Kolik kilometrů max pro koupi

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
VasekT89
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 29, 2014 18:11

Kolik kilometrů max pro koupi

Příspěvek od VasekT89 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kolik kilometrů by jste doporučili pro koupi tohoto auta, chtěl bych nějaké koupit, ale zvažuji zda radši 1,6 nebo 1,4 a kolik kiometrů by mělo tak mít.
Popřípadě bych uvítal nějakej tip pro koupi, či doporučení na co si dát pozor a tak.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Kolik kilometrů max pro koupi

Příspěvek od ChevyEpica »

Zkus najít s 0 nebo max 10 km, do tohoto počtu km je téměř vyloučena nějaká závada :lol:

U starého auta nekoukej na km, stejnak jsou stočené, koukej na celkový stav auta
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
VasekT89
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 29, 2014 18:11

Re: Kolik kilometrů max pro koupi

Příspěvek od VasekT89 »

Díky a nějaký tip, na co si dávat větší pozor. Jako protáhnout servisem je určitě tutovka, ale jak poznat jestli má cenu vůbec to tahat do servisu, když člověk nemá známýho technika.
Uživatelský avatar
surpan
Příspěvky: 214
Registrován: sob led 04, 2014 23:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik kilometrů max pro koupi

Příspěvek od surpan »

VasekT89 píše:Díky a nějaký tip, na co si dávat větší pozor. Jako protáhnout servisem je určitě tutovka, ale jak poznat jestli má cenu vůbec to tahat do servisu, když člověk nemá známýho technika.
Pokud bys to musel "tahat" do servisu, taky to určitě neber :lol: Chce to vůz, který by tam dojel sám :D
No dnes jsem četl, že ani Cebia nekontroluje, zdali bylo auto bourané, takže opravdu dobrého známého, co to projede do posledního šroubku.
Chevrolet Trax 1,6 LT, bílá, 12.2013
Nissan Micra 1,0, šedá, 3.2011
www.vykup-pc.cz http://surpan.blog.cz
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Kolik kilometrů max pro koupi

Příspěvek od Honza K. »

Na fóru se píše, že na 1.4 a 1.6 zlobívá ERG, 1.8 je asi spolehlivější. S tím servisem, to je potíž. Kupoval jsem cca před rokem a půl a myslím, že jsem koupil slušný kousek. Závady: nefunkční motůrek ostřikovače, přední brzdové desky a po necelém roce zadní brzdové desky a kotouče, po roce ježdění propojovací tyčky stabilizátoru (čepy byly uvnitř rezavé, tak to se vůle rychle objevila) a horní uložení tlumičů, přetěsnění víka ventilů, samozřejmě všechny náplně kromě nemrzky (ta je přeměřená), filtry a preventivně hned po koupi rozvody (dle stavu kladek zřejmě zbytečně, nespíš jsem koupil nestočený kus a serviska odpovídala - BINGO -i ). No a taková perlička, měnil jsem brzy po koupi přívod do nádrže, hadice byla shora děravá a při plná nádrži při nevhodné poloze auta z toho kapal benzín :( .

Obecně se vyskytují potíže se špatnými spoji v elektrice, ale to je u každého typu auta podobného stáří.

No a když si sečtu peníze za servis, raději nevidět ... Ono se to posčítá. Těžko radit, na pohled udržované auto je vodítko, ale záruka ne. Jestli dokážeš posoudit na ucho běh motoru?? Projet se s tím, jak to brzdí, zatáčí, klepe, neklepe, zda netáhne někam volant (při ustálení jízdě, zrychlování, brždění), nebo mít někoho s sebou. Fotka je opravdu jen předběžné vodítko.

Výhoda Lacetti - je to ještě klasické relativně jednoduché auto, které není problém servisovat. Žádné otevírání oken přes sběrnici a podobné radosti.

Kolik km? - já to koupil při 118 tis. a počítám, že cca 200 tis. by to mohlo najezdit bez nějakých velkých investic, pak se uvidí. Že by to najelo cca půl milionu bez problémů, to bych asi u tohoto auta úplně nečekal.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
VasekT89
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 29, 2014 18:11

Re: Kolik kilometrů max pro koupi

Příspěvek od VasekT89 »

Díky za info, jj je pravda že servis vyjde mnohdy dráž než nový auto, ale zas pokud bych sehnal pěknej kousek za 70000,- což jak sem koukal asi není moc problém, tak i ty opravy by se mi vlezli do rozpočtu, počítal sem tak se 100000 na ten první rok toho auta. Nebo spíš dal sem si limit na auto tak 100000, jezdím sice už dlouho, ale zatím vždycky jen půjčeným a tohle by tedy bylo první auto psaný na mě, a chtěl bych počítám aby tak 5 let vydrželo lepší 7, ale to už bych byl velkej idealista, to to stejně budu muset vyměnit za něco většího kam poskládám rodinu.
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Kolik kilometrů max pro koupi

Příspěvek od Honza K. »

Tak nějak jsem to zvládnul, cca 75 tis. i s administrativou bylo pořízení, a za ten rok, když započítám i pneu, tak se pohybuju někde kolem tý stovky za pořízení+servis. No a ještě k tomu benzín... :roll:
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“