Nejde sundat přední kolo.

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Embe
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 16, 2014 21:19

Nejde sundat přední kolo.

Příspěvek od Embe »

Zdravím lidičky, mám takový menší problém zakoupil jsem si auto: Daweoo Lanos 1.5 63KW no a budu tam měnit brzdy tak jsem se chtěl ještě mrknout co mě čeká než vše koupím. Tak jsem povolil šrouby, zdvihl auto sundal šrouby ale kolo zůstalo jak přivařené.. Tak jsem zkusil pomlátit po stranách pneu (nepomohlo) (vše jsem postříkal sprejem na koroze). Nechal působit tak 15 min a nastříkal znova a znova bušil.. ale nic. Tak jsem auto sundal ze zvedáku lehce přišrouboval a co jsem četl tak by to mělo jízdou povolit ale nepovolilo. Tak jsem zkusil poslední co mě napadlo nahřát kolo a potom ze zadní strany bušet přes laťku kladivem ale to taky nepomohlo co jsem ještě zkoušel tak zaklínit lať o tlumič a kolo a jako kdyby páčit jenže to taky nešlo. Tak už si vážně nevím rady jestli Majitel přede mnou vůbec to kolo někdy sundal. No tak snad mi tady poradíte budu rád za všechny rady. Předem vám děkuji za odpovědi a rady. :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Nejde sundat přední kolo.

Příspěvek od slidil »

Tipnul bych si, že máš o nějakou tu desentinku milimetru menší středovou díru než by měla být. A nebo ťuknutý disk, okolo středový díry.

Zkusil bych nějakej stahovák.

Obrázek
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde sundat přední kolo.

Příspěvek od ozzman »

neverím že by to pri jazde nepovolilo, robil som to viackrát keď som riešil tento problém. povolilo to furt. Povoľ skrutky kolies tak 1mm od dorazu a skús s tým absolvovať nejaké prudšie rozjazdy a brzdenie. Mne to furt zabralo, len treba opatrne. Žiadne rallye. Ak nepôjde, tak potom už použiť len nejaký "heavy duty" sťahovák ako odporúča hore kolega.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Nejde sundat přední kolo.

Příspěvek od kesko »

Alebo skusiť paku medzi spodný čap a disk kolesa, na to ale treba zdvihnúť auto dosť vysoko. Zapáčiť, pootočiť koleso a opakovať.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Embe
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 16, 2014 21:19

Re: Nejde sundat přední kolo.

Příspěvek od Embe »

Ok zkusím se s tím ještě jednou projet, pokud to tedy nepomůže zkusím si někde sehnat ten stahovák díky moc za rady. :)
Embe
Příspěvky: 20
Registrován: sob srp 16, 2014 21:19

Re: Nejde sundat přední kolo.

Příspěvek od Embe »

Ták a je to dole super. Díky vám za rady. :D
Odpovědět

Zpět na „LANOS“