Svítí mi check

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Matýsek

Svítí mi check

Příspěvek od Matýsek »

Z ničeho nic mi v mém matízkovi začala svítit kontrolka "CHECK". Přitom motor nevykazuje žádný nepravidelný chod, teplota je v normálu, zvuk je přirozený. Matysek prostě jede bez problémů. Měli jste třeba někdo podobnou zkušenost? Co můžu asi tak očekávat v servisu?:? Díky za případné názory
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Možná Lambdasonda...??? cena asi 2.000,-Kč. , ale důvod proč odešla???
Vůbec ti to nezhasne ???
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tomáš píše:Možná Lambdasonda...??? cena asi 2.000,-Kč. , ale důvod proč odešla???
Vůbec ti to nezhasne ???
nezhasina to ani po znovunastartovani... uvidim co to udela po ranu kdyz je motor studeny - jinak servis :cry:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To se nedá určit po netu, jedině servis a diagnostika..........
Nemá cenu kupovat drahou Lambdu , když to bude něčím jiným........
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Ido
Příspěvky: 66
Registrován: stř zář 01, 2004 07:46
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Ido »

Mě tato kontrolka svítila delší dobu už dvakrát, vždy při velké vlhkosti. Jednou ve sněhové břečce, podruhé za hustého deště. V prvním případě se umoudřila sama (asi po dvou minutách jízdy), podruhé jsem zhasl motor a znovu nastartoval - vše v pořádku.
Daewoo Matiz CD, 2000, silver
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

Taky mi check asi dvakrát svítil, ale při znovunastartování zhasl. Doporučuju přejít kontakty od všech možných čidel, jinak diagnostika v servisu.
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

K tomu se nedá nic dodat na diagnostice ti řeknou co s tím je v těhle případech je dobrý když dojedete do servisu a kontrolka svítí tak nezhasínat motor (v případě že se rozsvicí chvílema a někdy zase né )protože ta extrémně inteligentní diagnostika si většinou nedokáže zapamatovat chybu když po nastartování nesvítí ;)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak je to za mnou - byl to EGR ventil (nastesti zarucni oprava, jinak bych se asi pekne prohnul)... :(
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

EGR ventil začíná být nějak častý problém u dvojky Matesa. Už jsem to slyšel od několika lidí.
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
Miloš
Příspěvky: 102
Registrován: pon zář 06, 2004 10:34
Bydliště: chomutov

Příspěvek od Miloš »

Je to týden co mi servis také měnil EGR ventil (záruka) :x
New Spark LS 2011 oranž.metla 1000km :-))[
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Miloši a chtěl jsi ho vyměnit, nebo na to přišli oni??? Zajímalo by mě , jak se projevuje , když se i se špatným dá jezdit. Někdy to prý není poznat , jindy cuká a netáhne , jaký jsi měl pocit...
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Egr u dvojky matize je běžná záležitost protože je elektrický a tak se tam dělá uprava softu a snad se i mění za jinej typ ;)
Kaufik.
Příspěvky: 23
Registrován: úte pro 14, 2004 15:37
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kaufik. »

EGR ... jo jo... dost často je tady čistíme, pak příjde na řadu přeprogramování řídící jednotky novým soft a popřípadě výměna...Ty co mají Matize v záruce to mají bez problémů, aspoň u nás ;)
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Občas se mi rozsvítí, ale většinou po restartu zhasne. Dělá to dost aut, otcovi třeba ve Scenicu zase kolem nuly svítí airbag... H
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

na rozsvícenej airbag bacha !!!! Čet jsem o chlapovi kterýmu se v novym Cliu občas rozsvítil (probliknul) za jízdy a pak dostal na dálnici rovnou tečku mezi voči !
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“