Radio

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

mrDeagle
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2012 19:46

Radio

Příspěvek od mrDeagle »

Ahoj mam Laceti 1,6 CDX s autoradiem na dve din pozice s menicem na CD, dneska se mi stala divna vec, prijel jsem k obchodu a kdyz jsem zacal parkovat autoradio se vyplo, od te doby se zacyklilo a porad se vypina aniz by zaclo hrat, nejde s nim nic udelat .

Nevi nekdo cim by to mohlo byt?
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Radio

Příspěvek od mzprx »

Vyber vsetky CD. V najhorsom, odpoj baterku, alebo radio.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
mrDeagle
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2012 19:46

Re: Radio

Příspěvek od mrDeagle »

CD jsem vytahl vsechny ale nepomohlo to. Na baterku jsem se jeste nedostal.
juraj72
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 24, 2010 19:00

Re: Radio

Příspěvek od juraj72 »

Ahoj, nemam sice menic na CD, ale ja som mal problem s kontaktami na prednom odnimatelnom paneli.A poistka bola pokazde totalne horuca.Aj ju vyhadzovalo.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Radio

Příspěvek od mzprx »

To radio mi na Evande 2x menili este v zaruke, ten mechanizmus sa zasekava. Problem je v tom, ze je tam podavaci mechanizmus, ktory berie CD z danej pozicie a prenasa ich dalej. Cele to chodi po takych otocnych zvislych tyckach s drazkou, v ktorych chodi vozik na malych vybezkoch, ktore su v tom stupajucom zavite tyciek. Opotrebenim dochadza k tomu, ze to niekde preskoci o jednu otacku a cely mechanizmus sa zasekne, lebo jedna jeho strana je v inej vyske ako druha. Po odpojeni a pripojeni napajania sa menic resetuje, t.j. zbehne do poslednej polohy, kde to zas preskoci (alebo aj nie) do spravnej polohy. Je to od prirody shit, po oprave to vydrzi tak mesiac a situacia sa opakuje. Najlepsie je to vymenit za nejake cinske radio s navi za 250,- eur, usetris si nervy.


Kto by mal zaujem, mam jedno original radio 1DIN z Lacetti.
A jedno cinske 2DIN s DVD, DTV a navi 7" do Captivy/Epicy.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Mirdas
Příspěvky: 116
Registrován: ned čer 05, 2011 16:39
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio

Příspěvek od Mirdas »

Taky mám to rádio v Lacetti 2 roky mi bliká měnič a nebere céda....teda bere ale už je nevydá :D 2x sem to rozebíral a pak sem to vzdal... jinak ten čelní panel mi taky občas ztrácí kontakty... vemu nějakou díru a rádio se vypne... musíš na ten panel zatlačit... já to ted musim taky nějak vyřešit :X
Daewoo Nubira III 1,8CDX 90kw 122koní ----- http://mirdas.rajce.idnes.cz/Nubirka/
Ford Fiesta 1,25 Zetec 55kw
http://fotozigo.mypage.cz/
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Radio

Příspěvek od johns »

Mirdas píše:...roky mi bliká měnič a nebere céda....teda bere ale už je nevydá :D
Tak to mas asi zapnutu funkciu "Skartovanie" :D Ja by som sa s CD uz nezaoberal, obycajne radio s USB alebo SD portom...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
Mirdas
Příspěvky: 116
Registrován: ned čer 05, 2011 16:39
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio

Příspěvek od Mirdas »

Já to vyřešil takovou tou kazetou s jackem :D mam to strceny do mobilu a hraje to :D
Daewoo Nubira III 1,8CDX 90kw 122koní ----- http://mirdas.rajce.idnes.cz/Nubirka/
Ford Fiesta 1,25 Zetec 55kw
http://fotozigo.mypage.cz/
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Radio

Příspěvek od Jura »

Hm, taky jsem to chtěl touhle kazetou řešit. Koupil ji jsem na E-Bay za pár kaček. Rádio ji ale nechtělo sežrat, furt ji vyhazovalo a psalo že error, tak milá kazeta šla do koše. Kdyby byla fungovala, tak by to bylo vcelku elegantní řešení.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Mirdas
Příspěvky: 116
Registrován: ned čer 05, 2011 16:39
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio

Příspěvek od Mirdas »

Já jí koupil v Tesku snad za 150 před 2 lety a funguje v poho :)
Daewoo Nubira III 1,8CDX 90kw 122koní ----- http://mirdas.rajce.idnes.cz/Nubirka/
Ford Fiesta 1,25 Zetec 55kw
http://fotozigo.mypage.cz/
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Radio

Příspěvek od mzprx »

Ta kazeta ma v sebe magnetofonovu hlavu, ktora sa pritlaci na existujucu hlavu v kazetaku radia. Problem je vzajomna poloha, cize zvycajne to nema vysky a nema to spravne vyvazene kanaly. Leprie prehravace to vyhadzuju von, lebo sa netoci kolecko zs odvijanou paskou, resp. detekuju pretrhnutu pasku. Je to mozne upravit, ale nestoji to za to, kvalita zvuku zostane mizerna. To uz je lepsie kupit za cca. 10 EUR FM transmitter (co vie prehravat SD alebo USB) a najst na radiu tichu frekvenciu. Nevyhodou je, ze pri dlhsich trasach do zahranicia treba tu frekvenciu niekolkokrat hladat znova. Tuto funkciu (FM transmitter) maju aj mnohe navigacie, cize daju sa prizabit dve muchy jednou kupou.
Ale dnes stoja lacne radia uz okolo 30-50 EUR a prehravanie z USB bez problemov zvladaju.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
mrDeagle
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2012 19:46

Re: Radio

Příspěvek od mrDeagle »

Ahojte,

nakonec pomohlo odpojení pojistky v pojistkove skrinky vedle volantu :D
Jeden problem vyřešen,

v tuto chvíli má radio jiný problem : funguje pouze 1 pozice z cd menice, ostatni 4 hazi error. a tady uz nepomaha ani odpojeni pojistek .

Radio jsem chtel opet dvou din, a ovladani na volant nejlepe s puvodnim dodavanym k tomu blaupunktu. pri zjisteni ceny redukce na ovladani na volant a noveho 2din radia, vubec nevim co budu delat :D
hrstda
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 06, 2013 16:59

Re: Radio

Příspěvek od hrstda »

Zdravím chtěl jsem se zeptat můj dotaz se týká taky rádia tak to snad nebude vadit že sem dotaz šupl sem. Teď k tomu dotazu dá se nějak zjistit zda je rádio zakódovany? při koupi nikdo nevěděl a v servisce žádná kartička s číselnym kodem nebyla (to mi poradil mechanik) v nejbližší době mě čeká výměna baterky tak ať vim jestli budu někde někoho shánět kdo by mi to odkodoval. Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Radio

Příspěvek od Jura »

Při odpojení baterie (na dobu bohatě postačující k výměně) se mi rádio nezakódovalo. Takže asi v klidu.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
miquel11
Příspěvky: 90
Registrován: stř kvě 02, 2012 13:59

Re: Radio

Příspěvek od miquel11 »

Ahoj, když tady řešíte ty rádia tak mě napalo zeptat se jestli nemáte někdo nějaké s bluetooth? Mám v lacceti standartní blaupunkt s na cd, ale už nějakou dobu uvažuju o nějakém s bluetooth pro handsfree :)
Chevrolet Lacetti 1,6 80KW, matná black fólie, 16" OZ :-)
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“