Lacetti palivové čerpadlo

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
caapo1
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 31, 2014 21:29

Lacetti palivové čerpadlo

Příspěvek od caapo1 »

Ahojte, pred pár dňami som kúpil Chevrolet Lacetti a zatiaľ som najazdil cca 400 km. Problém mám taký, že keď idem naštartovať tak vždy nechám čerpadlo aby nasalo benzín (také to bzz), ale počas jazdy neustále počujem od strany nádrže ako keby to čerpadlo išlo neustále (dosť hlučne). Stretol sa už niekto s takýmto problémom? Auto som kupoval od sestry, ktorá ho zavarila a musel sa meniť komplet motor. Kým sa to vyriešilo auto stálo takmer dva roky. Môže to mať nejaký súvis? Sto percentne viem, že do vtedy oň bolo príkladne starané. Čo sa týka ostatných vecí po motorickej stránke je všetko ok (zatiaľ). Podvozok idem dať skontrolovať do servisu, ale niekedy mi začne dosť hučať LZ koleso a je horúce. Raz sa to stane raz nie. Ak mi vie niekto poradiť na čo sam mám zamerať budem rád ak mi dá vedieť.

Ďakujem
Reklama
 

Jenda21
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 09, 2014 21:10

Re: Lacetti palivové čerpadlo

Příspěvek od Jenda21 »

Zdravím, to že čerpadlo jde slyšet i při jízdě, je zcela normální. U některých aut se krátce rozběhne už před nastartováním, aby natlakovalo soustavu, u jiných až při samotném startování. Hluk od něj by ale mohl znamenat jeho blížící se konec. K tomu zahřívání zadního kola - velmi pravděpodobně je to způsobeno zatuhlým třmenem, respektive mechanizmem ruční brzdy. Stává se to u mnoha aut a především, když ji majitel dlouho nepoužívá.
caapo1
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 31, 2014 21:29

Re: Lacetti palivové čerpadlo

Příspěvek od caapo1 »

Ahoj Jenda21, ďakujem za odpoveď. Čerpadlo zatiaľ nechám na pokoji. Čo sa týka LZ kolesa, tak som zostal takmer visieť asi 2 km od domu. Zrazu strašný hukot a smrad. Keď som zastavil z kolesa sa valil dym, len som čakal kedy začne horieť. Nechal som ho vychladnúť a šup za známym. Všetko premazal urobil skúšobnú jazdu, znova všetko premazal a je pokoj. Že vraj tam bol strašný bordel v čelustiach, lanko ručnej brzdy zaseknuté atď. Teraz mám zas problém, ktorý opisujem v téme ,,Termostat ?´´ . Auto dám prehliadnuť komplet v servise s ktorým mám len dobré skúsenosti. Bohužiaľ je dovolenkové obdobie, tak jazdím a čakám čo sa ešte ukáže.
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“