Spojka

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

skolnik@tiscali.cz

Spojka

Příspěvek od skolnik@tiscali.cz »

Zdravím všechny Nexiáře a chtěl bych poprosit o pomoc!

Chci si nechat vyměnit lamelu spojky a mám servis kam si mohu dodat svoje náhradní díly a oni mi to vymění.Sháním jí po netu. Sehnal jsem, avšak nevím jak rychle nebo podle čeho mám zjistit průměr spojky 200 nebo 215. Mám Deawoo- Nexia TF 19- DOHC. R. v. 1997, obsah 1.5 16- ti ventil. Děkuji za odpovědi.
Reklama
 

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

To ked uz bude rozobrane tak vymen aj veko lebo tak isto ako sa zodere oblozenie sa unavi aj memranova pruzina. Okrem toho aj lozisko lebo to dost trpi a aj tak neskor odide. Ten priemer bohuzial neviem. V robote som sice pozeral do katalogu, ale zabudol som co tam bolo.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jasně vyměň celý spojkový set - ložisko , lamelu , přítlačák když už je to dole tak se to vyplatí a doporučuje měnit všechno ložisko stojí pár korun a přítlačák taky není tak moc drahej 8) když vyměníš jen jednu věc tak ti ta druhá zničí to nové a za tu práci to nestojí . Když budeš dávat celý set tak by mělo být jedno jakou použiješ velikost jelikož píšeš že je to 16V tak bych dal tu větší . Setrvačník je stejnej a třeba nubiry měli originál z výroby spojky ve 2,0 L malý průměr tedy stejný jako 1,6 L a jako náhradní díl už to bylo větší :shock:
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Petre,da sa hydraulicka spojka na Nexii nastavit aby zaberala v mieste,ktore mi najviac vyhovuje? Teraz pri GO motora mi dali novu spojkovu lamelu aj lozisko a zabera mi velmi skoro,takmer hned od podlahy. Povodna zaberala niekde v polovicu zdvihu pedalu a tak by som to chcel aj teraz. Ako na to?
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Da se to nastavit jen malinko,Ale zkus ji odvzdušnit(nekdy to pomůže)a pak přímo na pedálu je tyčka co vede do pumpy a ta se dá asi o 5 závitů posouvat.Snad ti to pomůže.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

palikx píše:Da se to nastavit jen malinko,Ale zkus ji odvzdušnit(nekdy to pomůže)a pak přímo na pedálu je tyčka co vede do pumpy a ta se dá asi o 5 závitů posouvat.Snad ti to pomůže.
V interieri na pedali je ten zavit?
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

To som bol ja,sorry neprihlasilo ma to automaticky. Palikx na pedali pod volantom v interieri je ten nastavovaci zavit? Sluzi na ten ucel,ktory potrebujem poriesit ja? Mozno to aj odvzdusnim,ale najprv skusim nastavit ten zaber tak ako pises.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Ano přesně tam.Pomůže to ale jen trochu.Proto říkám za to snad bude stačit.Jastli ne tak máš také prasklý ten svár na vypínací páčce. :(
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Pomohlo nastavenie tej tycky priamo na pedali. Stacilo cca 3 zavity a spojka zabera vyssie tak ako som chcel. Odvzdusnit teda nebolo uz potrebne. Naoplatku som zase zistil,ze nejde mi klima. Chladic aj napln ma rok,v pondelok s tym musim ist do servisu,neviem co s tym porobili kedze mali rozobraty cely motor... Dufam,ze to uz bude moje posledne trapenie.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak to je dobře že to pomohlo. -i .Ta klima jestli měli venku motor tak ji možná vypustili ,ale nemuseli.Nebo není zapojen konektor kompresoru,nebo konektor tlak. čidla.Ten najdeš na p podběhu u tlumiče.Jinak asi nevim :?
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no ...
stou klimou je to u mna taq..

ze ked mrzne, tak sa ani nespusti...
mislim ze min. teplota, aby sa zapla je +5stupnou C

taqze by som sa tak necudoval keby teraz neshla..
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Jedno s druhym. Mozno by mi tiez nesla pri minusovej teplote ale mne zhodou okolnosti nejde preto,ze tam nemam medium,v servise ho vypustili a neinformovali ma :x
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Ty mas lamelu 216/134/7,56 to je 16V. 8V ma 200/134/7,56 :D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Radoslav Hološka píše:Jedno s druhym. Mozno by mi tiez nesla pri minusovej teplote ale mne zhodou okolnosti nejde preto,ze tam nemam medium,v servise ho vypustili a neinformovali ma :x
Já si to myslel, ale my to nevypouštíme,necháme tam kompresor na hadicích a přivázaný za příčku.Tak to asi budeš muset platit,ale třeba se dohodnete.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Mohli to vypustit niekam do vedra a potom znova napustit do systemu,nie? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“