auto nestartuje

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

zdravim pani. mam na vas otazku ohladom startovania nexie. takze - mam moznost kupit nexiu, rok 96 so 79tis km. 3 roky stala, tak mam dohodu, ze si ju dam najskor skontrolovat. takze domov som ju dotiahol, vymenil olej, nabil baterku a ... a nic. starter toci, ale nenastartuje. presiel som tu par tem, takze mam par otazok.
problem moze byt v palivovom cerpadle. ked zapnem klucik, ani netukne. poistky som skontroloval, vsetky su dobre. na svorkach cerpadla (2 kable, modry a cierny) ale nemeriam pri zapnutom kluci ziadne napatie. da sa otestovat cerpadlo pripojenim napatia napriamo?
dalsia moznost je upchaty palivovy filter. ak je upchaty palivovy filter a pri prvom pokuse o start natlakuje cerpadlo palivovu trubku (prvy krat som si nevsimol, ci islo, alebo nie, ale skor si myslim, ze nie) az po filter, ostatne to natlakovane stale, ci casom tlak povoli? ak to zostane natlakovane furt, tak pri dalsom starte uz nezacne cerpadlo tlakovat?
na motorke mi to tlakuje pri kazdom zapnuti kluca, teraz sa pytam specialne na nexiu, kedze toto auto nepoznam. pripadne nejake dalsie rady, co by sa dalo skontrolovat? dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Vypravca »

Pod rozdelovacom mas taky volny kablik. Je to taka valcova dutinka. Tu pripojis na baterku a mas cerpadlo napojene napriamo.
Potom skontroluj, ci ti to hadze iskru.
Skontroluj sviecky. Nie su mokre od benzinu?
Rozober rozdelovac, skontroluj palec a hlavu rozdelovaca.
Mozes este rozpojit benzinove potrubie a skontrolovat tlak v potrubi.
No a urcite stary 3rocny benzin von a naliat tam cerstvy.
Ostatne sa tu uz riesilo.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

benzin som daval novy, to bolo prve. napadlo ma aj rozpojit potrubie pred filtrom (rozpojil som pred vstrekmi a tam benzin nesiel), len mi teraz zdravie nedovoluje valat sa pod autom.
ostatne som este nepozeral, zastavil som sa pri tom cerpadle. mam na to malo casu, preto som nad tym este moc nespekuloval a zhanam info najskor tu, co by sa dalo.
auto este pred rokom samo nacuvalo do garaze (dovtedy bolo na dvore), takze vlastne sa tam nieco pototo len za posledny rok.
idem skusit ten kablik pod rozdelovacom.
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

tak, dutinku som nasiel a pripojil na baterku. svagor sediaci v aute cerpadlo nepocul a pri odpojeni od baterky sa zaiskrilo ...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: auto nestartuje

Příspěvek od JRD McLAREN »

tak je bud kusnute cerpadlo...
alebo vadny snimac (spinac) tlaku oleja

fukni to sacieho potrubia trochu plynu do zapalovaca..
a zastartuj.. ci to hlesne..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

jo, diky za rady. najblizsie sa k tomu dostanem v utorok, potom dam vediet jak som dopadol.
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

tak, bolo to nakoniec palivove cerpadlo. dnes prislo nove, tak som ho nahodil a auto startuje. akurat ze len na tri valce ... dnes som vylucil sviecky a kable, viac uz nebol cas. uvidim zajtra ...
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

dnes som zistil, ze nejde jeden vstrekovac. prud berie, ale ako keby bol upchaty. da sa to nejak doma spojazdnit, napr ponorenim do aditiva, ktore sa pridava na precistenie palivoveho systemu? ci uz len vymenit?
dostal som ponuku na repasovane vstrekovace, tak reku ci by to nejak neslo aj v domacich podmienkach ...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: auto nestartuje

Příspěvek od JRD McLAREN »

vysrobuj ich..
a kukni sa jak bude zasr...na tryska
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

mal som ich vysrobovane, lebo som dva prehadzoval medzi sebou. dolu na okrajoch je trochu nalepeneho tmaveho sajrajtu, ale na tych drobnych otvoroch uz nie, akoby bola upchata zvnutra. daval som ho na napatie a prud bralo, lebo po odpojeni preskocila slaba iskra. ale viac nic. ostatne pekne cvakali.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: auto nestartuje

Příspěvek od JRD McLAREN »

tak mu jednu bachni...
je zalepeny

pripoj ho na elektirku a klepni nejakym tym drevennym plavitkom, klackom ..cimsik...
mozno sa rozhybe..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

dik za radu, ale nepomohlo to, zostal zalepeny. vcera vecer som to skusal, neslo, do rana som to ponoril do aditiva, reku ci nahodou nepomoze. skusal som aj dnes po nom klopkat a nic ...
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

dnes som mal trochu casu, tak som siel opat skusit poklopat po vstrekovaci. po viacerych pokusoch sa podarilo, zacal cvakat. teraz pekne frci na vsetky 4 valce. JRD McLAREN - diky za rady. -i
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: auto nestartuje

Příspěvek od JRD McLAREN »

... "ked nejde silou, pojde este vacsou" ... :mrgreen:
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Juro11
Příspěvky: 13
Registrován: pát lis 29, 2013 16:39

Re: auto nestartuje

Příspěvek od Juro11 »

no a mam dalsi problem, ktory uz zrejme kladivom nevyriesim :)
nejde mi lava bocna smerovka, mam tam prezrany kabel od mysi a koniec mi spadol do karoserie (do diery pod blatnikom, za nadrzkou ostrekovaca). vedel by mi niekto povedat, kadial je tahana kabelaz, kde zas vychadza von, na nejaky switch?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“