trhnutie volantu

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

trhnutie volantu

Příspěvek od sabother »

Caute. Uz dlhsie pozorujem taky jav na mojej nubire,ze ked vytocim motor na cca 4000 otacky a pustim plyn napr. Ked idem preradit tak mi trhne volant do prava. Robi mi to aj na zimnych aj na letnych gumach. Tlak je v gumach je v poriadku. Co to moze byt?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od Petr S. »

sabother píše:Caute. Uz dlhsie pozorujem taky jav na mojej nubire,ze ked vytocim motor na cca 4000 otacky a pustim plyn napr. Ked idem preradit tak mi trhne volant do prava. Robi mi to aj na zimnych aj na letnych gumach. Tlak je v gumach je v poriadku. Co to moze byt?
Vyměn si čepy. :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od Richard »

Můžou to být i silentbloky na ramenou, když přidáš táhne to doprava, když ubereš zas doleva..... auto honíš po silnici ;-) silentbloky ale kupuj originál, ty žvejkačky z Polska jsou úplně na nic..... akorát vyhodíš prachy a výsledek je furt stejný, honíš auto po silnici.......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od sabother »

ok. diky. ono mi to nie ze trhne, ale tak potiahne volant, tak hned musim kontrovat do druhej strany, lebo by som skoncil v priekope. ale nic mi tam nebucha.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od Richard »

jo to je přesně ono..... ty silentbloky musí být co nejtužžší - nejtvrdší.... pak to jede rovně, ale pokud nemáš "trhák, nebo alespoň 3/4 Golu a metrovou trubku, nepouštěj se do toho..... nepovolíš to ;) 1/2" golu jsem ohnul jako nic.... pak vyndat to rameno z nápravnice je tak trochu "ježek v kleci" já si odehnul tlumič s těhlicí co nejvíc dopředu a pak jsem vyndal to rameno. Pokud si pamatuju nic dalšího jsem nerozdělával..... rameno jsem pak kvůli montáži nakláněl pomocí řetízku a lešenářské trubky která byla opření o podlahu....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od sabother »

No ty vole. Uz sa na to tesim. Budem si to musiet najprv poriadne obzriet. Diky za radu. :D uz som si to pozrel. To sa menia dva silentbloky nna jednom ramene ze?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od Richard »

jj zespoda jsou 2 šrouby a samozřejmě vyměň všechny 4 - tedy na obou stranách navíc, myslím že jsou šrouby lepený a jeden jde až do podlahy kde je teprv závit. No a pak to chce někoho s lisem, abys tam ty silentbloky dostal.
No a když to budeš mít venku, zkoukni i to rameno, někdy bývá dost shnilý - Vlasta by moh vyprávět ;)
Ale hlavně si nekupuj nějaký srágory z Aukra potažmo z Polska. Jsou to vyhozený peníze.
Jestli chceš solidní silentbloky v případě, že ramena jsou OK, vezmi je v Czdrafel a chtěj ty co bere Palikx.... samo se na něj odvolej ;-)
Možná zkus pořádně zkontrolovat či rovnou vyměnit ty spodní klouby na ramenech.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od sabother »

Ok. Diky este raz. A este mam jednu otazku. Mozu tie znicene sb ovplyvnit geometriu, lebo som si vsimol ze mi gumy derie z vnutornej strany.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od Richard »

Jasně že ano, po výměně silentbloků, ev. čepů , nebo ramen ji nech určitě udělat. Mě ji dělá kámoš jen s jednoduchým přípravkem na ulici a je to v pohodě, nikam to netáhne, gumy se sjíždí rovnoměrně. Ono na laseru vidíš všechno, opřeš se o auto a hned se ti hodnoty změní ;) , to bys tam nesměl ani sednout..... a kolikrát i když fixují volant , stejně je třeba ho doladit protože je při jízdě nakřivo..... Geometrie by se měla dělat i v případě že cokoli měníš na nápravě (tlumiče, uložení stabilizátoru ev. ložisko kola)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od Vlasta »

Já osobně bych se na samotnou výměnu silentbloků vykašlal, protože ramena budou nejspíš taky načatá. Před tím než jsem to chtěl řešit taky jen výměnou jsem někde četl, že silentbloky než se lisují, musí musí být správně natočené. Jinak nefungují jak mají, tak na to pozor. A taky je dobré si koupit nejen nové šrouby, ale i vymezovací trubky do jednoho silentbloku.
Za mě koupit kompletní ramena plus nutnou bižuterii a vyměnit jako celek. Zas tak velký rozdíl v ceně to není a je na dlouho pokoj. Takhle za rok nebo dva zjistíš, že ramena jsou špatná a celá operace se opakuje, ale to už dáváš stejně všechno. Nakonec jsi nic neušetřil, ale naopak.

Tady máš obrázek, jak vypadaly ty moje ramena. https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 23#p219323
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od sabother »

dnes som si pozeral tu stranku drafel.cz a nasiel som tam prechodku predneho ramena. Treba aj tu menit? a ak ano tak kolko kusov treba objednat?
A este jedna otazka. Rano ked je uz chladnejsie tak mi pri prejazde nerovnosti cosi zavrzga z predu. Mam pocit ako keby to bolo ulozenie tlmica. To treba menit v celku alebo staci len nejaky diel? Dakujem
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od rolt »

Stale dookola to iste. Tu na fore je to rozoberane milionkrat. Preco nehladas. Na to vrzganie pokial gumy nebuchaju mi vzdy pomohla vazelina.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od Richard »

fakt než se na něco zeptáte používejte hledat, za chvíli to tu bude zaflákaný.... tohle je téma "plave na silnici"
Najdi si "vrzání" a pokud budeš mít pocit že to opravdu není ono teprv se ptej ! (jde o gumu uložení stabilizátoru)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od sabother »

To som si uz prestudoval. A co s tou prechodkou predneho ramena toto mam na mysli http://www.czdrafel.cz/pruchodka-predni ... bira-p3753 Kolko kusov treba?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: trhnutie volantu

Příspěvek od Richard »

myslíš tohle???? http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-54 ... amene.html ? myslím že tam jsou 2 ks. na každé straně jeden...... je jen v jednom silentbloku, ale už si nepamatuju jestli v předním, nebo zadním.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“