klimatizace

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

jirka.ka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 28, 2013 19:52
Bydliště: České Budějovice

klimatizace

Příspěvek od jirka.ka »

Zdravím Vás

Prosím o radu.Když nastartuji studený motor (1.8 benzin) tak se mi samovolně sepíná kompresor na klimatizaci než se motor ohřeje. Mám nastaveno topení na manuál,vypnutá klima i okruh a stejně. Všimnul jsem si že se to děje i při jízdě,nepravidelná akcelerace a mírné škubání. Zastavim na křižovatce a a na volnoběh je to taky znát,že stále sepíná. Je to normální? U jiného auta jsem se s tímhle nesetkal. To je už druhá věc kterou řeším.Před měsícem zamykání nádrže,ale auto mám 3 měsíce takže reklamace.

Děkuji za jakoukoli odpověd.

Jirka
Reklama
 

Uživatelský avatar
Troy
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 11, 2011 20:22
Bydliště: Praha/Kopřivnice

Re: klimatizace

Příspěvek od Troy »

Tak to spínání může být nastavením. Buď máš zapnuté AUTO, nebo v nastavení vozidla zapnuté automatické odmlžování. Vyzkoušej a uvidíš.
Chevrolet Orlando LTZ 1.8 16V
jirka.ka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 28, 2013 19:52
Bydliště: České Budějovice

Re: klimatizace

Příspěvek od jirka.ka »

Troy píše:Tak to spínání může být nastavením. Buď máš zapnuté AUTO, nebo v nastavení vozidla zapnuté automatické odmlžování. Vyzkoušej a uvidíš.


Tak jsem vyzkoušel a kompresor sepíná i když mám topení úplně vypnuté.
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: klimatizace

Příspěvek od 357 »

S topením to přece nesouvisí, když to má hlavně chladit... Chceš říct, že se ti to zapíná ikdyž nesvítí ta dioda? ?
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
jirka.ka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 28, 2013 19:52
Bydliště: České Budějovice

Re: klimatizace

Příspěvek od jirka.ka »

357 píše:S topením to přece nesouvisí, když to má hlavně chladit... Chceš říct, že se ti to zapíná ikdyž nesvítí ta dioda? ?

Přesne tak. Když mám topení na manuál a kontrolka klimatizace nesvítí tak stejně kompresor spína. Ani bych si toho nevšiml,ale dost mi vadilo že při akceleraci to auto mirně poškubává tak jsem to začal řešit a našel tohle.
jirka.ka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 28, 2013 19:52
Bydliště: České Budějovice

Re: klimatizace

Příspěvek od jirka.ka »

Jestli můžu někoho z vás poprosit aby to vyzkoušel a napsal mi jestli to dělá i někomu jinému tak budu rád. Myslím si že to dělat nemá. Takže topení na manuál,vypnutá klima. Měl jsem mondeo 2.0l benzin a tam prostě kompresor na manuál nikdy nesepnul, kdyz jsem zapnul automat tak je jasné že kompresor sepínal a domíchával. Spotřeba na manuál u Mondea 7.7l, s automatem poškubávání a spotřeba 8,4l. Takže si myslím že by to mělo fungovat stejně a že u Orlanda mám nějakou chybu,protože se spotřebou pod 8,5l se nedostanu tak ani tak.
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: klimatizace

Příspěvek od 357 »

Dnes jsem se na to při jízdě soustředil, ale nic takového jsem nepozoroval...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: klimatizace

Příspěvek od lord_maxx »

Ahoj,

LTZ, benzín, 2012 verze:

chová se mi to následovně: v případě, že mám nastaven ofuk ručně na foukání na nohy a zároveň dopředu (nebo pouze jedno z toho), tedy nemám jakkoliv nastaveno ofuk předního skla (ikona foukání na přední sklo nahoře), a když nesvítí ikonka klimatizace, klimatizace zaručeně nejede.

Klimatizace běží (nebo se může zapínat či vypínat) kdykoliv, když je nastaveno:

- automatika - tlačítko auto, a to i tehdy, když se postupně ručně regulují jednotlivé další elementy (rychlost ventilátorů, vnitřní/venkovní okruh).

- když jakkoliv nastavíš kombinaci ofuku předního skla (ikona předního skla)

- když stiskneš tlačítko pro klimatizaci

Problém v zimě je ten, že když nemáš nastaven ofuk předního skla, neodmlžuje se, a nedá se s tím moc jezdit.

Problém v létě mám s tím, že ať nastavím jakoukoliv teplotu pod 26,5 stupňů, z výdechů fouká jen ledový vzduch, což mi nedělá úplně dobře. V tomto mi vyhovovala manuální klima, kdy jsem si reguloval teplotu vzduchu, která šla z výdechů, a ne, která je někde u snímačů teploty.

Snad jsem popsal chování jednoznačně, kdybys chtěl otestovat jiné chování, napiš, zítra otestuju a dám vědět.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: klimatizace

Příspěvek od 357 »

Od tebe je to sice polopatické, ale to samé už tu přece psal Troy...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
jirka.ka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 28, 2013 19:52
Bydliště: České Budějovice

Re: klimatizace

Příspěvek od jirka.ka »

lord_maxx píše:Ahoj,

LTZ, benzín, 2012 verze:

chová se mi to následovně: v případě, že mám nastaven ofuk ručně na foukání na nohy a zároveň dopředu (nebo pouze jedno z toho), tedy nemám jakkoliv nastaveno ofuk předního skla (ikona foukání na přední sklo nahoře), a když nesvítí ikonka klimatizace, klimatizace zaručeně nejede.

Klimatizace běží (nebo se může zapínat či vypínat) kdykoliv, když je nastaveno:

- automatika - tlačítko auto, a to i tehdy, když se postupně ručně regulují jednotlivé další elementy (rychlost ventilátorů, vnitřní/venkovní okruh).

- když jakkoliv nastavíš kombinaci ofuku předního skla (ikona předního skla)

- když stiskneš tlačítko pro klimatizaci

Problém v zimě je ten, že když nemáš nastaven ofuk předního skla, neodmlžuje se, a nedá se s tím moc jezdit.

Problém v létě mám s tím, že ať nastavím jakoukoliv teplotu pod 26,5 stupňů, z výdechů fouká jen ledový vzduch, což mi nedělá úplně dobře. V tomto mi vyhovovala manuální klima, kdy jsem si reguloval teplotu vzduchu, která šla z výdechů, a ne, kt
erá je někde u snímačů teploty.

Snad jsem popsal chování jednoznačně, kdybys chtěl otestovat jiné chování, napiš, zítra otestuju a dám vědět.
Děkuji moc za odpověd

Jestli tomu dobře rozumím tak když dám manual,vypnutá klima a třeba zapnutý ofuk jen na nohy tak kompresor nesmí sepnout. Zítra to ješte vyzkoušim.
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: klimatizace

Příspěvek od lord_maxx »

Já jsem to chtěl přesně definovat, protože mi v nastavení chybí možnost ofuku předního skla bez klimatizace.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: klimatizace

Příspěvek od saamm »

To není závada ale vlastnost která někomu vadí - (https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=79&t=14521)

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: klimatizace

Příspěvek od Vypravca »

Mne zapne klimu aj ked zapnem stierace a je nastavena klima na Auto.
Co je tiez super. Aspon sa nerosia okna.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 28, 2013 06:49
Bydliště: Bratislava :)

Re: klimatizace

Příspěvek od janci »

ked pocas jazdy zapnes čo len na sekundu klimu kôli odhmleniu už budeš stale hmlyt pokial sa nevysuši, ja bežne jezdim bez klimi aj ked prši a nehmly sa, podmienka čisty pelovy filter, ked začne, dam silnejši ofuk, tlačitko odhmlievania je možnost nastavit presne spravanie v CONFIGu vozidla, mam Acc off + 5 ofuk, Ale musim potvrdit slova tu na fore som čital že si klima žije svoj vlastny život :-) :-)
LT+ 12 Lpg, octavia tour1 07 Lpg, octavia sdi 02, felicia Lpg 99, renault 25 94, skoda 120 LS Lpg :))
jirka.ka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 28, 2013 19:52
Bydliště: České Budějovice

Re: klimatizace

Příspěvek od jirka.ka »

Tak jsem to znova zkoušel a včera na manual nezapnul kompresor ani když jsem dal ofuk na okno. Takže jestli to ono nereaguje na teplotu venku,včera zrovna bylo docela teplo.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“