Kontrolka Check

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
twinkie13
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 28, 2014 19:09

Kontrolka Check

Příspěvek od twinkie13 »

Zdravim pani,

Od kupi mi pretrvava jedina chyba svieti mi kontrolka motora a neviem si dat stym rady. davnejsie som bol na diagnostike no ked mi chybu vymazali po prejdeni cca. 500km sa znova rozsvietila. a svieti i nadalej niekedy sa stane ze aj 2 dni mi nesvieti.

Dnes som bol na STK kontrolka svietila vravel ze je vsetko v poriadku oboznamil som ho ze mi svieti kontrolka motora tak ma napojili na diagnostiku kde vyskocili tieto chyby:
P0131- Obvod snimaca O2- nizke napetie /1. rada valcov snimac 1/ a druha chyba P0420 Ucinost katalyzatoru je pod prahovou hodnotou/1. rada valcov/.

Vymazal mi chyby a cestou domov po prejdeni 10km sa mi zase rozsvietila. Doma som vsetky el. zasuvky vyfukal kompresorom a prestriekal kontak sprejom. a stale svieti. za tu dobu co mi svieti co je cca 4 mesiace som 3x nalial cistic vstrekov vraj matize su nachylne na to dalej vymenil 2x sviecky najprv bosch nakoniec NGK.

Nechova sa nijak zle, olej nezere motor ide pekne spotreba mi kapku vzrastla cca o 1,5l na 100KM cize spolu teraz zere 6,5l pri stalej rychlosti 80km/h da to aj viac ale jazdim snim na spotrebu.

Daewoo Matiz 0,8 SE, r.v 2002
Reklama
 

misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od misojogi »

P0131- Obvod snimaca O2- nizke napetie /
nemas uz staru lambda sondu ?
spotreba mi kapku vzrastla cca o 1,5l na 100KM cize spolu teraz zere 6,5l pri stalej rychlosti 80km/h
po rovine je to privela, nieco nie je v poriadku ..... skus hladat dalej ...
twinkie13
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 28, 2014 19:09

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od twinkie13 »

Dnes som kupil novu lambdu.tak ju vymenim uvidim co to uroby. Stara je tam od nova co je 100tis. km

Takze vymena lambdy nepomohla. chybu treba hladat niekde inde.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od kesko »

Myslím že 2002 ma už 2x kat a aj lambdu. http://vyfuky.zyxnet.sk/vyfuk/2796008/d ... hback.html
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
twinkie13
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 28, 2014 19:09

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od twinkie13 »

zdravim,
Mam pretrvavajuci problem s kontrolkou check. Diagnostika mi vypisovala lambdu sondu po vymenach a vymazani chyb bolo dobre 400km. kontrolka sa mi znova rozvietila tak som siel na diagnostiku znovu. Vypisalo chybu katalizatora. co sa mi zda nenormalne bo katalizator je novy 3 mesiace.

Co by som mal znova prekontrolovat ?
Na katalizatore nie je ziadny snimac a ani pred vymenou nebol iba za nim je lambda ta je nova.

- vycistil som sanie aj skrtiacu klapku.
- vymenil sviecky kable, filtre
- prestriekal som vsetky kontakty sprejom na kontakty
- pozrel som aj EGR ventil ten som precistil a zistil som ze je zaslepeny tak som naspat poskladal.

Zrovna dnes som si vsimol ze pred vymazanim som mal z vyfuku taky zapach akoby nespaleny benzin no po vymazani chyby diagnostikou ten zapach bol normalny nebolo citit po benzine. zrejme je problem nieco zo zmesou.

Prosim o radu co este skontrolovat lebo uz neviem nacisto si stym autom dat rady. Predat mi je ho luto no nie celkom auto ale noveho majitela co si ho kupi.

Daewoo Matiz , 0,8, 38kw, r.v 2002
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od johns »

Moc sa nevyznam, ale ako tu uz ktosi pisal, niektore auta maju lambdy aj pred a za katalizatorom (ci aj tvoj matiz to netusim), inak by ani RJ nemohla zistit nespravnu funkciu katalizatora, len porovnanim hodnot pred a po. Ak mas tiez dve, mozno treba vymenit aj druhu. Tiez tu bolo spomenute ze lambda "starne" a znizuje sa jej schopnost merania a postupne zacne udavat stale menej presne udaje a auto sa zacne spravat zvlastne. Castym prejavom je prave vyssia spotreba, ako si tiez uviedol. Cize ak nemas dve lambdy, tak tu jednu by trebalo premerat, nie len skontrolovat chyby na diagnostike, ale realne hodnoty pocas behu. Pises ze citis nespaleny banzin, po zmazani chyby benzin nesmrdi... ja neviem, mne to stale vychadza na vadnu lambdu.
Este moze byt vada vstreku, nedoviera a obohacuje zmes... ale... vyluc najprv tu lambdu.

A neodpustim si, ale skutocnu diagnostiku dokaze len malokto, to co dnes nazyvaju diagnostikou, teda precitanie a vymazanie chyb je najvacsi odrb na motoristoch :(
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
twinkie13
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 28, 2014 19:09

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od twinkie13 »

Obe lambdy su cerstvo nove. Rozmyslam este nad vstrekovacmi len neviem ako by som ich precistil. Nechcem aditivami to riesit na tie som ja uz minul od januara moc penazi a efektivita ziadna. Este dodam ked je motor studeny tak ma nepravidelne otacky . Dakedy az tak ze mám taký pocit akoby išiel skapat ale neskape. Ked sa zohreje ide krasne.
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od johns »

Tak dobre by bolo skontrolovat aj teplotne cidla, ci davaju realne udaje o teplote motora a vzduchu, navodov na cistenie vstrekov je na internete hodne, skus google alebo aj videonavody na youtube a podobne.
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“