Ložisko na předním kole

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Ložisko na předním kole

Příspěvek od 32jaja »

Zdravím všechny Matízkáře. Jak nejlépe poznám, že mě hučí ložisko na předním kole? Zdá se mi ,že něco jakoby hučely kola? Do zátačky to hučí úplně stejně, když jedu i rovinu. Do zatáčky by to zřejmě víc hučelo si myslím? Díky za tipy a radu........ :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložisko na předním kole

Příspěvek od Mikeš »

Ložiska u Matesa hučí furt stejně,je jedno jestli jedeš rovinu nebo točíš zákrutu.Vem hever,zvedni jednu stranu,zařaď nějakej vetší kvalt,roztoč to kolo v luftu motorem,vykvaltuj a chcípni to.Jak se to kolo dotáčí,tak vadný ložiska jasně uslyšíš :D .To samý samozřejmě zkusit i z druhou stranou.
Třeba to taky nejsou ložiska,ale pneumatiky...
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Ložisko na předním kole

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, je to ložisko na levém kole.... :?
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Ložisko na předním kole

Příspěvek od Poky Ul »

Nám na Matezu odešel čep na řízení najednou točilo jenom jedno kolo (stalo se to manželce málem jsem byl vdovec)tak jsme nechaly udělat oboje ty čepy stalo to 2tis :( -P a mechanik říkal že ložiska taky nic moc :( -P Spočítal tui opravu ložisek kolem 5tis -P Tak to jsme řekly že nééé :roll: Ale našel jsem na netu tohle :idea: http://www.autoopravy.eu/index.php?akce=2&id=380
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ložisko na předním kole

Příspěvek od Richard »

no já měnil na své NUBI ložiska vpředu a jedno mě stálo cca 350,- za ložisko (origo) a flaška kamarádovi co má lis, aby mě to vylisoval a nalisoval, ale jak tak koukám Mates má vpředu dvě zřejmě kuželíková ložiska, kdežto Nubi jedno utěsněné dvouřadé ložisko...... gtak tam je to jednodušší, ale pokud kuželíky nějak při montáži nezčubčíte tak jsou nesmrtelný a dají se i dotáhnout, možná by stačilo jen to, ale beru to logicky jestli je to stejně jako vzadu, možná ty přední ložiska jsou trochu jinak...... myslím že se to tu už řešilo jestli jsou tam kuželíky, tak se musí dotahovat opatrně..... kdežto ty ložiska na Nubi se se musí utáhnout metrovou trubkou na krev ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“