Přídavný otáčkoměr

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Embe
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 16, 2014 21:19

Přídavný otáčkoměr

Příspěvek od Embe »

Zdravím chci se zeptat kam mám zapojit modrý kábl od otáčkoměru. V návodu píší že se má zapojit na - pol na cívce. Ještě mám schéma přístrojové desky kde je zapojen originální otáčkoměr zkusil sem tak zapojit a otáčkoměr neukazoval. Tak jestli to mám zkusit na tu cívku jestli to není kravina. Díky za typy rady a odpovědi. (daewoo lanos 1,5 63kw 1999 bez otáčkoměru)
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Přídavný otáčkoměr

Příspěvek od johns »

...preco nepokracujes v teme ktoru si pre tento ucel uz vytvoril? Preco sa opat pytas ako mas zapojit nieco co nikto netusi ako vyzera a ako funguje? Skus nam odfotit ten pridavny otackomer, manual alebo posli nejaky link a mozno budeme mudrejsi. Pripadne v TV chodieva relacia, kde ked zatelefonujes (10eur/min) tak taka pani so sklenenou gulou ti presne povie kam zapojit tvoj"modry kablik"

Ale vazne, treba si uvedomit ze niektore UNI doplnky nemusia byt celkom univerzalne a je treba casto prisposobovat a improvizovat, manual pise o cievke, tazko povedat ci vobec je mozne takyto otackomer zapojit na zapalovaci modul ktory nieje ovladany kontaktom prerusovaca ale imulzmi z RJ a v nasom pripade su imulzy zvlast na dve a dve sviecky. Je mozne ze ked aj otackomer ozije, bude treba signaly zlucit pripadne inak upravit alebo dokonca konvertovat aby ukazoval zmysluplny udaj, vravim, tazko povedat... Moze sa stat ze vynalozene usilie a financie daleko presiahnu zmysel celej upravy.

Ak chces ale za kazdu cenu experimentovat, zameraj sa na nizkonapetovy konektor na zapalovacom module a konkretne vyvody A,B su impulzy pre sviecky 1-4 a 2-3.
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Embe
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 16, 2014 21:19

Re: Přídavný otáčkoměr

Příspěvek od Embe »

Proč nepokračuju protože by na to už nikdo neodpověděl ;) . Za další zkusím trošku experimentovat a proměřím to popř zapojím a uvidím buď a nebo no.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“