Automat 5 nebo 6 rychlostí?

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Automat 5 nebo 6 rychlostí?

Příspěvek od dandy2004 »

Ahoj, máme 2 měsíce Captivu 2009 2,0 D automat. Nějak ale tápu v počtu rychlostí. Na palubce mi ukazuje max 5 rychlostí, když přehodím za jízdy z automatu na manuál. Ale pokud jedu na automat, tak podle otáček i zvuku dojde ještě k jednomu přeřazení kolem 130km/h. Při 100km/h mi na dispelji svítí po přechodu n amanuáll 5 rychlost a když se vyškrábu na těch 130 a auto samo přeřadí, tak tam pořád svítí 5. Při ručním řazení se dostanu taky jen na 5, ale dál mi to už nepřeřadí. Nemáte někdo zkušenosti kolik tam je ve skutečnosti rychlostí?
Výrobce uvádí 5, v bazaru měli psáno 6, ale tu šestou mi nikdo neukázal :-) Auto má najeto 30 tis i podle orig servisu kam jezdil a žádný záznam o výměně převodovky za jinou tam taky neměli, tak fakt nevím.
Díky moc za jakékoli info.
Reklama
 

Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Automat 5 nebo 6 rychlostí?

Příspěvek od Honza K. »

Zřejmě se pak zamkne měnič kvůli úspoře paliva, zmizí prokluz na měniči a projevuje se to podobně, jako přeřazení.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Automat 5 nebo 6 rychlostí?

Příspěvek od dandy2004 »

Honza K. píše:Zřejmě se pak zamkne měnič kvůli úspoře paliva, zmizí prokluz na měniči a projevuje se to podobně, jako přeřazení.
Aha, díky za vysvětlení. Otáčky přitom klesnou o cca 500, tak jsem myslel, že tam mám nějakou tajnou šestku :-)
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“