Riadiaca jednotka motora a alarmu. Náhradné diely. F14D4

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
clashJoze
Příspěvky: 20
Registrován: ned dub 28, 2013 19:21

Riadiaca jednotka motora a alarmu. Náhradné diely. F14D4

Příspěvek od clashJoze »

Tak som sa dostal po rokoch pátrania k tomu, že mám zrejme vadnú riadiacu jednotku bud motora alebo alarmu. Začnem pekne po poriadku. 1. chyba čo sa objavila bola na diagnostike chyba škrtiacej klapky, to bolo asi v r. 2012. Tá sa sporadicky objavovala a mizla. Auto blbo podľa toho, otáčky, zlé štarty a podobné radosti. V r. 2013 došlo k vybratiu klapky, jej očisteniu, a znovu namontovaniu. Klapka už nesvietila odvtedy ani raz. Po polroku sa objavila chyba spaľovania zmesi. Autorádiou vyhadzovalo sporadické rôzne chybové hlásenia pri prehrávaní CD s mp3. Hodiny sa zvykli občas pri štarte auta prenastaviť na iný čas + - hodina a dvadsať minút nazad. A tak som sa dal do postupného odstraňovania závady zlého spaľovania od zmeny značky benzínu, cez čistenie ventilov, výmenu sviečok, tesnení motora až po lambda sondu. Chyba sa stále nepravidelne objavovala aj tak. Začal som mať pocit, že to môže byť aj chyba v elektrike, teda tak mi to aspoň logicky vychádza aj ked nie som autíčkar. Teraz som dal auto do rúk chlapa, ktorý robi s autoelektrikou a každý ho chváli. Avšak auto rozobraté a po 2 týždňoch pátrania po chybe nechce ukázať presne kde je problém. Chlapík postupným meraním vylúčil všetko možné. Diagnostika u neho a ani v autorizovanom servise nevie zistiť presnú príčinu. Odpoved v autorizovanom servise bola, že tieto nižšie rady aut sú jednoduchšie a nedokážu povedať cez počítač presne čo im je a tak treba ísť na to takou metodou postupného merania a vylučovania. Osobne mi vysvetlil, že by nerád vyberal a meral riadiacu jednotku motora, lebo by mi nechcel vymazať najaké kody kvôli štartu auta s imobilizérom, jednoducho by som už možno aj nenaštartoval. Preto vás tu prosím ak niekto vie o búranom aveu 1.4 16v 74kw 2008, alebo o niekom, kto by mohol zohnať používanu trebárz riadiacu jednotku, alebo link na miesto, kde zoženiem niečo také, alebo aj spôsob ako s istotou zistím, že je tam chyba a môžem to kúpiť aj nové. Tak mu budem nesmierne vdačný.
Chevrolet Aveo hatchback 1.4 16v 74kw r.v.2008
Reklama
 

saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Riadiaca jednotka motora a alarmu. Náhradné diely. F14D4

Příspěvek od saamm »

Jsou tam ochotní. Když mají skladem tak ti to prodají. Likvidují havárky. V dubnu jim tam stáli 2 vraky.

Auta Bechyně
Bežerovice 52
39165 Bechyně
+420 602888446 p.Valeš
+420 602837333 p.Dvořák
+420 380426420
auta.bechyne@seznam.cz


Více zde: http://www.autabechyne.cz/autovrakovist ... chevrolet/

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Riadiaca jednotka motora a alarmu. Náhradné diely. F14D4

Příspěvek od frezzi »

tak poobzeraj sa po búračkách , na internete ich pár určite je ....... :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
clashJoze
Příspěvky: 20
Registrován: ned dub 28, 2013 19:21

Re: Riadiaca jednotka motora a alarmu. Náhradné diely. F14D4

Příspěvek od clashJoze »

ok, pozná niekto niekoho, kto dokáže diagnostikovať chybnosť riadiacej jednotky motora ?
Chevrolet Aveo hatchback 1.4 16v 74kw r.v.2008
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Riadiaca jednotka motora a alarmu. Náhradné diely. F14D4

Příspěvek od frezzi »

mám jedného maníka opýtam sa :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
pittbul
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 06, 2015 00:32

Re: Riadiaca jednotka motora a alarmu. Náhradné diely. F14D4

Příspěvek od pittbul »

mam presne tento typ auta a mam odhnite kontakty na riadiacej jednotke a aj na kablovej svorke čo ide do RJ. nevie niekto kde sa da zohnet použita RJ a kablovi šteker?
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“