Topení Matiz

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Topení Matiz

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Zdravím,

posílám text popsaný na anglických stránkách DAEWOO.


Je to trochu brutus, ale asi to funguje. Promiňte ten překlad ale je to slovo od slova z originálu :D

Oprava ucpaného topení Matiz


Koupil jsem Matiz SE Plus.Topil málo, výměník je neprůchozí.
Nyní pro všechny vlastníky Matize, kteří mají stejnou závadu popis opravy krok za krokem,bez nutnosti jakéhokoliv zásahu ze spodku auta.

Odpojte potrubí, které se připojuje k zadní části expanzky chlazení.

1) vyjměte vzduchový filtr.

2) sejměte víčko rozdělovače ,2 šrouby

3) Nyní možné vidět na komúrku termostatu ,demontujte kryt i termostat pomocí dvou šroubů. Proveďte kontrolu termostatu v horké vodě,pokud se otevře je OK.

4) Nyní demontujte přívod od chladiče k termostatu.

5) přívodní hadici topení –výměníku tepla z komory termostatu je před ventilem termostatu. Sejměte tuto hadici.

6) budete potřebovat "trychtýř s hadicí,kterou napojíte na stávajíci hadici vedoucí do topení –výměníku. Dále 5 l kyseliny HCL a měřicí konvicí.
7) nalijte asi půl litru kyseliny do plastového džbánu.


8)Nyní nalejte kyselinu do trychtýře a nechte vtékat do výměníku.

9) necháme působit přesně 15 sekund ..... DO NOT panice! Vaše hadice bude v pořádku.

10) Nyní bude okruh propustný a vyteče z ní spousta kalu,pokud je neprůchozí,opakovat. Poté dobře propláchnout vodou

11) připojte zpět všechny hadice, termostat, a vzduchový filtr,doplnit soustavu chladící kapalinou.

Job udělat mi trvalo hodinu

Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení Matiz

Příspěvek od Mikeš »

........a za pár dní tu palubovku stejně sundáme,protože topení sice topí ale taky krapet "sákne" :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Topení Matiz

Příspěvek od Viper54 »

Chlapi Matizáci,poraďte.
S největší pravděpodobností mi při dešti zatéká do kabiny topením,a to tak,že nasávacím otvorem před čelním sklem.Ve skříni topení by měly být díry,kterými ta voda zase odteče,ale asi jsou zanešený.Jak se k tomu dostanu?Mělo by to odtékat někam pod auto.Sundal jsem černej plastovej kryt před čelním oknem,tam je čisto a sucho,myslel jsem,že to bude ucpaný už tam.Nikde jsem na fóru nenašel,že by někomu do Matýska zatejkalo. :(
Matiz 0,8 (2003)
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení Matiz

Příspěvek od Mikeš »

Pochybuju,že v obalu topení jsou nějaký otvory kvůli odtoku.Pokud se nedostaneš k těm odtokovým hadicím pod čelním sklem tak sundej přední kola a ty plastový podběhy nad nima.Ty odtokový hadice maj vyústění někde tam.
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Topení Matiz

Příspěvek od Viper54 »

V zatáčkách slyším šplouchat vodu někde nad nohama a v prudších zatáčkách trochu vody vycmrndne na nohy.Zdá se,že voda je někde níž,než před oknem.A jak jsem psal,tam je sucho a čisto.Než sundám ty podběhy,tak ještě počkám,jestli se někdo neozve se stejným problémem.Do toho topení přece musí téct tím nasáváním,tak by to zas mělo někudy vytéct. Zatím díky -i
Matiz 0,8 (2003)
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení Matiz

Příspěvek od Mikeš »

A není ta voda náhodou fridex? :cry:
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Topení Matiz

Příspěvek od Viper54 »

Fridex to není,neubývá a byl by asi cítit.Jo a šplouchá to jen po větším a delším dešti.Když bylo teď dlouho sucho,tak byl klid,takže to někudy pozvolna uteče samo,ale né do kabiny.
Matiz 0,8 (2003)
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Topení Matiz

Příspěvek od Viper54 »

Tak záhada se zatékáním konečně vyřešena :D Teklo do boudy čelním oknem,sundal jsem to gumový těsnění a pistolí natlačil kolem celýho okna klempířský tmel na střechy. :lol: Už jsem byl z toho zatékání tak zoufalej,že jsem vyndal špunty z podlahy,aby to aspoň vytejkalo :roll:
Matiz 0,8 (2003)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“