Diagnostika přes PC kvůli ABS

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kalos05
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 08, 2014 13:49

Diagnostika přes PC kvůli ABS

Příspěvek od kalos05 »

Zdravím,

jsem tu nový, chtěl bych se zeptat, jak je to s připojením Kalose na nějakou PC diagnostiku? Má s tím někdo zkušenosti?
S USB kabelem s ELM327 jsem vyzkoušel spoustu softu a pořád se nedaří Kalose připojit k pc:-(. Jedná se o Kalose HB 1.4 16V (v.r. 2005). DLC zásuvka je sice typu OBDII a zapojené jsou jenom piny 4,5,7,8,13,16. Vypadá to, že by se mohlo jednat o protokol ISO 14230-4 (KWP2000) ale to by tam měl být použit i pin 15! Tak nevím.

Důvod, proč chci připojit auto k PC, je diagnostika ABS. Při dobržďování mi kope ABS do pedálu a tím zákonitě auto přestane brzdit. ABS kontrolka mi nesvítí, takže abs je v provozu. U čidel ABS jsem proměřil odpor a hodnoty vypadají v pořádku. V minulosti (tak před 3 lety) jsem už vyměnil obě dvě přední čidla=to vždycky ABS kontrolka svítila a po výměně kontrétního nefunkčního ABS čidla zase kontrolka zhasla a bylo vše v pořádku.

Koukal jsem, že mám hodně zkorodované ABS kroužky a ještě se na ně líp podívám. Taky překontroluju vzdálenost čidel od těch ozubených kroužků a tak.... Bylo by moc fajn online zjistit, které čidlo mi posílá menší rychlost do řídící jednotky než je rychlost ostatních kol....

Možná by mi stačilo něco jako májí zde: http://www.youtube.com/watch?v=qap4m_FR2J0
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika přes PC kvůli ABS

Příspěvek od LordMMX »

ahoj ak je to rovnako ako u nexie (som si viacmenej isty že je) tak cez RJ auta nemáš šancu zdiagnostikovať ABS... ABS by malo mať vlastnú zásuvku na diagnostiku
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
kalos05
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 08, 2014 13:49

Re: Diagnostika přes PC kvůli ABS

Příspěvek od kalos05 »

Tak jako nejlepší diagnostika se ukázal vizuelní pohled:-). Oba dva ABS kroužky jsou prasklý...
Odpovědět

Zpět na „KALOS“