Nefunkční pouze přední ostřikovač

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
knedlik
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 14, 2013 12:59

Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od knedlik »

Zdarvím lidičky.
Mám na Lanosu čerstvý problém - z ničeho nic nefungují přední ostřikovače. Zadní funguje normálně.
Když přitáhnu k sobě páčku pro přední ostřikování, tak stěrače začnou stírat, ale ostřikovače nespolupracují, nevrčí ani čerpadlo kapaliny. Při zapnutí zadního ostřiku vše funguje normálně, je i dobře slyšet čerpadlo kapaliny.

Z toho vyplývá, že čerpadlo je v pořádku a problém bude někde na cestě mezi páčkou a čerpadlem. Je mi jasný, že to budu muset nějak projít po částech a hledat, nicméně se ptám i tady, jestli to náhodou není nějaký běžný problém se snadným řešením, než se pustím do rozebírání auta.

Díky za každou odpověď :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od Arendal »

Netusim, jestli nema oddelene motorky (predni a zadni) pro hnani kapaliny do ostrikovacu ...
tak bud zjistit tohle nebo vypadla nekde hadicka ;)
Takze koukat po vlhkosti v motoru :o)
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Bezny
Příspěvky: 23
Registrován: pát dub 22, 2011 10:32

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od Bezny »

knedlik píše:Zdarvím lidičky.
Mám na Lanosu čerstvý problém - z ničeho nic nefungují přední ostřikovače.
Je to na společné pojistce se stěrači, takže pokud jdou stěrače tak je pojistka OK.
Změřit tedy zda napětí dochází do čerpadla, pokud ne, tak je asi čerpadlo (na obrázku je to číslo 3) zarezlé.
Přílohy
Pumpa.gif
knedlik
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 14, 2013 12:59

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od knedlik »

Super chlapi, díky moc za odpovědi ;)
Bezny
Příspěvky: 23
Registrován: pát dub 22, 2011 10:32

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od Bezny »

knedlik píše:Super chlapi, díky moc za odpovědi ;)
Úplně nejrychlejší provizorní oprava je prohodit přední a zadní čerpadlo. Bez zadního ostřikovače se obejdeš spíš.
knedlik
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 14, 2013 12:59

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od knedlik »

Jojo tohle mě napadlo, že pokud by bylo přední čerpadlo v moru tak to tak udělám. Nicméně se na to podívám až zítra, tak se pak uvidí.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od Blue Lanos »

Mne pre zmenu tiekol motorcek. Bol nejako podivne prasknuty. Zlepil som ho epoxidom a uz funguje zase asi pol roka krasne.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
pilnik
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 15, 2013 09:22

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od pilnik »

Mám podobný problém, pojistka na stěrače O.K. (fungují), ale ostřikovač ani přední, ani zadní .... a teď babo raď.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od FoXo »

Mne odisiel zadny motorcek. Kupil som novy tusim do 10€ ma vyssiel. Stary, ktory bol na predne okno som vymenil za zadny a este som ho kus vycistil. A novy som dal na predne okna. Tusim by tam malo byt aj dake tesnenie pri vyberani treba davat teda pozor.
Ak si dopre pamatam tak tak ako je na obrazku je na lavej strane predny a na pravej zadny.

Pokial ti nejde ani jeden, najlepsie je odpojit konektor, napojit na multimeter a skusit ci po aktivovani packy ti tam ide daka stava. Ak ano tak oba motorceky su v prdeli. Ak nie tak to uz bude potom horsie s hladanim chyba. Lebo bude treba prejst celu kablovacku od packy k motorcekom.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
knedlik
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 14, 2013 12:59

Re: Nefunkční pouze přední ostřikovač

Příspěvek od knedlik »

Sakra, úplně jsem sem zapomněl napsat co s tím bylo.

U mě to taky bylo v motorku, přehodil jsem zapojení a hadičky mezi předním a zadním motorkem a předek funguje, zadek jsem zatím oželel. Dneska jdu vyměnit špatný motorek za dobrý, tak snad to bude v pohodě už :)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“