Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od imperator »

Zdravim...upozornenie pre profikov ze zadavam laicky dotaz...

Pozeral som si tak priebehy motorov parametre a zrychlenia aj na Youtube... ci data z katalogov a podobne.. a co mi je "mierne" divne...
(pozeral som si Skodovku teda takze viem ze to je mimo daewaa preto to je snad v pohode v sekcii pokec)

280k superb 4x4 dsg - 0-100 tusim - 5,8 sekundy ale z 100 na 200 - cca 18 sekund
RS 220koni - 0-100 - 6,9 cca... ale z 100 na 200 cca 14 sekund

viem superb je tazsi...ale nie az o tolko cca 1600kg vs 1420 aby tam bolo to zrychlenie o tolko pomalsie...alebo o co ide...maximaln vykon ma trosku posunuty nejak od 5500 do 6200 otacok kdezto RSka ich ma uz od 4500 (ale zas menej koni samozrejme) alebo tam hra ulohu aj nejaky odpor vzduchu, rozmery, ci velkost kolies ?

Pozrel som napr aj BMW X3 306koni... cca 1900kg...zo 100 na 200 - nejakych 16,5 sekundy...tam by som to aj nejak chapal...tazsi a je to taka "kocka" ale superb...kde sa podela "dynamika"...

A este pridavna otazka... je nejaka hodnota vykonu...kedy ju uz predny nahon nevyuzije ? pripadne manualna prevodovka...pretoze niektore modely mali 0-100 v prospech ci uz automatickej prevodovky alebo 4x4 alebo spojenia oboch

A co si myslite o chiptuningu...keby to bolo take...ze zvyseny vykon a ziadne negativum tak by to mal snad uplne kazdy nie ? takze ake su negativa kde je hacik ? :)
Reklama
 

KiaraStanley

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od KiaraStanley »

Na nektere otazky jsi si vlastne odpovedel sam, ale i tak to trosku shrnu. Jednak zrychleni Superba z 0-100 u motoru 3,6L V6 je 6,6 sec., takze oproti Octavii RS to neni takovy rozdil. Je vetsi, tezsi, ma vetsi soucinitel odporu vzduchu a svoje dela i ten automat a hlavne potom zprevodovani na jednotlive rychlostni stupne, bez ohledu na to, jestli je to manual nebo automat, povolene otacky motoru, velikost kol, atd. RS je postavena vic na rychlost, kdezto Superb je v prvni rade luxusni limuzina.
To, jaky vykon je schopny jeste motor prenest na predni kola, je individualni od konkretniho typu auta. Zalezi na velikosti a vaze auta, vaze motoru a konstrukci podvozku. Zatimco Superb s 280HP nebude mit jeste problem, stejny vykon v jednickove Octavce uz nepreneses, protoze podvozek proste nestiha. Nicmene obecne se rika, ze ta hranice je cca 300HP, ktere se daji prenest na predek. Problem je v tom, ze pri zrychleni se odlehcuje predni naprava, takze auto zacne poskakovat a kola se budou protacet. Proto je pak uz lepsi nahon na zadek, kde se naopak zatizi pohanena zadni naprava, popr. 4x4, ale to neni ono podle mne. To, jak velky vykon lze prenest na kola, nijak nesouvisi s tim, jestli je auto v manualu nebo v automatu. Treba Corvette C6 ve verzi ZR1 ma 640HP a k tomu vyhradne manual, nova C7 Z06 ma 650HP v manualu nebo v automatu, dle vyberu zakaznika.
Chiptuning uz tu byl probirany milionkrat, takze asi takhle. U Tdi se tim vykon zvysit da, jestli soucasne i snizit spotreba, to uz je hodne diskutabilni, ale u atmosferickeho benzinu je to ztrata casu a penez.
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od frezzi »

takže uplne súhlasím s KiaraStanley, jednoducho to že má auto vyšší výkon hned neznamená že musí mať hned aj lepšie zrýchlenie atd, všetko je o sprevodovaní, a načo bolo auto vyobene ale to už písal kolega vyššie, a čo sa týka čiptuningu pokiaľ nemáš preplňáný motor tak čip nemá exra význam, jedine tak pre potešenie matiteľa.....
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od Petr S. »

Přesně tak. Octavia má jinou převodovku. Tuším MQ 250,Superb má MQ 350.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
imperator
Příspěvky: 57
Registrován: pon čer 16, 2014 12:25

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od imperator »

dakujem za odpoved...ja som myslel ten novy super 2.0tsi 280koni

Nejvyšší výkon při otáčkách 5 600 až 6 500 ot/min
Nejvyšší krouticí moment 350 Nm při 1 700 až 5 600 ot/min
Zrychlení z 0 na 100 km/h 5,8 s

Octavia III RS TSI
220 K - 4500 - 6200 - za 6,8s 0-100
350 Nm - 1500 - 4400

rovnaky krutiaci len na superbe do vyssieho spektra otacok
a tam kde pri 4400 uz zacina klesat u superba este drzi do 5600

No aj som si myslel ze v chiptuningu bude hacik...lebo ved potom by si ho dal kazdy...a automobilky by si plieskali hlavu o stenu...ale pravdepoobne...napr u turbobenzinu by sa mi zvysila aj spotreba a hlavne namahanie na vsetky diely...neadekvatne sprevodovanie k tomu atd...ze ?

lebo na susednom fore som videl motoristov co si napr. z RSky natiahli z 220koni na 280 az 300 tusim... tak neviem no... :)

inak cupra 280koni... z 100 na 200 km/h snad len o desatiny sekundy pomalsie ako RSka TSI 220k ... a to je pritom cca vahovo velkost podobne auto no...takze tiez tam budu hrat rolu faktory... (sprevodovanie a tak)
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od Laco71 »

Treba to skusiť v reale na nemeckej dialnici.... :P

ja som skusil.... ;) Orlando pohaňane nemeckým LPG dalo niečo viac ako tachometrových 205 (!) :lol:

Je to zážitok :shock: , a treba na to aj kus odvahy,by som povedal... :o
KiaraStanley

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od KiaraStanley »

My jsme z Olsovce i s Jirsim v te cervene C5 oba docela chvatali domu a chvilemi jeli kolem 170km/h a ani mi to neprislo. Tak jen doufam, ze neprijde zadny pozdrav od fotografickeho krouzku Policie CR. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od Scorpion.11 »

Ale na druhou stranu by jsi měl zase pěknou vzpomínku na sraz -i :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
KiaraStanley

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od KiaraStanley »

To sice jo, ale na ten dalsi bych prijel autobusem. :mrgreen:
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od lomngi »

KiaraStanley píše:To sice jo, ale na ten dalsi bych prijel autobusem. :mrgreen:
Ty si si už kúpil aj autobus??? žes
si sa nepochválil.... :D
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
custom1

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od custom1 »

lomngi píše:
KiaraStanley píše:To sice jo, ale na ten dalsi bych prijel autobusem. :mrgreen:
Ty si si už kúpil aj autobus??? žes
si sa nepochválil.... :D
To by bylo bezva, kdyby něčím takovým přijel :lol:
Přílohy
Chevrolet School Bus
Chevrolet School Bus
KiaraStanley

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od KiaraStanley »

Náhodou, párkrát už jsem na srazech amerik tady v Čechách viděl i tyhle školní autobusy. Neuvěřitelná paráda. -i A když jsem byl v USA, tak jsem si je tam i fotil před jednou školou. Bylo jich tam zaparkovaných několik vedle sebe. -i
custom1

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od custom1 »

KiaraStanley píše:Náhodou, párkrát už jsem na srazech amerik tady v Čechách viděl i tyhle školní autobusy. Neuvěřitelná paráda. -i A když jsem byl v USA, tak jsem si je tam i fotil před jednou školou. Bylo jich tam zaparkovaných několik vedle sebe. -i
Před lety v Luštěnicích bylo v takovém autobusu občerstvení, ne?
KiaraStanley

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od KiaraStanley »

Je to možný, ale netuším. Párkrát jsem Luštěnice vynechal, protože mi časově nevycházely.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrychlenie zo 100 km/h na 200 a hmotnost

Příspěvek od Petr S. »

imperator píše:dakujem za odpoved...ja som myslel ten novy super 2.0tsi 280koni

Nejvyšší výkon při otáčkách 5 600 až 6 500 ot/min
Nejvyšší krouticí moment 350 Nm při 1 700 až 5 600 ot/min
Zrychlení z 0 na 100 km/h 5,8 s

Octavia III RS TSI
220 K - 4500 - 6200 - za 6,8s 0-100
350 Nm - 1500 - 4400

rovnaky krutiaci len na superbe do vyssieho spektra otacok
a tam kde pri 4400 uz zacina klesat u superba este drzi do 5600

No aj som si myslel ze v chiptuningu bude hacik...lebo ved potom by si ho dal kazdy...a automobilky by si plieskali hlavu o stenu...ale pravdepoobne...napr u turbobenzinu by sa mi zvysila aj spotreba a hlavne namahanie na vsetky diely...neadekvatne sprevodovanie k tomu atd...ze ?

lebo na susednom fore som videl motoristov co si napr. z RSky natiahli z 220koni na 280 az 300 tusim... tak neviem no... :)

inak cupra 280koni... z 100 na 200 km/h snad len o desatiny sekundy pomalsie ako RSka TSI 220k ... a to je pritom cca vahovo velkost podobne auto no...takze tiez tam budu hrat rolu faktory... (sprevodovanie a tak)
Ono záleží také na tom jaký krouták přenese převodovka. No nicméně jsem se docela pobavil při čtení ve SM,kde výrobce udává spotřebu 6.1 l/100 km u 2.0 TSi a v testu se člověk dočte,že jezdili za přijatelných 9.5 l/100 km.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „POKEC“