Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

pirac_y
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 22, 2013 06:06
Bydliště: Praha

Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od pirac_y »

Dobrý den,
uvažuji nad koupí Ch Lacetti Hatchback. Dají se sehnat celkem slušné a ne moc jeté kousky. Auto se mi velice líbí, především z důvodů: design, moc jich po cestách nejezdí, a myslím, že i nízká poruchovost (to jsem se koukal tady na fóru tak občas problémy s EGR ventilem nebo elektronikou a to pouze v případě prasknutí hadičky ostřikovačů kdy tekutina zateče do svazku elektřiny) někdo se může divit ale i interier se mi líbi.
Jediné co mě odrazuje od koupi jsou různé recenze typu : auto plave, nedrží jízdní stopu, volant velký jako kolo od vozu, přeposilované řízení - žádná odezva od kol. Chtěl bych se zeptat proto majitelů zda je to doopravdy tak jak uvedené recenze uvádějí (dokonce i zahraniční).
Do Lacetti bych momentálně přesedal s Fordu Fiesta MK4 rv. 1996 (tvrdý jako prase). Je mi 23 let, nejsem žádný závodník (body a nechci se zabít nebo někoho jiného) ale občas si rád střihnu zatáčku a projedu se trošku sportovněji a toto mě odrazuje - třeba větší riziko v zimě že to někde ustřelí když už při jízde v létě to má prý problémy.
Opravdu teda nevím a budu rád za vaše postřehy a zkušenosti.
PS: Autíčko je fakt krásné - odlišné od všech těch připrdlých VW a Oktávek - člověk se chce i trošku odlišit...

Díky mnohokrát :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od Vypravca »

Neber tie recenzie az tak vazne. Ved podla nich by si nikto ziadne byvale Daewoo nekupil.
A pozri kolko ich este jazdi a aky maju nabeh km.
Najdi si auto o ktorom snivas, sadni do neho. Urob skusobnu jazdu. Vyskusaj ako ,,plava,, v zakrutach. Skontroluj tie veci co si tu na fore precital.
No a take problemy ako EGR, tak ak je funkcny, len vycistit a zaslepit.
Vela stastia pri vybere.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od Vypravca »

Pozeram, ze si z Prahy. Tak tu na fore nakontaktuj Palix-a, ten uz mal hadam kazdy druh auta na tomto fore v rukach. Ak ti ma kto poradit a je na blizku, tak rozhodne Palix.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od Krtek »

Oproti Fiestě 96 jsi o 10 let technikou dál. Redaktoři ženou auta na krev a srovnávaji s etalonama svý doby. Takže naše Lacíky s Golfoněm 5-6 kterýmu se samosebně nevyrovná ale myslim že když ho nevezmeš na okruh a nepřesedneš z jednoho do druhýho, nepoznáš rozdíl. Myslim že podvozek neni nijak horší než jedničková Oktávka. Fakt to chce zkusit se někde projet a uvidíš. Nic neni tak divoký jak píšou testy. Každej korejec zase víc a víc dohání mílovými kroky Evropu. za posledních 10 let už museli ujít tolik mil, že jí předběhli a v dalšim testu budou zase dohánět mílovými kroky. Já myslim že tyhle nesmysly o podvozcích a zlepšování píšou redaktoři tak nějak automaticky a nemysleji u toho.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od pekrtek »

Než jsem Lacetti předal dceři, měl jsem ho 4 roky. Pohodlné, relativně bezporuchové auto. Za celou tu dobu jsem dvakrát čistil EGR ventil (resp. Palikx), jednou byly měněny tyčky na stabilizátoru. Přední destičky vydržely 70 tis., nic jiného - kromě rozvodů v 60 tis. neděláno. Při výměně rozvodů Palikx zjistil protékající gufero u vačky - což vyměnil. Vodní pumpa byla měněna v rámci rozvodů také (to se má dělat). Spotřebu jsem měl kolem 7,0 litrů. Klimatizace mechanická - bez problémů, chladila dobře.
Po druhém čištění EGR jsem přešel na Vervu a problémy s ním už nebyly. Dcera jezdí na "obyč." 95 a zatím je s EGR také klid, jednou ročně jí do benzínu naleji přípravek na odstranění karbonu. Auto je pohodlné, pro cestující prostorné, jen kufr je menší. Do HB se špatně skládá kočárek. Ještě bych dal jednu připomínku: auto nerezne. Na Lacetti jsem přešel z Lanose, takže jízdní vlastnosti se mi zdály vynikající. Volant je sice velký, ale s tím jsem neměl problém. Pokud mohu, říct, nezdálo se mi, že by HB nějak houpal, plaval nebo nedržel stopu. Asi jsem méně náročný, ale zdálo se mi, že i poměrně dobře seděl. To ale může být jiné u HB a jiné u sedanu. Měl jsem před pár lety služební Oct. I s motorem 1,6. Pokud mohu tato dvě auta porovnat, tak Lacetti lépe seděl, v zatáčkách mu neutíkal ven zadek a spotřeba +- stejná. Lacetti lépe brzdí. To je asi vše. Ještě bych doplnil to nejdůležitější: motor 1,6 - 1,4 neber.
pirac_y
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 22, 2013 06:06
Bydliště: Praha

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od pirac_y »

Díky moc za odpovědi... Taky si myslím, že ty novinářské testy nejsou zase tak dopravdy. ;) Přece kdyby to bylo tak šílené jak popisují oni tak by to auto přece nemohlo ani na silnici....
Uživatelský avatar
bobpe
Příspěvky: 58
Registrován: čtv led 27, 2005 10:51

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od bobpe »

Ahoj,

tak aj mám HB 1.4 - zajtra bude mať 9 rokov. V záruke vymenené ventily - výrobná vada, od vtedy pokoj. Vymenené rozvody. Všetko. Iba olej, benzín, bežná údržba.
Auto má 195/60 R15 gumy, dal som zapísať do TP, disky sú 7J takže je to širšie a garantujem že sedí perfektne, úplne čitateľný zadok, na okreskách robí presne to čo čakám. To auto zatiaľ nemá chybu, od marca mám druhé auto - Opel Mokka, ale Lacetti sa nemá za čo hambiť. Určite ho nepredám, urobil by som dobre niekomu.
Pokiaľ trafíš slušný kus, žiaden problém.
pirac_y
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 22, 2013 06:06
Bydliště: Praha

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od pirac_y »

Děkuji Vám taky za info. Uvádíte, že máte 1,4. Mohu se zeptat na spotřebu? Někdo říká, že 1,4 nebrat raději 1,6 tak nevím.
Chci se zeptat na spotřebu. Koukal jsem na weby sprintmonitor.de a i na spotřeby.cz ale údaje jsou velice rozdílné.
Tak by mě zajímala spotřeba u 1,4 konkrétně dálnice do 130-140 km/h kolik si to veme?A město?
u 1,6 konkrétně dálnice do 130-140 km/h kolik si to veme? A město?
Myslím že moc lehkou nohu při jízdě nemám, nějak jsem se to zatím nenaučil :D

Jezdím sám, nebo ve dvou + pes na zadních sedadlech :D Jezdím většinou po Praze, občas za Prahu na výlety a za rodinou na Moravu po dálnici cca. 400Km.
Jak jsem již uvedl mám Fiestu 1,25 16V 55Kw ale ta překvapivě moc nežere ani po dálnici. S Fištou ujedu takových 550 -560 km na jednu nádrž (42litrů) a jěšte mi něco malinko zbude na popojíždění po Praze...
Proto mě zajímají ty spotřeby.
PS: Teď jsem viděl inzerát na Lacetti 1,4 a borec píše. Spotřeba po dálnici 5,6 litrů, což mi nesedí když jsem koukal na spotřeby na webech...Že by kouzelník?
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od milosh »

Nejvetsi problem bude spotreba, kup astru g hatchback 1.4 16V, vyjde te na skoro stejny penize ale budes jezdit pod 6L.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od Krtek »

Ber to jako normálního benzíňáka... Takže 6-10 litrů podle stylu jízdy a provozu. Já bych bral 1.8 výkonu neni nikdy dost :-)
Když jsem testoval pár nádrží benzínu, vždycky mi vyšla průměrná spotřeba přesně 7,5L.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pirac_y
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 22, 2013 06:06
Bydliště: Praha

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od pirac_y »

Astru? Pff okoukaný auto, interiér šílenej - opravdu se mi líbí více v Lacetti, nehledě na to že v Astře nejsou skoro žádný odkladací místa. A to já potřebuju (vozím spustu kravinek, kelímků atd :D)
Vlastně když na to přijde nějaký 1 až 1,5 litru není tak strašný. 7-8 litrů je v pohodě. Ono po našich dálnicích se stejně nedá jet kolikrát víc než 130 - vlastně se to ani nesmí :D A po Praze jezdím autem sem tam (na nakup atd..) Jinak jezdim sockou :D Pořád to není žádný ruský stroj který by žral 100na100.
Myslím že by mi stačila i ta 1,4...Tak kolik vam to zere klasika dalnice 120 az 130kmh na 100 a ve meste...
PS: O nafte nepremyslim nemam takovy najezd abych mel naftaka...A navic..Benzin je proste benzin...
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od mzprx »

1.4 musi mat vymenene ventily.
Ja som teraz znovu kupil Lacetti HB pre syna, zerie to fakt okolo 6l, na dialnici este menej.
Hatchback je krajsi, nez sedan ci kombi, skratka je to fajn auto pre mladych.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
pirac_y
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 22, 2013 06:06
Bydliště: Praha

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od pirac_y »

Takže s těmi ventily měli problém pouze 1,4ky? 1,6 už byli v pohodě? Ono ta spotřeba je taky od stylu jízdy. Kdo jezdí brzda plyn tak spotřebu může mít o několik litrů vyšší si myslím...
Díky :)
pirac_y
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 22, 2013 06:06
Bydliště: Praha

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od pirac_y »

Můžete mi prosím ještě někdo sdělit s jakými problémy se potýká motor 1,4 krom toho EGR ventilu? Takže tvrdíte, že mám před eventuelní koupí se ptát majitele na to zda byli měněny ventily.A proč vlastně jaký byl problém těch ventilů?
Jinak snad ještě úplně poslední dotaz :) Co elektronika vozidla?Kazí se?
PS: zařekl jsem se že nechci nikdy žádné německé vozidlo, jen kvůli své hrdosti a ,,boji s kamarádem,, který je trošku na hlavičku :D protože tvrdí, že nejkvalitnější vozy umí jen koncern VW. Což si myslím není pravda, kor v dnešní době. Prostě každé auto může mít vadu. Nechápu jak někdo může něco takového tvrdit.A navíc si myslím, že je fajn se trošku odlišit. Na cestách samé Prasaty a Ochcávky - pardon ale toto je ke zblití...
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Lacetti pro me?Ano, ne?Odrazující fakta, nebo pomluvy

Příspěvek od mzprx »

1.4 ky, ale v mensej miere aj 1.6ky mali problem s karbonom na ventiloch. Dialo sa to u benzinov vyrobenych z tazkej ropy (ruskeho typu) a prejav bol rozsvieteny check. Riesilo sa to v zaruke vymenou ventilov za rovnake z ineho materialu. Da sa tomu predchadzat pouzitim cistica karbonu. Mne sa to stalo 2x, prvykrat o tom este vela nevedeli, na 2. pokus vymenili ventily. Jav sa prejavoval po prejdeni cca. 30tis. km rozsvietenim kontrolky check motoru. Osobne som na spravani auta nic okrem rozsvietenej kontrolky nezaznamenal. Neskorsie serie uz tym netrpeli. Zalezi to na roku vyroby, pouzivanom benzine a style jazdy. Ked sa ten motor toci, nema problem, je to choroba zo setrenia.... :-) Cez to vsetko som Lacetti HB kupil zas po osmich rokoch.

Z elektroniky sa kazi len CD menic.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“