazd z dialnice a dalo sa opäť otočiť a pokračovať ku spominanemu komplexu.
Cestou späť za volantom mojho v tejto chvili nepojazdneho Orlanda ,som bol zaneprázdneny
opätovnym štartovaním zdochynajuceho motora,ktorý som musel udržať v chode na volnobeh aby som mal funkčné riadenie a brzdy a davať pozor aby som vzadu do neho nenarazil,pretože on držal rýchlosť na urovni cca 70 km/h , jednoducho sila turbo-diesla v Land Cruiseri bola neskutočna a takmer dvojtonové Orlando za sebou ťahal bez najmenšieho problemu,dokonca 1x sa stalo,že pri rozbehu z miesta pretrhol gurtńu,za ktorú som bol uviazaný (!)
Cestou mi bolo jasné,že tento chumaj tuto službu nerobí z čistej kresťanskej lásky ,ale bude chcieť
aby som "pustil perie", teda v tomto prípade euro.
A tak aj bolo, tento vynuteny odtah ma stal celkom 30 euro,ktoré si tento chumaj vypytal..
Natankoval som asi 30 litrov LPG , motor sa chytil a mohol som pokračovať v jazde.

Možno niekto by namietal, že som nemal žgrlošiť a natankovať LPG hned na začiatku,
ano pripušťam, bolo to moje zlé rozhodnutie, lenže tento príbeh sem dávam preto
aby iní mali vystrahu z toho a vyhli sa podobným problémom.

Potom som na ďalšej teraz u značkovej benzinke MOL dotankoval doplna asi 30 litrov
lenže motor nechcel ist na benzin,len na LPG.
Došiel som z plnou nadržou benzinu až do Grecka, tam som navštivil autorizak CHEVROLET
kde problem vyriešili.
Ja som však mal narušenú dovolenku.
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Autem k moři, na co si dát pozor.

Příspěvek od Damek »

Potvrdil ti autorizovaný servis tvoju domienku?
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Autem k moři, na co si dát pozor.

Příspěvek od Laco71 »

To nebola moja domienka, to bol fakt.

Pretože auto ma nabehané viac ako 70 000 km,z toho 50 000 km na LPG sa takato situacia vyskytla len 1x pravda bolo to v mieste mojho bydliska a nemalo to také dosledky aby som musel využiť odťah

Ano , technik autorizovaného servisu po pripojení notebooku na diagnosticku zasuvku , načítaní chýb
prehlasil jednoznačne , WRONG FUEL a odporučil mi aplikovať pripravok na prečistenie palivovej sustavy

čo som aj po ceste aplikoval , vysledok bol taký ,že benzín v nádrži začal doslova vrieť.... :shock:

odstavil som auto do tieňa išli sme na kavu a asi po hodine ked som opäť naštaroval , motor išiel na benzín bez prerušovania, takto som prešiel asi 300 km , potom som odstavil,aby sme si mohli zdriemnúť...

Teda jednoznačne , čerpačka pri moteli MANDIČ , ROZHODNE NIE !!!!
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Autem k moři, na co si dát pozor.

Příspěvek od alvin »

Ja som síce toľko toho nepochodil, autom v podstate 2x Chorvátsko,raz Istria, raz Dalmácia, ale práve, čo sa týka tankovania, práve na tom sme si dali záležať,aby sme nebrali benzín u "No Name" pump,ale u značiek čo su u nás známe + ešte chorvátskej INA sa ,tam sme tankovali len raz,myslím dá veriť,ale tankovali sme hlavne u OMV. Ono tých pár ušetrených euričiek pri tankovaní nestojí za neskoršie možné patálie. :P :P :P
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Autem k moři, na co si dát pozor.

Příspěvek od Laco71 »

Cesta do Grecka , bola celkom 1400 km TAM a 1400 km SPÄŤ + nejake bludenie po Thessaloniki
max. 20 km+

To bola summa summarum JEDNOHO výletu

70 000 KM som najazdil za 2,5 ROKA , teda za 30 mesiacov .
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Autem k moři, na co si dát pozor.

Příspěvek od Boeing737 »

Ak môžem doporučiť pre Benzín,tak je vhodné napr.na ceste do ITA natankovať plnú nádrž napr.na OMV ešte v Rakúsku pred hranicou. Nie na diaľnici-kvôli cene. Radšej zídite z trasy pár km do nejakej dedinky,mestečka a tam je palivo lacnejšie! Ceny po trase si zistíte na OMV.at,stránke,alebo podľa toho,kde tankujete /Shell/ Existujú aj nejaké aplikácie.
Minulý rok bol v ITA benzín cca.1.70-80! Diaľnica AT pred hranicou 1.50-60. Zišiel som 5 km a OMV 1.41 !

Benzín odporúčam natankovať ak sa dá v H. Vychádza okolo 1.20-30

VŠETKY CENY UVÁDZAM +/- pár centov !
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „POKEC“