Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
marecek113
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 16, 2012 16:44

Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od marecek113 »

Zdravim matiz mi neštartuje pri zapojenom 1 valci po odpojeni sviečky na 1 valci auto naskoči a ide na 2vlace po zapojeni 1 valca auto skape! Novy rozdelovac,palec rozdelovaca, kable, sviečky. Skušal som aj kostru zosilnit cez startovaci kabel ale nepomohlo
Reklama
 

Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Jak to bylo před touto závadou? Auto jelo normálně a zničeho nic začlo takhle zlobit?

Pokud ne,možná je špatně zapojení pořadí válců z víčka rozdělovače,a tím by se mohli hádat.Pokud ne ,dát na válec který dělá poruchu původní kabel a svíčku.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od 32jaja »

Ano, souhlasím s předchozím článkem, zkus prověřit, jestli ti jde benzín skrz vstřkovače do válců. A měl si 1. válec v HÚ ? Pokud né, tak to nenastartuješ, nevím, s čím si se vším hýbal??
marecek113
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 16, 2012 16:44

Re: Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od marecek113 »

Zdravim tak už som vyriesil závadu ako sa menil palec tak na vacsinu aut je palec konstruovany tak že sa da dat len z jednej strany ale tento sa dal otocit o 180 stupnou a ja som ho mal prave naopak takže matiz chytil na supa!!! Siel som sa praviest islo vsetko krasne naskubalo nic po cca 5 km mi začalo skubat akoby dochadzal benzin a auto zdochlo!!! Po otočni klucika cerpadlo natlacilo benzin ale neslo nastartovat takže mam dalsiu chybu
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od 32jaja »

Takže chybu si odstranil tím palcem na rozdělovači,ale není to ještě ono. Zkus vyhodit ze zapalovací lišty benzínovou hadici, normálně jí odpoj, pozor, je pod tlakem, dej pod ní nějakou sklenici a otoč klíčkem, jestli z té hadice poteče benzín, pokud né, tak čerpadlo bude asi v háji? Pokud ano, tak zkontrolovat vstřiky na zapal.liště, a pokud i tohle bude v pořádku, tak něco je špatně v zapalování. dej vědět, jak si pokročil. :?
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od 32jaja »

Ještě mě pak napadá, jestli neblbne immobilizér ???
marecek113
Příspěvky: 3
Registrován: ned pro 16, 2012 16:44

Re: Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od marecek113 »

imobilizer nie ked je auto zimne v pohodicke naskoci ale ako sa postupne nahrieva zacne vynechavat a úpotom zhasne niekedy naskoci a niekedy len striela do vyfuku
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od JTR »

No v dávné minulosti u Škody 120 se mi stalo něco podobného po seřizování motoru a výměně svíček. Ve studeném stavu OK po zahřátí problém a závada??? Poslední svíčka vzadu měla prasklou "keramiku" a po zahřátí jiskra nešla do válce ale na blok motoru!! Pomohla výměna za neporušenou. Nejhorší že manželka mi to říkala hned ať tam vrátím staré svíčky ale já odborník laboroval se vším (kabely, voda v karburátoru...............). A to manželka je technický analfabet :D
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Matiz neštartuje pri zapojenom 1 valci!

Příspěvek od 32jaja »

Zdravím, u té škodovky to byla klasika, jako každá 120 ca. Pokud to střílí do výfuku, tak je něco špatně v zapalování. Hele obrat se na Palikxe, je to mistr. Napiš mu e-mail, a myslím, že Ti odepíše , co s tím? E-mail: palikx@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“