Hodiny

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
mrDeagle
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2012 19:46

Hodiny

Příspěvek od mrDeagle »

Zdravím,

začly se mi zpozdovat hodiny, je to max 30 minut a je to nepravidelne, nevim cim to muze byt. Pojistky jsem uz vymenil.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Hodiny

Příspěvek od mzprx »

Cez minuly vikend sa ti dokonca nepravidelne spomalili o hodinu....

Ale vazne - hodiny su riadene krystalom, jedina moznost spomalenia je pridanie kapacity paralelne ku krystalu. Pri 30 minutach spomalenia za den by to musela byt pomerne znacna pridana kapacita oproti obvyklym hodnotam trimru na nastavovanie presnej frekvencie. Tipoval by som to na zatecenie nejakej tekutiny do plosneho spoja hodin..

Skus ho vybrat a ocistit liehom.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
mrDeagle
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2012 19:46

Re: Hodiny

Příspěvek od mrDeagle »

Prave ze 30 minut je nejvice co se zpozdi. Vice ne, toznamena ze kdyz nastavim cas o 30 minut nez je realny cas, tak se zpozdi na za nejakou dobu na realny cas a tam vydrzi, dokud do toho nehrabnu vetsinou
Milan7
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 22, 2012 16:22

Re: Hodiny

Příspěvek od Milan7 »

Už jsem to tady jednou psal. Hodiny demontovat a celou desku plošných spojů znovu důkladně propájet mikropájkou (např. ERS 50)zejména v oblasti diod a výkonových odporů. Pak to zase 5 let vydrží. V servisu hodiny pouze vymění...
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“