Světla nastavení

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Světla nastavení

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Zdravím,
dnes jsem měnil žárovku v hlavním světlometu a při té příležitosti jsem zkusil nastavit světlomety podle návodu v ruském manuálu. Jinej jsem nenašel.
Mám Matesa I,takže motorky na náklon jsou vně reflektoru,náklon se dal nastavit přes šestihran u pohonů,ale středění se mi nepodařilo. nastavuje se přes ozubené kolečko ,jeho otáčením doleva nebo doprava se paprsek nepohnul. Zítra shodím parabolu a juknu se ,jak ten mechanismus funguje. Otvorem pro žárovku je vidět šroubovice a kostka zřejmě se závitem.
Poradíte, jestli nemohlo ,při dojetí nakonec závitu nemohlo dojít k vypadení kostky ze závitu? A ani při šroubování na druhou stranu se kostka nechyne...., :( :idea:
A ještě poznatek. při zapnutí dálkových se změní náklon paraboly-motorky jedou, po přepnutí na potkávačky se utaví polohy.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla nastavení

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím všechny na foru a pozastavuji se nad tímto příspěvkem / dotazem , neb mne to také zajímá.
Nejsem si vědom toho , že by hlavní světlomet měl seřizovací prvky ???
Pokud máte někdo zkušenost - popište to sem prosím. Mám totíž takový dojem, že bych si to /asi / potřeboval také seřídit . Zatím jsem u STK vždy kontrolou prošel bez problému.
......................
Bývalý člen Matiz clubu reg.č.20 / Vazounek / :P
Matiz SE/II.o.8 r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2014
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Světla nastavení

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Tak tady je foto z ruského manuálu na údržbu.
Přílohy
svetla.jpg
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Světla nastavení

Příspěvek od Viper54 »

Seřízení světel je přece na STK v ceně,aspoň mě to technik říkal,když světla dolaďoval na Corolle.
Matiz 0,8 (2003)
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: Světla nastavení

Příspěvek od BoroX »

Stáva sa, že po výmene žiarovky svetlá svietia zle. nie je to nastavením svetiel, ale nekvalitnými žiarovkami. Dosť veľa som ich na Aveu už povymieňal, skúšal som drahé aj lacné, a žiaľ na STK mi rozbabrali nastavenie svetiel tak, že ešte dva mesiace som chodil po servisoch, skúšal nastaviť v tme o stenu ... Proste vyšlo mi : kúp dobrú žiarovku, žiadne primodrelé, so zvýšenou svietivosťou, ale biele najlepšie Bosch, nebabri do nastavení svetiel a máš pokoj. :((
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“