Olejová vana-Rezava

Moderátor: Blue Lanos

Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Klvys »

Cau lidi mam problem Kalos uz rezava vana a vypada to ze prosakuje tím olej je to možné?ma stím někdo zkušenost kde se da sehnat takova vana?
Přílohy
IMG_20150116_175703.jpg
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od kesko »

Toto, http://87.204.96.12/partscatalogue/olej ... 00489.aspx
Alebo oslovit Carmax alebo Drafel ?
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Klvys »

Ani cena tam neni :-( to se nikomu nestalo tohle?
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od ozzman »

na väčšine starších vozov je vaňa olejom trvale zvonka ošetrovaná priesakmi z tesnení :lol: btw. ak si zoženieš novú vaňu tak ju ešte prestrekni nejakou kvalitnou farbou (ideálne dvojzložkovou)
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Slam »

Klvys píše:Cau lidi mam problem Kalos uz rezava vana a vypada to ze prosakuje tím olej je to možné?
Měl jsem nedávno něco podobného a bylo to zacákané od úplně něčeho jiného - u mě to bylo způsobeno těsněním víka ventilů - netěsnilo uprostřed nad rozvody a olej protýkal za rozvody dolů (nebylo to při pohledu zepředu do motoru vidět):

Obrázek



Dál jsem tam ještě našel něco podobného:

Obrázek

...přes původní podezření na gufero přední poloosy to zavinil domeček kulisy řadící páky (tj. převodový olej):

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Klvys »

Ale na te vaně jde uplně vidět že je zrezla a někde je takova už dírka ze to vypada ze kdybych do toho rypl sroubovakem ze to propichnu mi připada
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od ozzman »

myslím že netreba tu lamentovať ale objednať si ju...napr. tu: http://www.czdrafel.cz/vana-oleje-kalos ... rk-10-p987 Kúp si k tomu rovno aj tesnenie.
Ako som spomínal ešte pred montážou to strekni nejakou dobrou farbou. Ak si šikovný za 1-2 hodky sa to dá svojpomocne vymeniť.
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Klvys »

jj to jsem našel a psal jsem jim a psali že ji mají. No ted se budou dělat rozvody tak potom udělam tu vanu ještě.. jen se bojím že nějake sruby budou zapečené :-D
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Slam »

Koukám, že Kalos 1.4 má tu vanu taky hliníkovou (jako třeba Leganza), jen u 1.2 se "ekonomicky" rozhodli pro plech. :shock:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Klvys »

Jen nechapu že to tak muze prohnit za takovou chvilku?!
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od ozzman »

Klvys píše:Jen nechapu že to tak muze prohnit za takovou chvilku?!
podľa mňa to bude hlavne odfláknutou povrchovou úpravou...prípadne nejaký vadný kus z výroby
Hobol
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Hobol »

Kalos1,2HB r.v.2003 287 000 km. vanu mám taky rezavou, akorád nad výfukem. myslel jsem ,že je barva spálená teplem, ale teď vidím, že je to spíš kvalitou laku. Pokud by ta vana měla stát balík a máš možnost to případně na pár dní odstavit. tak bych viděl jako řešení, vanu demontovat, oškrábat. v případě místních dírek zavařit autogenem mosazí. případně přeflastrovat kouskem plechu, (nevystříhávat). Pokud by to nešlo zavařit, tak tak teprve objednat novou. Zavařit by to mohl i topenář. ti většinou umí dobře. Osobně se chystám taky to oškrábat a natřít, ale v létě není čas a v zimě je zima. Abys mohl sundat vanu musíš demontovat přední díl výfuku, tam by mohl být problém se šroubama nebo těsněním výfuku.
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od ozzman »

za tie peniaze (1000-1100 Kč) sa s tým neoplatí babrať. Plátať to mosadzou je pracné, pochybujem že to bude zadarmo a výsledok je otázny. Ja by som šiel určite do novej vane a ešte ju pred montážou niečím nalakoval. Keď som menil tesnenie vane na Espere tak som to robil v jame, len som odpojil predný diel od zvodov a výfuk som si zvesil nižšie na nejaký drát. Potom bol prístup v pohode.
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od Klvys »

Koupime novou s poštou vyjde na 1195kč...jen se bojím sundaní toho vyfuku bez toho vanu fakt nevytahnu?
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejová vana-Rezava

Příspěvek od ozzman »

netreba sa toho báť...toto je vec ktorú ale treba robiť na jame alebo na zdviháku. Inak to nespravíš ani za deň. Kalosa nepoznám, ale vyzerá to zospodu podobne riešené ako na Espere. Len odpoj vpredu výfuk od zvodov (nejaká 3-4 šrouby/matky) a nechaj ho visieť za silentbloky, alebo si ho prichyť drátom. Ak bude treba dať výfuk nižšie vyves si výfuk zo stredových silentov a zaves ho na nejaký drát alebo podlož. Treba pamätať na to, že v (takmer) najnižšom bode vane je sací kôš olej. čerpadla, teda pri demontáži treba ísť s vaňou dole až kým sa nebude dať pohodlne a bezpečne vybrať bez toho aby si si poškodil sací kôš. Nezabudni na nové tesnenie vane a ak budeš odopínať výfuk tak aj výfuku.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“