Elektrické ztahování oken

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Elektrické ztahování oken

Příspěvek od Saša »

Prosím o radu všechny, kdo měl podobný problém. Při zavírání oken se mi hlavně teď v chladnějších dnech stává, že v horní polovině chodu okna se rychlost zavírání tak zpomalí, že to vypadá, že se to ani nezavře. :cry: Nakonec se to s velkým odporem a námahou zavře. 8) Nerad bych třeba spálil motorek nebo zapřičinil nějaké jiné poškození.
Předem díky.
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Nelekej se , kdyby se to najednou zastavilo, motorky mají teplotní ochranu, za chvilku zase frčí. To pomalejší zavírání je teplotou , zkus to při nastartovaném motoru a pojede to rychleji , jinak to bude taky asi vodícíma gumičkama ( rám okna) , zkus je vyčistit a namazat třeba Regumem , ne olejem , dostal by se tam prach a nepojede to vůbec . Jinak jde ještě sundat polstrování a namazat tu vodící kolejnici , ale nevím jak to máš... u Nubiry je to lankem , uMatize je takový ozubený půlkruh .......
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Supr rada,to jsem taky potřeboval vědět.! 8)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Saša
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 18, 2004 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Saša »

Dík za radu, zkusím to vyčistit a namazat. Uklidnil si mě s tou tepelnou ochranou. Ještě jednou díky. 8)
Daewoo Espero 2,0 CD automatic, 77kW.Modrá metalíza,klima,komplet v elektrice,palubní počítač Made in USSR.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

u nás se jednou stalo u podnikového Matíze,že zůstal spínač stahování oken v poloze nahoru a nikdo si toho nevšimnul že je motorek stále pod proudem.Od motorku byly teplé i dveře,ani pojistka nevypadla a motorek to vydržel do té doby,než se vyměnil spínač za nový.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Václav Brousek píše:u nás se jednou stalo u podnikového Matíze,že zůstal spínač stahování oken v poloze nahoru a nikdo si toho nevšimnul že je motorek stále pod proudem.Od motorku byly teplé i dveře,ani pojistka nevypadla a motorek to vydržel do té doby,než se vyměnil spínač za nový.
nam sa zase take nieco stalo na favorite na motorceku centralu co dviha tie cupliky, zostal pod prudom cele tyzdne a potom ked sme ho vymenili bol aj zdeformovany.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No u NUBIRY a MATIZE je ta teplotní ochrana určitě! Už jsem stím párkrát něco dělal a po několika stažení a vytažení se vypne ,ale asi na 2-5 min, pak zase jede , možná proto neshořel u p. Brouska , pořád se vypínal a zapínal a udržoval si svojí maximální snesitelnou teplotu.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Mne sa napr. pomalsie zatvara moje lave okno ako prave :cry: Spinave to asi nebude... :roll:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“