zadne brzdy problem

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

zadne brzdy problem

Příspěvek od maly dano »

ma niekto skusenosti s opravou zadnych brzd na kalose?bol som na stk a jedna strana strasne slabo brzdi a ani rucna nie je bohvie co ,valceky netecu . da sa to nejako nastavovat? vdaka za odpovede
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od lomngi »

nemusíš tiect..Môze to byť zapečene. Treba rozobrať pozrieť. Odkial si.?
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od maly dano »

som z Nitry ,bol som stym u mechanika a asi to na hovno nastavil alebo tam nieco nefunguje.predne brzdy som si robil sam a ziadny problem tak zistujem ako to ma cele fungovat.
:(
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od lomngi »

poslal som Ti sz.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od Klvys »

Cau.Pritelkyne ma kalose a ruční brzda byla nastavena asi na 6 zubu cca na zabrzdení.Ale asi to moc taha a zničeho nic ta ručka vyleti az skoro do 70° a auto celou dobu nebrzdy az uplně na konci a jen trošku.Tou matkou to nejde nijak nastavit kde se stal problem?
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Uživatelský avatar
JOMAT
Příspěvky: 345
Registrován: úte bře 03, 2009 19:55
Bydliště: Bratislava,SLOVENSKO

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od JOMAT »

Čauko.Ja som mal tiež problem s ručnou.Po výmene lanovodu na ľavej strane na ručnú brzdu všetko O.K.Bolo už zareznuté lanko a strašne ťažko a velmi malý kúsok išlo hýbať.JOMAT :D .
Daewoo LEGANZA CDX 2.0L,r.v.1997(2002 SR),modrá metalíza,kožený interiér,aut.clima,hlinikove disky, Na úprave sa stále pracuje
Daewoo NEXIA,1.5 8V,r.v.98 ,zelenošedá metalíza(exla K.O.vrakovište)
,KAWASAKI 650 er6f.
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od slidil »

Klvys píše:Cau.Pritelkyne ma kalose a ruční brzda byla nastavena asi na 6 zubu cca na zabrzdení.Ale asi to moc taha a zničeho nic ta ručka vyleti az skoro do 70° a auto celou dobu nebrzdy az uplně na konci a jen trošku.Tou matkou to nejde nijak nastavit kde se stal problem?
Vytatahaný lanko, nebo sjetý pakny v zadních brzdách. A nebo kombinace obojího.
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od Klvys »

Pakny jsou dobré ty jsem před měsícem cca kontroloval ale ta brzda normalně fungovala a zničeho nic tenhle tyden bum...
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Hobol
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od Hobol »

Podle popisu závady to vypadá na prasklé lanko na jedné straně. Nebo něco špatně na mechanismu roční brzdy v jednom bubnu. Pod podlahou je vahadlo které se zhoupne (proto ten delší krok) a tahá to jen za jednu stranu (proto málo brzdí) Jinak jít postupně kde je chyba.Já jsem měl to vahadlo zarezlý. projevovalo se to tím, že nožní brzda šla na STK dobře a ručka na jedný straně málo. napiš co to bylo.
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od Klvys »

Tak jsem asi našel problem.Odlepil se brzdící material...viz foto.. jinak se chci zeptat roztahuje se vzdycky jenom jedna celist?
Přílohy
IMG_20150407_181930.jpg
IMG_20150407_180841.jpg
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Hobol
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2 HB r. v. 2003 najeto 290 000 Dík za foto a odhalení závady. Obě pakny chodí, jedna je náběžné a druhá úběžná. na jedné bývá kratší obložení , myslím že náběžná. Může být zarezlý prasátko. poznáš to tak že zatlačíš na jeden pístek prasátka a ten druhý by měl povyjet ven. Když jsem dělal silenbloky zadní nápravy tak jsem zjistil že to mám zarezlý. při vytloukání pístku se mi střihla gumička tak jsem tam dal provizorně 19. gumičku ze škodovky, než jsem sehnal prasátko. daewoo -opel.
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od Klvys »

No podle te fotky a jak jsem se díval kdyz se zatahovala ručka tak sem viděl vzdycky jak se roztahuje jedna celist druha stala...
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od slidil »

Roztahovat by se měli obě, i při použití ručky.
Snad to bude s tý animace patrný. Dělal jsem to na rychlo, tak se omlouvám za kvalitu. :D
ručka.gif
ručka.gif (82.11 KiB) Zobrazeno 4933 x
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Hobol
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od Hobol »

Slídil to má perfekt. páka která to ovládá je jednozvratná (pokud si ze základní školy pamatuji) a proto je na tu přední paknu trochu větší síla tak naprázdno chodí jen ta přední. až se opře o buben tak se změní na dvouzvratnou a půjde i ta druhá.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: zadne brzdy problem

Příspěvek od Richard »

přesně tak, stejně jako voda či elektrika se vydá cestou nejmenšího odporu, tak i pakna brzdy se hne ta, která jde volněji. nic se ale neděje, pokud se pakna v pohybu opře o brzdový buben, začne se pohybovat i a druhá..... jak zde někdo psal, pakny jsou náběžná a úběžná, náběžná je ta kterou prasátko tlačí proti směru otáčení a úběžná ta kterou po směru otáčení. Existuje i řešení tzv. dvojnáběžné brzdy, ty mají dvě prasátka a v podstatě obě pakny jsou pak náběžné.... tyto brzdy brzdí lépe ve směru jízdy, ale např. při couvání, kdy jsou v podstatě obě pakny úběžné skoro vůbec. tento typ brzd se používal, ale jen na předních brzdách, vzadu byl téměř vždy jen jeden váleček tak jak to máš na kalosu . Tolik z historie brzd .....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „KALOS“