Preliaciny na streche

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
shark1515
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 20, 2013 20:57

Preliaciny na streche

Příspěvek od shark1515 »

Dobry den,
chcem sa opytat ci nemate niekto rovnaku skusenost s pouzivanim stresnych nosicov a naslednym deformovanim strechy v oblasti nad dverami a pod pätkami stresnych nosicov .
Na strech nosievam windsurfingovu vybavu cca 40kg,jazdim max.120kmh ked ju mam na streche.
Najprv sa mi objavila jedna preliacina tak som si myslel ze mi tam nieco spadlo alebo sa to proste nejako spravilo-vandalizmus atd ale s pribudajucimi km pribudalo aj preliacin,teraz ich mam tak 6ks po obidvoch stranach.Su presne pod pätkami nosicov takze to pripisujem tym nosicom.
V servise mi povedali ze im to reklamacne neuzna zrejme pretoze zvnutra po rozobrati nenasli ziadne deformacie a ze si to nevedia vysvetlit ako to mohlo vzniknut.Ludia co opravuju preliaciny si tak ako ja myslia, ze je to od nekvalitnych nosicov..Nosice mam originaly od chevroletu.Kupoval som ich od predajcu spolu s autom za nieco cez 200€ a montovali mi ich oni.
Poradite mi ako postupovat ked mi neuznaju reklamacku?
Kedze som strechu podla mna nepretazil(100kg v technicaku),citim sa v tom byt nevinne...
Vandalizmus podla mna nepripada do uvahy pretoze je to len po tymi nosicmi a na obidvoch stranach bez poskodenia laku..
Za kazdu radu postreh budem vdacny.
S pozdravomm Ondrej.
Přílohy
032.jpg
032.jpg (47.14 KiB) Zobrazeno 4362 x
031.jpg
031.jpg (38.68 KiB) Zobrazeno 4362 x
030.jpg
030.jpg (39.96 KiB) Zobrazeno 4362 x
Reklama
 

shark1515
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 20, 2013 20:57

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od shark1515 »

Este som zabudol-Ch.O.ltz maj 2013 benzin.Najazdene 13500km,so surfami cca 5000km.
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od majkii »

ja používam strešný nosič Thule, prevážam najmä bicykle väčšinou 4, alebo kanoe, ale nič také na aute nemám.
Original nosič by mal byť tiež od výrobcu Thule. Nekvalitou nosiča to nebude.

Čím upevňuješ surf? nemohlo to vzniknúť od uvoľnených popruhov počas jazdy alebo ich manipulácii ?

Lak Orlanda je dosť odolný, nemusí preliačina byť sprevádzaná poškodením laku. Ja mám cca 1 cm hlbokú preliačinu na dverách ako pamiatku od nejakého dobráka na parkovisku, ale na laku nevidieť žiadne mechanické poškodenie.
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od hoza »

Mě to připadá jako by do toho něco kleplo buď během jízdy nebo nějakej debil ti škodí ale jako absolutní laik bych reagoval na větu "nenasli ziadne deformacie" Jak ti doložili že tam žádné nenašli? Minimálně bych zkusil jiný značkový servis nebo se obrátit přímo na chevrolet, pokud to oni sami nedokážou. S takovéto závady by se mohla i vyklubat celosvětová svolávací akce pokud by to nebyl vandalismus či mechaniské poškození třeba od lítající skoby na pavoukovy nebo tak. My do rakve nakladali zatím tak max 20kg máme sice příčníky od hakra ale určitě mě tahle kauza zajímá protože každé naše předešlé auto tahalo na střeše sem tam daleko větší kalibr. Určitě bych se pokusil přes někoho napsat do chevroletu aby to posoudily věty typu V servise mi povedali ze im to reklamacne neuzna na mě působí asi tak že nejlevnější cesta je zákazníka tahat za nos. Ať ti dodají fotky či tě přizvou do servisu že si to nafotíš a fotky pošleš do chevyho.
shark1515
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 20, 2013 20:57

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od shark1515 »

Majkii,
pouzivam uplne normalne popruhy ,surfujem uz nejaky ten piatok 25rokov asi takze to viem vylucit zeby to bolo mojou manipulaciou .. Zatial som s tym nemal na ziadnom aute problem.

Hoza,
Predajca chevroletu-servis kde som s tym bol mi ukazal rozobratu strechu,teda teda nie rozobratu ale to calunenie zvnutra bolo dole a tam ozaj nic nebolo vidiet .Problem ale je ze tam ani nema co byt vidiet lebo ta strecha je dvojita a zavarena.takze na tie preliaciny zvnutra sa ani pozriet neda.to by sa muselo asi rozrezat.Oni foto poslali dalej tak nechcem predbiehat uvidim ako sa vyjadria..
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od smire666 »

Ahoj, tiež si neviem predstaviť, že by to bolo od nosičov... V tých miestach nie je bočnica nijakým spôsobom prepojená na vnútorné výstuhy, každý spoj by bol vidno zvonku ako nerovnosť... nakoniec určite pôjde o nejakú blbosť, no nosičmi to skrátka nebude. Ak by to aj bolo od nich, deformácia by nebola na tak malých miestach a odrazilo by sa to minimálne aj na lícovaní bočnice k tým čiernym lištám v ktorých sú ukryté kotviace body :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
shark1515
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 20, 2013 20:57

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od shark1515 »

...no neviem,nejaka suvislost tam zrejme bude kedze je to po obidvoch stranach na rovnakych miestach v priblizne rovnakych rozostupoch...
Na fotkach to nie je az tak dobre vidno skusal som to nafotit lepsie len sa to dost lesklo tak sa mi to az tak nedarilo.
Ale samozrejme na tom netrvam len hladam pricinu a ta sa mi tak ponuka no...
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od peterv »

Ahoj kamarát surfista! :PP:
Používam rovnaký nosič už tretí rok, iba na prepravu surfistickej výbavy, do 50kg, bez rýchlostného obmedzenia, plávaky 2,5m, alebo 3,8m a zatiaľ nebadám na streche žiadne preliačiny.
Teda mne sa to nezdá aby tieto preliačiny boli od nosičov ...
Ak by tvoje preliačiny mali byť od nosičov, nemala by byť zdeformovaná aj strecha priamo v mieste styku pätky nosiča so strechou?
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
shark1515
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 20, 2013 20:57

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od shark1515 »

Ahoj, :PP:
nestretol som ta cca pred tyzdnom pred tescom v he?..na skodovke nejakej so surfami na streche?

Ked to nieje od nosicov tak si neviem predstavit od coho by to malo byt ...urcite som si tam neklepkal s gumennym kladivkom :x aby som mal co pisat potom :P

...Tak nech ti to tvoje Orl. drzi...


cau na vode
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od peterv »

V HE si mohol stretnúť brata (Fabia).
Vo veci preliačin skús ešte iný servis.
Pred 2 týždňami sme sa vrátili z Čiech z pretekov (dlhé plaváky) a keďže strecha a nosiče vydržali túto cestu už nemám žiadne obavy ...
Přílohy
IMG_8175.jpg
IMG_8992.jpg
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
shark1515
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 20, 2013 20:57

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od shark1515 »

...noo mas tam toho nalozene urcite viac ako ked chodim ja.

Tak ja neviem..
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od Tsoenami »

Mám najeto ze stejným typem nosiče cca 6000km box měl určitě min 40 kg naloženo.Bez problému.Kdyby to byl nosič muselo by to dělat i boule na střeše :roll: asi.....No přeji uspěšnou reklamaci protože normální to není. :PP:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
ihonza
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 07, 2012 11:20
Bydliště: Praha

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od ihonza »

Také přeji úspěšnou reklamací. Bohužel já jsem se u Chevroletu při mých reklamacich setkal pouze s tím že to není u ostatních takze je to moje chyba. A až při pohruzkach soudy to nějak šlo přístup nanic. Teď budu znovu reklamovat a rovnou budu hledat soudního znalce neb je mi jasné jak to dopadne. Dám pak reference.
_____________________________
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi
from 6-6-12
shark1515
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 20, 2013 20:57

Re: Preliaciny na streche

Příspěvek od shark1515 »

Zdravim,
minuly tyzden mi opravili tie preliaciny na streche na vlastne naklady.
Reklamaciu mi akoze"hore" neuznali ale opravili mi to na svoje naklady,s upzornením ze ak sa to bude opakovat tak ze mi to uz asi neuznaju pretoze to na rekla nieje....Inac za tych par mesiacov co sa to riesilo ,mi pribudli aj deformacie hore na streche na lavej strane -aj vpredu aj vzadu,tiez tesne v blizkosti uchytenia nosicov a vpredu na jednej strane ciastocne zmizli,takze ta strecha evidentne pracuje...
teraz je to opravene nevidno vobec nic ,uvidim co bude po par lyzovackach -surfovackach...
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“