Ztrácí se chladící kapalina

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od pejee »

Zdar všichni, píšu to sem, ale může poradit každý, kdo o tom něco ví. Problém je ten, že v nádržce pro chladící kapalinu mám už dost pod ryskou..zhruba o 1-1,5cm níž je hladina. Co s tím? Doliju to zase růžovou, a když jim na garančce řeknu, že to mizí tak si myslím, že se na to stejně nepodívají, protože by to tam museli nechat a v tom jim moc nevěřím, maximálně by dolili taky :? Je to vůbec normální? auto má najeto 16000 a od koupě je to 23 měsíců
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Reklama
 

Uživatelský avatar
xXxTRA
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 03, 2013 15:03
Bydliště: Ostrava

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od xXxTRA »

nejaka ztrata kapaliny muze byt, muze se neco odparit prez vicko nadrzky (ma ventil). pokud zere vice a musi se dolivat casteji, tak muze kapalina nekde prolinat,

pak muze byt jeste hure, to pokud treba motor spatne pali (klidne jen obcas) a z vyfuku jde bily kour, to pak znamena foukle tesneni pod hlavou, nebo prasklou hlavu
Chevrolet AVEO 2008, 1.2 53kW, LPG Landirenzo Italy
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od Rudolf Š. »

zkontroluj si ventil ve víčku nádobky, o tom by ti mohl povědět Chevy9827, je tam pružinka která mu vyskočila a ztratil úplně všechnu vodu -P -P -P a nebo potom jako já můžeš mít prasklé těsnění na přechodu mezi motorem a hadicí chladící soustavy (budu ho měnit zároveň s výměnou kapaliny) tak to je asi vše :PP: :PP:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od pejee »

JJ mrknu na ten ventil nebo co to je :) teď jsem jel jedním vrzem 120km a nic neobvyklého se nedělo.. Zatím jsem ještě nikdy nedolíval, nevím jestli na první garančce dolili, to už si nepamatuju..ale i tak to vychází něco přes litr za rok zmizlo
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od lomngi »

nerobte hned paniku. Keď si auto kupoval tiež nebola hladina na úplnom maximume. Za 24 mesiacov si ešte ani raz asi nedolieval .... Tak že tých 1.5 cm expanznej nádobe je asi tak 2.5 dcl čo Ti chýba. Tak že za tých 16 tisíc sa to celé poriadne prevzdusnilo,a niečo sa odparilo. približne tak 1.5dcl. tak že teraz máš hladinu kvapaliny skoro polke medzi max. a min. Čo je úplne v norme.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od pejee »

lomngi: tvoje 2,5 deci se mi zdá málo, podívej na fotku.. (teď jsem vyfotil, motor je ještě horký) ryska je nad svárem nádobky. Podle mě chybí cca 0,5-1 litr
Přílohy
P1030910.JPG
P1030909.JPG
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od lomngi »

su.per fotka.. .Ja to Mám Presne tak ako ty. Možno o 1cm viac. a už tak jazdím skoro 5 rok..raz som.dolial asi 2dcl..
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od pejee »

zítra koupím a doliju a hned uvidím, zdá se to jenom mě, nebo na tom ventilátoru chladiče je růžová mapa po kapalině? že by to tam teklo :?:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od kesko »

Skontroluj hladinu po vychladnutí, pode hore. Teplotou sa zvyšuje tlak v expanzke a ten tlačí hladinu trochu nadol.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od rastom1556 »

Zatiaľ je to podľa mňa len stav na sledovanie. Napovažoval by som to za problém. Skús doliať destilovanú vodu a priebežne sledovať. Podľa mňa sa za to obdobie (23 mesiacov) mohla kvapalina aj odpariť.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od pejee »

můžu to snížit na 11 měsíců od poslední kontroly, našel jsem papír a tam je napsáno dolití té kapaliny..podle mě je to moc, za 6 000 km :)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od Serpico »

...tedy především mají být dvě rysky tedy maximum a minimum , uvádíš jenom jednu, taky to mám na nexii z minulýho století,( ty motory se jenom vylepšují elektronikou ), kousek pod maximem ale to je normální
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od pejee »

Dolil jsem to těsně pod max. Tak budu sledovat, vyšlo to na nějaké 4dcl
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
aveák David
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 17, 2011 01:34
Bydliště: Bojkovice

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od aveák David »

Ahoj všichni. Taky mám problém se ztrátou chladicí kapaliny. Na druhé garančce mi ji dolévali a v úterý jedu na třetí. Asi před týdnem jsem kontroloval provozní kapaliny a nevěřil jsem svým očím, nádržka na chl. kap. byla téměř prázdná!!! Dolil jsem ji po rysku. Pak jsem se díval na víčko od oleje a bylo celé špinavé (bílí sajrajt) Než pojedu na tu garančku, tak jsem se chtěl zeptat vás, čím by to mohlo být? Mohla by chl. kap. unikat do motoru?


Aveo, 1.2, 63 kw, 10500 km
Škoda Felicia 1,3 50kw,
od 11/2011 Chevrolet Aveo (nové) HB 1,2 63 kw LT, modrá metalíza Borocay
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ztrácí se chladící kapalina

Příspěvek od Richard »

záleží na tom jak auto používáš, bílej šlem na víčku plnění oleje bývá dost často, pokud se jezdí krátké trasy, ona ta voda co vzniká při spalování ve formě vodní páry (z výfuku ti často i prská) se dostává i do oleje, a samozřejmě pokud se jezdí často krátké trasy nestačí se řádně odpařit a může se srážet na tom víčku ve formě bílého šlemu..... to že proniká chladící kapalina do oleje poznáš podle přibývání oleje a taky když si čichneš budeš jí z motoru cítit.....

Každopádně mizení chladicí kapaliny "ve velkém" téměř celá nádržka, není normální a nějaké netěsnost zřejmě bude, červená kapalina má velkou vzlínavost, tak snáze unikne, ale zas je to vidět kde uniká, omrkni všechny spoje hadic hlavně odspoda třeba zrcátkem a nějakou lampou, únik uvidíš nejlépe třeba po hodině cos přijel s teplým motorem ( aby ses nespálil) ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“