Lambda sonda vymena

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
durii
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 28, 2010 16:02

Lambda sonda vymena

Příspěvek od durii »

Dobry den,
pred nedavnom som menil lambda sondu za novu. Dovod je ten, ze uz ma za sebou 190tis km a bolo by ju vymenit . Zatial motor bezi normalne, len mam pocit, ze papa viac ako do teraz. Po par km mi zacala svietit kontrolka. Siel som s tym na diagnostiku a vysledok bol, za su nespravne hodnoty z lambda sondy. Dal som teda povodnu a vsetko bolo OK. Tu sondu co davala nespravne hodnoty mi vymenili za druhu, ktoru ked som namontoval, znova mi zacne svietit kontrolka.
Chcem sa opytat, ci je po vymene sondy potrebne urobit este nieco, napr. reset riadiacej jednotky odpojenim baterie na par hodin, alebo preco mi nezavisle na sebe dve sondy robia problem a povodna nerozsvieti kontrolku?
Dufam ze som to popisal zrozumitelne.
Je to 1,6 16V 98r nubira
Dakujem za vsetky pouzitelne odpovede.
Nubira I 172000km :) olej MaxLife 10W-40
Reklama
 

Uživatelský avatar
Taktic94
Příspěvky: 115
Registrován: stř pro 04, 2013 20:34
Bydliště: Nitra

Re: Lambda sonda vymena

Příspěvek od Taktic94 »

Tak ju skús vyresetovať odpojením, no myslím si že problém sa ti znova vráti v podobe kontrolky check. Dal si tam správny typ sondy? nemohol si si ju náhodou zameniť s inou?
Daewoo Nubira 2.0 (X20SED) 1997 - Modrá metalíza (Moja Nubča)
Daewoo Evanda 2.0. (X20SED) 2003 - Zelená metalíza
Daewoo Matiz 1.0 (B10S) - Biely
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qanlirrRWs[/youtube]
durii
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 28, 2010 16:02

Re: Lambda sonda vymena

Příspěvek od durii »

dve nove lambda sondy som tam menil, spravny typ, kazda bola original a stale zacne svietit po par km check
ked tam dam staru, nesvieti
:?:
Nubira I 172000km :) olej MaxLife 10W-40
Vachec
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 16, 2014 22:03
Bydliště: Popice

Re: Lambda sonda vymena

Příspěvek od Vachec »

Mě se Také rožla kontrolka motoru a to v listopadu zajel jsem do servisu kde to prošlo diagnostikou a prý bude něco s lambda sondou tak to vyresetovali všechno zmizelo přez zimu jak byly mrazy byl klid a teď se oteplilo a zase mě tam skočila chyba motoru. Ptal jsem se kámoše co to cca může být jestli je to třeba jen tou sondou a stačila by vyměnit jen ta a odpověděl že jak se jedná o sondu tak to může být cokoliv tak mě to trošku vyděsilo :D proto se ptám jestli jste to taky někdo řešil mám cruze 1.8 benzin
.. popřípadě kolik tak stojí výměna lambda sondy ? :)

díky :PP:
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“