Neoriginálne doplnky a záruka

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Neoriginálne doplnky a záruka

Příspěvek od Boeing737 »

Dnes som volal do autorizovaného servisu a príjemne ma prekvapili. Chcem si dať domontovať parkovaciu kameru-štandartne sa ponúkajú iba senzory a v servise mi povedali,že ak si donesiem akýkoĺvek produkt,ktorý je vhodný /napr. kamera,ktorá sa montuje miesto jedného osvetlenia EVČ/,tak mi namontujú a záruku nestratím,lebo to montujú oni. Povedali mi to len do telefónu,tak neviem,aká by bola realita v prípade nárokovania si opravy v rámci záruky. Nemáte niekto skúsenosť?
Platí to aj v prípade napr. DVD autorádia s "neoriginálnym" panelom a pod.,hmloviek,LED svetiel a pod.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Neoriginálne doplnky a záruka

Příspěvek od pejee »

tuším je to tak, že když nechceš ztratit záruku, neměl bys zasahovat do konstrukce auta nebo do elektroniky sám. Pokud to udělá odborná firma, doloží to doklady a nainstalovaný výrobek bude mít potřebné homologace tak by záruka neměla být nijak omezena. Servis by měl poskytnout nějakou záruku na provedenou instalaci, na ten produkt samozřejmě prodejce, u kterého jsi tu věc koupil. Záleží co si chceš nechat dodělat, ale jiné rádio, park. asistent/kamera, repro, mlhovky, led svícení by neměl být problém. Takže je to jen o domluvě se servisem, oni si taky rádi vydělají :D
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Neoriginálne doplnky a záruka

Příspěvek od Boeing737 »

Toto mi tiež povedali,chcem len kameru,lebo auto má vysoko zadnú časť a na leto budem dávať fólie. Aj teraz s ním manželka ťažko parkuje-zle sa odhaduje vzdialenosť úaj pre mňa/ a keď budú fólie a večer,tak .... radšej kamera:)
Vraj ich orig.senzor pípa aj keď je prekážka ešte celý meter od vozidla,tak preto. Obraz vedia vyriešiť aj do spätného zrkadla.
Cena za senzory-chevy je s montážou 250.-EUR a keď kúpim parkocaví set napr. za 100.-tak mi to namontujú do 30.-EUR,tak nie je o čom.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Neoriginálne doplnky a záruka

Příspěvek od pejee »

Já mám vzadu senzory a je to v pohodě. Cena byla 200E, pípají cca 1,5m - 0,3m od překážky, ale pípání mění intenzitu, když jsi 30 cm od překážky tak zní souvislý tón, navíc se na displayi zobrazují ještě barevné čárky a na které straně překážka je.
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Neoriginálne doplnky a záruka

Příspěvek od Scorpion.11 »

To přesně mám i já s LCD a stálo mě to jen 1.000,- a montáž za dobré slovo a na výsost spokojen.
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Interiér a exteriér“