Tecie mi do auta pri spolujazdcovi, ako to zastavit

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
ra100
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 25, 2009 11:47

Tecie mi do auta pri spolujazdcovi, ako to zastavit

Příspěvek od ra100 »

Ahojte,
mam novu zabavu s Nubirou :-) - najnovsie zacalo tiect pri spolujazdcovi na gumenu rohoz, kvapka to spod palubovky. Dostal som tip od kamosha, ze mam upchate odtoky pod prednym oknom, a ked poriadne naprsi, dvihne sa hladina vody ktora nestiha odtiect, a preteka to cez ventilaciu dnu. Tak som odmontoval stierace a plastove prieduchy pod prednym sklom, a vycistil to ako sa dalo. Pri soferovi som "gynekologickou" rukou naslepo vytiahol tolko zeminy nazbieranej za tie roky pouzivania auta, ze by to zaplnilo mensi kvetinac.
Na strane spolujazdca, kde to zateka, to bolo podstatne horsie, kedze sa tam neda dostat rukou. Asi 1m dlhou uzkou tycou s D profilom som tam presparal tu dieru na odtok kolko sa dalo, robil som to dost dlho.

Vysledok:
1. intenzivny dazd, skoro 2 dni vkuse, a slava - do auta sa nedostala ani kvapka. Preslo par dni, dalsi intenzivny dazd, a par kvapiek sa dnu dostalo. No a vcera, 11.9. 2014, ked silno prsalo cele hodiny, mam zrazu tolko vody na mieste spolujazdca, ako nikdy predtym, premoceny cely sedy koberec (calunenie).

Vie mi niekto poradit kto ma skusenosti, ako sa toho zatekania zbavit? Precistenie odtokov pod prednym sklom nepomohlo, alebo som nezvolil spravny postup, neviem. Nie je to nic prijemne, a ide obdobie dazdov.... Diky
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Tecie mi do auta pri spolujazdcovi, ako to zastavit

Příspěvek od Laco71 »

Nasimuluj dážď prúdom vody z hadice a ZISTÍ kade to preteká...

To je ale CHYTRÉÉÉ.....
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Tecie mi do auta pri spolujazdcovi, ako to zastavit

Příspěvek od Scorpion.11 »

To jsi mu teda poradil, skoro jako vždy -P :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
ra100
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 25, 2009 11:47

Re: Tecie mi do auta pri spolujazdcovi, ako to zastavit

Příspěvek od ra100 »

Laco71 píše:Nasimuluj dážď prúdom vody z hadice a ZISTÍ kade to preteká...

To je ale CHYTRÉÉÉ.....

Ze ma to nenapadlo.... ale ma to par chyb krasy:
- nemam hadicu s vodou
- neda sa to nahradit ani kyblom s vodou, lebo ono to zacne pretekat az po case, a po kvapkach. Ziadne prudy vody dnu netecu
- ak prsi cely den, co je teraz normalne, nakvapka sa tam celkom dost vela vody
- preteka to dole pod kastlikom na strane spolujazdca, cize aby som videl kadial presne to ide by bolo treba rozobrat palubovku, comu sa chcem vyhnut

Preto sa pytam, ci s tym niekto nema skusenosti. Aby som nemusel rozoberat palubovku, urcite je aj rychlejsi sposob.


A na zaver este jeden, ktory mi pripomina tvoju radu.
Chlap opravuje auto, nedari sa mu cele hodiny a nadava ako pohan. Pride maly chlapcek, a hovori - ujo, ja viem, co tomu je! - Zmizni, hovori chlap.
To sa opakuje asi 5x v priebehu niekolkych hodin.
Na 6. krat, ked mu chlapcek hovori ze vie co tomu je, zufaly chlap si povie, ze nema co stratit, a hovori malemu - OK, tak povedz co tomu je!
UJO, JE TO POKAZENE!
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Tecie mi do auta pri spolujazdcovi, ako to zastavit

Příspěvek od Laco71 »

ra 100 , TEBE NIET POMOCI , v tvojom pripade pomože len VEŠTECKÁ GUĽA... :cry:
ra100
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 25, 2009 11:47

Re: Tecie mi do auta pri spolujazdcovi, ako to zastavit

Příspěvek od ra100 »

Laco71 píše:ra 100 , TEBE NIET POMOCI , v tvojom pripade pomože len VEŠTECKÁ GUĽA... :cry:

Omyl, kamo. Uz je to hotove.
Pod celnym sklom na strane spolujazdca, pod plastovym krytom pri stieraci je odtok, na ktory je velmi zly dosah. Ked sa ten odtok upcha, voda ide do ventilacie, ktora ma otvor nad tym odtokom - asi ako ked upchate umyvadlo, a ked sa naplni vodou, ta zacne odtekat nudzovym hornym odtokom. V tomto pripade je bohuzial nudzovy horny odtok prave ten ventilacny otvor, ktorym tecie voda do interieru.
Odmontoval som plastovy kryt, dal dole stierac, a dlhou tenkou rurkou, na ktoru som pripevnil cistiacu kefu na flase, som ho precistil. Ked som tam nalial vodu, dole pri kolese odtekalo blato, ktore to tam upchavalo. Aby som nic nenechal na nahodu, siel som este na wapku a silnym prudom vody som striekal do toho otvoru asi minutu. Spod palubnej dosky to uz netecie dnu.
Bohuzial, ten odtok je zle navrhnuty ked sa upchava, ale ak sa to uz stane, da sa to svojpomocne odstranit.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Tecie mi do auta pri spolujazdcovi, ako to zastavit

Příspěvek od kesko »

Ked už si mal dole tie plasty, mal si nalepit sietku proti muchám a nedostávalo by sa tam toľko bordelu. Ale zas po vyčistení to pár rokov vydrží.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“