problem zo spojkou

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mofis1
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 21, 2012 20:25

problem zo spojkou

Příspěvek od mofis1 »

zdravim potreboval by som poradit na mojom matizkovy mi zvzkne zamrznut spojkovy pedal respektive spojka.Pri zatlaceni pedalu ostane dole a potom musim s kladivkom v motore sklepnut naspet viete mi poradit ? dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: problem zo spojkou

Příspěvek od Mikeš »

Nejspíš se zadírá spojkový lanko.Odpoj ho z té páky pod převodovkou a uvidíš hned kde je zádrhel.
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: problem zo spojkou

Příspěvek od kesko »

Pokiaľ máš v tom lanku vodu, najlepšia by bola výmena. Budeš mať poškodenú prachovku a s tým mzslím nič nenarobíš. Ale tuším že aj o výmene tej prachovky tu už niekto z matizkárov písal. V tom prípade vybrať lanko, vysušiť a premazať a vymeniť tu prachovku. Ale ja by som dal nové lanko. Keď ho budeš kupovať pozri či je na ňom aj matička, ked nie kup aj tu. Mne nešla povoliť, tak som odstrihol tú závitovú tyčku, a potom nahrieval na šporáku aby som tu matičku mohol vytočiť a použiť.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
mofis1
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 21, 2012 20:25

Re: problem zo spojkou

Příspěvek od mofis1 »

dik chlapci za radu...
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: problem zo spojkou

Příspěvek od palikx »

pri seslapovani jde lehce nebo je tvrda jak beton?
samozrejme lanko muze byt ale taky futra v prevodovce zarustaji taky spojkove lozisko zatuhne na hrideli.
zkusit odpojit lanko a pajcrem zmacknout spojku jestli bude chodit nebo zustane viset.
pak prevodovka ven a vse vycistit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: problem zo spojkou

Příspěvek od Robert08 »

K tomuto problému s lankem jsem chtěl také přidat svojí zkušenost.
zastávám názor, že není potřeba vyměňovat co se dá opravit.
Já mám na autě původní lanko spojky najeto 145 000 matka už je tak zarezlá, že už se s ní nedá hnout.
prachovka už prakticky neexistuje. Problém sem vyřešil tak, sem místo prachovky natlačil do bodenu grafitovou vazelínu.
Bylo to před více jak dvěma lety doufal sem, že její těsnící a mazací přínos bude větší než fakt, že se na ní bude lepit prach.
S vědomím brzké výměny sem jej tak nechal, protože se stejně nedá seřídit a budu ho muset stejně ustřihnout.
Nicméně tak jezdím do dnes. Každý den v zimě v soli v létě v prachu a spojka de lehce nevrže.
jen teda minulé léto jsem doplňoval vazelínu, protože začalo vrzat, ikdyž sem myslel, že to nepomůže tak opět jezdím bez problému.

Tedy jen sem chtěl říci pokud máte někdo stejný problém a máte grafitovou vazelínu tak to zkuste, nebo sehnat prachovku z kola.

Čau Robert.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“