Výmena batérie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Výmena batérie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Neuveritelny problem nastal, ked som xcel vymenit baterku. Odkrutil som 2 srouby hore a odpojil kontakty. Xcem pohnut baterkou, ale stale tam drzi. Nie je este niegde chytena? Nexcem ist na to prilis nasilnicky, aby nepukla. Dik za radu.
Obrázek
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

no co ja viem tak moja na lanose je takto tiez chytena a ked som ju daval do :lol: malotraktora :lol: lebo som nutne potreboval s nim pohnut tak som povolil tie skrutky ako pises a ono to islo. Asi ju mas dobre zasedenu za tie roky :lol: :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Skusil som ju pacit lebo som predpokladal ze bude prilepena, ale nic. A od spodu su dva srouby co drzia drziak. Tak teraz neviem :cry: :roll:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dole je este prichytena jednym srobom zo strany od blatnika
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

čo by sa sstalo, keby bola v nexií 44 namiesto 55? Po 8 rokoch mám totiž pocit, že ma opustí a doma mám zo starého auta bannerku, čo má 4 mesiace a stojí na poličke. Do matiza nevleze a stála cez 2000 korún, tak že by sa aspoň trocha využila, keďže pred sviatkami nie je peniazov na rozdávanie. Zrejme to nebude najlepšie riešenie, ale tak čisto teoreticky.
olin

baterka

Příspěvek od olin »

já to měl obráceně,koupil jsem ojetou nexii a byla tam 44,po dvou letech jsem ji měnil za 55mA/byla stará a klekla/,jinak jsem s 44 neměl problémy ani v zimě,ale mám auto garážovaný.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Ciernygepard píše:čo by sa sstalo, keby bola v nexií 44 namiesto 55? Po 8 rokoch mám totiž pocit, že ma opustí a doma mám zo starého auta bannerku, čo má 4 mesiace a stojí na poličke. Do matiza nevleze a stála cez 2000 korún, tak že by sa aspoň trocha využila, keďže pred sviatkami nie je peniazov na rozdávanie. Zrejme to nebude najlepšie riešenie, ale tak čisto teoreticky.
Myslím, že by to nemuselo vadit, ale počítej s omezenou kapacitou při zimním startování. Teda moc netočit motorem, jinak se budeš potupně roztahovat. :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..kludne tam mozesh dat aj 44Ah baterku...

neni to predca dvoliter, alebo deisel, ze by to nevedelo potom natocit..

Felda 1.6ka, z VW motorom na tiez len len 44Ah baterku...

co sa tyka vymeny...
tak treba povolit tie vrchne 6 matice,
potom 8 srub co je nasopodu bizsie k blatniku...
..odsupnut baterku trochu smerom k blatniku..
a je vonku... :lol:

mozntaz uz asi popisovat nekusiiimm...ze..
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

Měl jsem tam Wartu 63 Ah a byla v pohodě. Jen jsem ji musel podložit aby se vešla do držáku.

Jinak platí tohle:
Anonymous píše:Dole je este prichytena jednym srobom zo strany od blatnika
na 13 klíč. ( je to dole pod tím šroubem vpravo, chce to golu) :)
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Ale nexiu so 100Ah baterkou ste este nekupili...Ja hej :shock: Chodim este aj ja na nej, ale do mesiaca uz ju vymenim za original 55Ah.. Neviem, co to bol za debila predo mnou tam pchat 100Ah..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Alternator zrejme nieje nastaveny na taky dobijaci prud aby nabil bateriu s takou kapacitou. Jednoducho ju bude stihat dobijat len tak ako je stavany. Napriklad tam nikdy nebude viac ako 50 Ah aj ked tam bude 200-ka bateria. Inac kapacita sa neda odmerat. Nestaci prilozit multimeter, takze diskutovat o tom ci funguje bez problemov nema zmysel.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

To je moj prispevok
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

Ja len, že s baterkou z matiza som nebol schopný natočiť auto, čo malo 44. Ani nepohla motorom a tak som mal trocha obavy, čo to bude robiť .
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Nemyl so vykon s kapacitou. Auto nastartujes aj s 10 Ah bateriu. Staci, ze sa jedna o bateriu startovaciu. To je taka, ktora ma nizky vnutorny odpor a dokaze sa rychlo vybit. Ona ma momentovy vykon niekolko sto watov. 50Ah zvladne dajme tomu 10 startov, 100Ah 20 startov. Ked si nenastartoval s baterkou z Matiza, tak bola vytlcena
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

NO vdaka za rady, rano sa do toho pustim. Inac som si odspodu vsimol dva srouby, ktore som predpokladal, ze drzia drziak a nie aj bateriu. Este raz dik. Napisem , ako som dopadol 8)
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“