Auto ma kolisave napatie

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od danny29 »

Tak dnes som objavil pre istotu zas nejaku "chybicku"
Presiel som sa teraz v noci s autom a zbadal som ze ked pridam na plyn , tak sa svetla viac rosvietia + palubovka tiez.
Nemoze alternator prerazat prud???
Proste v neutraly na krizovatke to svieti ledva ledva a pri jazde je to ok ale kolise napatie.
Cim to moze byt??Nemalo by tam byt nejake rele alebo nieco aby to davalo jednotny prud???
Vsak budem robit len na ziarovky.Uz som vymenil 3x
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od johns »

Staci jednoduchy merak, voltmeter, multimeter a zmerat si napatie pri vypnutom motore a pri jazde (napr cez zasuvku zapalovaca) a uvidis ako to napatie kolise. Vyzera ze mas staru bateriu ktora umiera, nevies ako je stara? Pri jazde by sa malo pohybovat napatie okolo 14V, nie vac ako 15V a klesat by nemalo pod tych 13V v beznej prevadzke. Na volnobeh a pri zapnuti vetrakov, dialkacov a vyhrievania skla klesne aj nizsie, presne cisla neviem. Napatie baterie v klude by malo byt nieco cez 12V (rano pred jazdou), pod 12V by byt nemalo... Napis mi adresu, poslem ti na skusku tento merak.

http://auto.bazar.sk/4042341-digitalny- ... ky-12v-24v
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od danny29 »

Ahoj,

Prave ze bateria ma 3 tyzdne.
Ale myslim si ze cely problem co som mal so sekanim motora spociva v tom prude.
Proste prebija az moc prudu, vsekty spotrebice v aute hlavne ventilator kurenia ak pridas plyn , tak ma zbesile otacky.
Nechcem nieco odpalit.Vsak tam musi byt nejake rele alebo nieco co nedovoli aby prud prerazal.
Sakra od kedy mi umyli ten motor , tak odvtedy sa to vsetko sere.
Vdaka za kazde info.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od Richard »

Trochu tě uklidním, syn jezdil s Feldou kde byl v háji diodovej můstek v altíku a běžně měl v síti asi 18-20V když jedil kratší vzdálenosti bylo to celkem OK akorát si liboval jak mu to pěkně svítí a občas odešla nějaká žárovka ;-)
Pak se jelo někam asi na 2 hodiny a nastal problém baterky se vyvařila a pak umřela..... asi jsi tomu motoru s tím umytím fakt neudělal dobře - používám na to označení ZI = zasraná iniciativa :D
Zjisti kolik ti láduje alternátor ( mělo by být na baterce tak 14,2 - 14,6 V víc ne) pokud máš víc je problém v alternátoru diodovej můstek a regulátor (je integrovaný myslím s uhlíky) vyndej altík a dones ho k repasi tam kde to dělaj....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od johns »

danny29 píše:...Vsak tam musi byt nejake rele alebo nieco co nedovoli aby prud prerazal.
aj je... na zadnej strane alternatora je sustava usmernovaca a regulatora napatia, ale musi to pracovat spravne, bez premerania to s urcitostou nezistis. Prebijanie samozrejme moze poskodit elektroniku.
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od danny29 »

Presne to som cakal ze chyba bude niekde v alternatore.Tak nic o vikendu to vyberem a rozoberem, pozriem sa na to co s tym je.
Inac fakt s tym autom sa clovek aspon nenudi-vzdy sa nieco pokazi na nom... -i
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od johns »

Nerozumiem preco hned vyberat a rozoberat? Dobijanie sa da zmerat bez zasahu do vozidla, ako som pisal... no rob ako myslis...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od danny29 »

auto je v servise, na to ani netreba mat ziadny merac, lebo aj 3 rocne dieta vie ze alternator pustal viac prudu ako malo byt :D
To iste mi bolo povedane v servise, to s dialky hned mi technik povedal ze odisla dioda na alternatore, vsak ked som pridal tak svetla sa rovnali xenonom :D
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od kesko »

danny29 píše:Presne to som cakal ze chyba bude niekde v alternatore.Tak nic o vikendu to vyberem a rozoberem, pozriem sa na to co s tym je.
Inac fakt s tym autom sa clovek aspon nenudi-vzdy sa nieco pokazi na nom... -i
No ale zasa. Vychytas mu muchy a pojde ako guľa. :PP:
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Auto ma kolisave napatie

Příspěvek od johns »

danny29 píše:...na to ani netreba mat ziadny merac, lebo aj 3 rocne dieta vie ze ...
ejha, zrazu... pred par hodinami si inak pisal... hlavne nech to mas porobene a nech sa uz len vozis... Vela stastia
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“