Check, cuká, chcípá. Prosím pomozte..

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
VinNie™
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 28, 2015 21:03

Check, cuká, chcípá. Prosím pomozte..

Příspěvek od VinNie™ »

Dobrý večer, můj Lanos 1,4 r.v.97 za studena po přidání plynu cuká. Musím se rozjíždět pomalinku aby to necukalo a točit motor do max. 2000 otáček aby nazačal poskakovat a dusit se. Když jedu z práce tak je to asi 1500metrů z kopce. Dám tam čtyřku a po pár set metrech se rozsvítí check a při sešlápnutí plynu se skoro udusí. Někdy když dám při jízdě neutrál, tak prostě chcípne že si toho ani kolikrát nevšimnu. Už pár dní prohlížím všelijaká fóra a nejdřív jsem si myslel, že je to lambda sondou, ale z ní se nesnímají hodnoty za studena ,takže teď tipuji že jsou špatné vstřiky, prosím napište názory a rady, mockrít všem děkuji, nevím si rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Check, cuká, chcípá. Prosím pomozte..

Příspěvek od frezzi »

zdravím, sice nemame Lanos, ale robí nám to iste, motor sa dusí rovnako do kopca stráca výkon , rovnako ako kontrolka nám svieti, zistil že mi vynecháva jeden z valcov, vyskúšal som už všetko no stále som na problem neprišiel.... -P
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
VinNie™
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 28, 2015 21:03

Re: Check, cuká, chcípá. Prosím pomozte..

Příspěvek od VinNie™ »

frezzi píše:zdravím, sice nemame Lanos, ale robí nám to iste.... -P
Taky se mi zdá, že vynechává válec, už jste na něco přišly?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Check, cuká, chcípá. Prosím pomozte..

Příspěvek od Richard »

svíčky, kabely ke svíčkám, zapalovací modul..... (nejlépe si půjčit od kolegy z fora funkční) proto je dobré uvest odkud jsi a co máš za auto do podpisu...... dále veškeré podtlakové hadičky zkontrolovat, škrtící klapku vyčistit..... a uvidíš

no a pak jít cestou paliva, filtr, čerpadlo, vstřiky, lambda
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Check, cuká, chcípá. Prosím pomozte..

Příspěvek od frezzi »

ako píše kolega nadomnou najprv ísť "lacnou"cestou a skúšať či nenastaňe zmena , ja som vyskúšal všetko a nakoniec bol prasknutý jeden z výfukových ventilov na treťom valci....
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
VinNie™
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 28, 2015 21:03

Re: Check, cuká, chcípá. Prosím pomozte..

Příspěvek od VinNie™ »

Tak v březnu dávám mechanikovi aby auto odvezl na technickou, takže se na to rovnou podívá... Jenom se bojím kolik to celé bude stát :x
Odpovědět

Zpět na „LANOS“