Poraďte začátečníkovi

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

Poraďte začátečníkovi

Příspěvek od vojtesko »

Buďte tak hodní, když se blíží ty vánoce a poraďte mi jak začít kdybych chtěl do dveří vrazit motorky na el. ovládání oken a tlačítka na stahování podsvítit modře...
Nejsem automechanik ale kuchař tak né že mě ukamenujete jaká jsem lama že to nevim :mrgreen:
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Poraďte začátečníkovi

Příspěvek od johns »

Ma budes nenavidiet :) ale opat budem ten menej optimistickejsi :) Osobne som to nemontoval, preto verim ze poradia aj ludia ktory s tym maju skusenost a vyjadria svoje nazory, potom sa rozhodnes sam...
Dovolim si teda svoj nazor. V prvom rade si ujasnime ze sa bavime o domontovani elektrickych okien na Lanos! Pri vsetkom zalezi na kvalite, ta sa odvija od ceny, takze najlacnejsie sady budu asi aj najmenej kvalitne a najmenej trvacne. Radsej by som hladal original pouzite ale funkcne diely, kedze univerzalne sady treba casto prisposobovat a vela improvizovat, co pre laika budu len dalsie problemy.
Vseobecne ale ovladanie okien uprednostnujem kluckove, niesom stara skola skor prakticky uvazujem. Ten luxus ze nemusis tocit kluckou ale stlacis tlacidlo je podla mna dost nevyvazeny oproti moznym problemom a financnym nakladom a podobne... (pokial to uz nemas vo vybave). Elektricke okna su dalsia zakerna vec ktora lubi "zlobit". Budem asi na smiech ze krutim kluckou, ale este sa mi nestalo ze by sa mi zaseklo okno v zavretej alebo otvorenej polohe, ze sa mi dolamalo lanko alebo ozubene kolecka, ze mi primrznute okna pokazili cele stahovanie okien, ze mi nedoviera okna alebo vypaluje poistky, po zaparkovani znova startovat lebo okna niesu zavrete atd atd... Ja ked chcem spustit okno 2x otocim klucku a je to... A ak sa nahodou klucka zlomi, za nejake euro kupim druhu a za minutku je vymenena... Samozrejme elektricke stahovanie je parada, ale mne uplne vyhovuje manualne... to moj nazor...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

Re: Poraďte začátečníkovi

Příspěvek od vojtesko »

něco pravdy na tom bude. Nevim proč bych tě měl nenavidět :shock:
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Poraďte začátečníkovi

Příspěvek od pejee »

Nejlepší bude sehnat si vše potřebné - stahovačky, spínače, kabeláž ze stejného auta které už čeká na cestu do šrotu..pak už by neměl být zásadní problém to namontovat, přípravy v autě na to snad budou..?
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

Re: Poraďte začátečníkovi

Příspěvek od vojtesko »

Co mi poradíte na vzduch. filtr mám ho ponořit do takovýhle vany jako na fotce nebo ho nějak obestavět? Asi by nebylo nejlepší ho tam jen tak fláknout napospas osudu... :oops:
Obrázek
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Poraďte začátečníkovi

Příspěvek od johns »

brrr... neponahlaj, nejako chces vsetko naraz... Urob si zoznam co chces poriesit a co ma pre teba aku prioritu. Zameraj sa na niektore veci co su pre teba najdolezitejsie a do dalsich sa pustaj az potom co si vyskrtnes predosle ciele, ci uz ich zrealizujes alebo zamietnes. A nenavidiet ma budes asi pre to ze mam odmietavy pristup na vacsinu tvojich planov (magnetizer, el.okna) rovnako ako aj v pripade tej "sisky" ani tu by som nedaval, ale to mozeme riesit teda niekedy neskor.

Preco nam trochu nepredstavis svoje auto, co je to zac, ako si k nemu prisiel, ako dlho ho mas? co vsetko si na nom stihol porobit? Mozno ti budeme vediet presnejsie radit do buducna. Napr nema zmysel sa tu zaoberat nejakymi magnetizermi pokial mas mozno premeskanu vymenu oleja, alebo zaneseny stary vzduchovy filter a popraskane VN kable s povodnymi svieckami... chapes...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „LANOS“