Vůle poloosy v zadnim diferáku

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ivsony
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 04, 2010 15:06

Vůle poloosy v zadnim diferáku

Příspěvek od ivsony »

Zdravím,mám takovej problém ,přijde mě při jízdě že mě huči od zadniho diferencialu,při zkoumání jsem zjistil že mě v něm kloktaj polosy,proto se ptám jestli s tým máte někdo náký zkušenosti,předem děkuji za odpovědi :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vůle poloosy v zadnim diferáku

Příspěvek od ChevyEpica »

Pokud tam je vule cca 1 cm je to v přadku (rozdil leve + prave kolo), za to hučení muže bud opotřebovany olej v dif. nebo ho je tam málo, doporučuji rychle doplnit
Před koupi Epici sem chtěl koupit Jeep grand cherokee WJ tak sem trošku o tom zajimal
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vůle poloosy v zadnim diferáku

Příspěvek od Richard »

Vůle může trochu být, kolik máš najeto? Mám i Santa Fe a tam je 4X4 podobně jako u Captivy, teda ta el.mag. spojka u zadního diferáku. Mě hučelo v okolí diferáku ložisko a nakonec to bylo ložisko na tý spojce hned jak je příruba na který je kardan. Tak jestli to nemáš stejný. Na Santu ale je k dostání spojka jen celá asi za 40k Kč :-( ale dá se to rozebrat a vyměnit jen ložisko, což zřejmě nechce v origo servisu nikdo dělat .... :-(
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ivsony
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 04, 2010 15:06

Re: Vůle poloosy v zadnim diferáku

Příspěvek od ivsony »

No 1cm chceš řict asi když vemu za poloosu podelně ale mě to tam chodi v dif. i když vemu ze spodu auta u dif. a zahejbu s tým nahoru dolu nebo dopředu dozadu cca 3mm,zajimave je ale že to kolem gufera nemokvá,každopadně ten olej určitě zkontroluju.Na captivě mám najeto 93tis.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vůle poloosy v zadnim diferáku

Příspěvek od Richard »

U Santy je ta spojka co připíná zadek suchá , olej je až v diferáku, nemyslím, že by to v Korei dělali každej jinak....... nejlíp na to přijdeš tak, že dáš celý auto na zvedák, natočíš zamkneš 4WD a necháš to točit na 5 na volnoběh a poslechneš si odpředu dozadu třeba stetoskopem nebo tyčkou co ti tam dělá neplechu
A ještě něco polosy jakoby počítaj-cvakaj-klepou, hučí většinou ložiska

Já měl u Santy najeto asi 95 tis když jsem to ložisko v zadní spojce měnil.... řekl bych že je to docela běžná závada, bohužel pro toho kdo se spoléhá na origo servis dost drahá
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“