Vynechava 1 valec - preco?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
ra100
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 25, 2009 11:47

Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od ra100 »

Ahojte,
blbne mi Nubira, ale kvalitne:
- pri starte motor ihned naskoci a okamzite chcipne
- pri druhom starte motor po par sekundach zase naskoci, a zase chcipne, nepomaha ani pridavat plyn
- treti start je obrovsky problem, motor nechce naskocit vobec, elektromotor toci aj 30-60 sekund kym sa chyti

Za studena motor skape hocikedy, za tepla ide OK, drzi otacky. Okrem toho, niekedy poskakoval ako 2-takt na volnobeh aj za jazdy, trhal a tak, niekedy isiel pekne plynulo. Mal som podozrenie na vynechavanie valca, a dnes v servise mi potvrdili vynechavanie 3. valca, ale nevedia zistit pricinu. Pytali sa ma ci sa nestraca voda ci to nie je tesnenie pod hlavou, ale nestraca sa. Okrem toho, pred casom bola cistena skrtiaca klapka, menene kable a dekel lebo bol prasknuty a sviecky s kablami plavali v oleji.... atd.
Neviete, cim to moze byt, ze vynechava 3. valec? Robi to rovnako aj na benzine aj na LPG. Diky
Myslel som si, ze Nubira je spolahlive auto, ale prestavam tomu verit za 1,5 roka obcasneho pouzivania.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od ChevyEpica »

A není jen špatne teplotni cidlo pro ř.jednotku? Stoji pár korun a na mém Opel Vectra se takto projevovalo, slo blbě startovat
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od kesko »

Ani nova sviečka nemusi byť OK, skus prehodit sviecky medzi valcami a potom odpojovat kable a zistis ktora je zla. Popripade vymenit ten kabel z 3 valca.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od JRD McLAREN »

ked vynechava 3ti..
tak automaticky asi bude vynechavat aj druhy..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od Arendal »

Jeste se mrkni na zapalovaci civku a v jakem jsou stavu konektory a pripadne si nech zmerit jakou dava jiskru.

Taky me auto cukalo pri rychlejsi jizde, tak vymena kablu a pak kdyz jsem mrkl na konektory v civce, tak jsme se divil ze to jeste jezdi :roll:
Uplne zkorodovane na 1 a 4.
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od Richard »

zkus vyměnit celej zapalovací modul...... já si s ním taky užil, nakonec jsem nenastartoval vůbec..... nejlépe si půjč na zkoušku modul od nějakého člena v okolí abys měl jistotu že je to on.....
jinak auto který jezdí na benzín OK, nemusí být OK na LPG ten má větší požadavky na kvalitní zapalování

Já modul koupil na Aukru u Energy dílů za cca 850,- a dal jsem i nové kabely zančky Senteh a už asi 2 roky nemám problém......
svíčky mi taky plavaly v oleji, vyměnil se těsnění pod víkem ventilů a OK .... hlavně nedávej nějaký těsnění za stovku.... kup si originál a dej ho navíc do toho černýho silikonu a máš klid.....

Pokud po výměně modulu to bude dělat furt, asi tě čeká výměna ř.j. ..... nic dalšího mezi zapalovacím modulem není
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ra100
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 25, 2009 11:47

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od ra100 »

Ahojte,
a viete niekto poradit servis v BA alebo blizkom okoli na tieto auta, kde by to vedeli spravit? V tomsucasnom kde to je na to nevedia prist, alebo sa im nechce...
ra100
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 25, 2009 11:47

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od ra100 »

Richard píše:zkus vyměnit celej zapalovací modul...... já si s ním taky užil, nakonec jsem nenastartoval vůbec..... nejlépe si půjč na zkoušku modul od nějakého člena v okolí abys měl jistotu že je to on.....
jinak auto který jezdí na benzín OK, nemusí být OK na LPG ten má větší požadavky na kvalitní zapalování

Já modul koupil na Aukru u Energy dílů za cca 850,- a dal jsem i nové kabely zančky Senteh a už asi 2 roky nemám problém......
svíčky mi taky plavaly v oleji, vyměnil se těsnění pod víkem ventilů a OK .... hlavně nedávej nějaký těsnění za stovku.... kup si originál a dej ho navíc do toho černýho silikonu a máš klid.....

Pokud po výměně modulu to bude dělat furt, asi tě čeká výměna ř.j. ..... nic dalšího mezi zapalovacím modulem není


Ono to nejazdi dobre ani na benzin ani na plyn. Cize zavada je stale rovnaka bez ohladu na typ paliva.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od Richard »

nějaký kolega v bratislavě s nubirou by se nenašel? Přehodit zapalovací modul je práce na 10 minut (dva šrouby a přehodit kabely) Víš že by ti ho na chvíli půjčil na vyzkoušení ale nubi má jen dvě cívky takže vždy pálí dvě a dvě svíčky, přičemž jen v jednom válci je směs na zapálení..... takže ten problém je skoro vždy se 2 válci.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od JRD McLAREN »

dobehni stym ku mne...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechava 1 valec - preco?

Příspěvek od JRD McLAREN »

no tak polovicku problemu mame dufam vyriesenu..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“