Olej tece z rozdelovace-pomoc

Moderátor: Blue Lanos

martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od martenz »

Poradi mi nekdo jestli se da unik oleje ktery tece pres hridelku rozdelovace opravit?Jeste ze ma rozdelovac pro tento pripad udelany odvod oleje aby se neznicilo opticke cidlo.Nemel jsem to ale rozdelane a nevim jestli tam je nejake male gufero.Poradi mi nekdo?
Reklama
 

Uživatelský avatar
PAMA
Příspěvky: 203
Registrován: ned lis 06, 2005 17:23
Bydliště: Trencin
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od PAMA »

Jasne v carmaxe ti predaju na to tesnenie.Nic zlozite len bacha pri rozoberani su tam krehke veci.
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od martenz »

To mam radost ze nemusim kupovat rozdelovac.Nahodou nevis velikost gufera abych ho koupil a pak to rovnou vymenil?
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, na té hřídelce je je pouze gumový kroužek, ale ještě jsem ho zatím neměnil, zkus czDrafel nebo Autodíly Krč, pokud bys ho sehnal ,dej mi vědět.........Jinak ,jestli to máš jakoby špinavý od oleje nahoře, zkus se nejdříve podívat, jestli ti to neprosakuje z horního víka, měl jsem to taky, dotáhl jsem šrouby horního víka, byly povolené, zkus nejdřív toto zkontrolovat, a potom bych se podíval na ten rozdělovač............ :P
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od martenz »

Tak uz to mam hotove.Tys asi myslel tesnici krouzek na hrdle rozdelovace.Ale v rozdelovaci se toci preci hridelka a ta musi nejak tesnit.Neni to namalovane v manualu.Cely jsem ho rozdelal.Musel jsem vyrazit hridelku z loziska.Je tam gufero o velikosti 22/12/8.Bylo tvrde a rozpadalo se a tudy proudil olej primo do rozdelovace.Gufero jsem koupil a vymenil.Nicmene mam smiseny pocit protoze hridelka mela v miste styku s guferem vyrytou malou drazku od provozu.S tim uz se ale neda nic delat.Tak uvidim cas ukaze.PS.ten tesnici krouzek co jsi myslel a je namalovany v serv.man.je uplne na nic.Je pouze k utesneni hrdla rozdelovace.S hridelkou nema nic spolecnyho.Tam bys klidne mohl dat lukopren.
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, jo, to sem myslel, ten gumový kroužek. Ani nevím,že ještě v rozdělovači je nějaký gufero, já jsem jako takový rozdělovač neměl vůbec rozebraný, tak sem netušil,že vevnitř je nějaký gufero. Mě to nezlobí, vevnitř rozdělovače jsem nevěděl, že tam nějaký je, já sem to ještě rozdělaný úplně neměl, nebylo potřeba, zatím mě to nezlobí ani mě to neteče...... :P
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od martenz »

To bud rad.Doufam ze uz budu mit pokoj.Aspon na chvili.
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od 32jaja »

Jasně. Ale dnes jsem ještě přímo na autě prohlížel kolem rozdělovače, tak to těleso i s rozdělovačem, protože dole jsou teplotní čidla, tak to těleso je také přišroubovaný k hlavě válců . A je tam také nějaké těsnění v černé barvě kolem toho tělesa, jinak jsem utáhl 2 matky, protože nebyly dotáhnuté, tak snad to už prosakovat nebude....... :P
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od martenz »

Ja si ten rozdelovac oznacil fixou ryskami u te hlavy nez sem ho vyndal.Protoze je nastavitelny a to se meri pristrojema.A pomud ho nevratis tak jak byl muzes rozhodit predstih.
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od misojogi »

A pokud ho nevratis tak jak byl - muzes rozhodit predstih.
ja som myslel ze predstih riadia riadiaca jednotka
a inak rozdelovac sa dava do fixnej polohy
ak sa mylim tak ma opravte
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od martenz »

A do jake fixni polohy?Snad vidis ze uchyceni neni na pevno srouby do děr,ale je uchycen v drazkach tak aby s nim bylo mozne hybat!Musi mit svou polohu ze ktere pak rid.jednotka vychazi.Mam bratra v renaultu a prave me varoval nez to rozdelam at to oznacim.Udelal jsem fixou carky nahore ma rozdelovaci a hlave.Proto je tam ten tesnici krouzek a né tesneni mezi hlavou a rozd.Je to proto aby s nim bylo mozne za chodu motoru hybat a nastavit na spravne hodnoty.To ale doma nesvedes tak presne jako v servisu.
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, abychom si rozuměli. Ten rozdělovač je na 2 šroubkách přišroubovaný k tomu tělesu ( nevím, jak se to odborně jmenuje, tak to nazývám ,že to je těleso) a ten je předpokládám přišroubovaný k hlavě válců těsně pod víkem. A mezi hlavou a tím tělesem je také těsnění, podobné, které je i pod víkem, akorát v menší velikosti. Osobně jsem se na to díval....... :?:
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od 32jaja »

Schválně se na to podívej, že máš jedno těsnění pod víkem a vedle podél té vačky máš další těsnění ( v černý barvě), od sebe zhruba 5 mm.........a to by mělo být to těsnění kolem toho tělesa rozdělovače.
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od 32jaja »

Tak jsem našel asi správný název: jmenuje se to- těsnění domečku rozdělovače, maj ho v czDrafel pod obj.číslem: 94581014 za 45,-Kč.
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Re: Olej tece z rozdelovace-pomoc

Příspěvek od martenz »

Ja tam tesneni memel.Ale proto ze uz se v tom nekdo hrabal.Nicmene ten tesnici krouzek co je v hrdle zamezuje uniku oleje.Ale jde ti snad o to ze ten rozdelovac se proste nastavuje.Neni zafixovan.Ten domecek kterym je prisroubovan ma drazky!Nebo jsi slepy?Da se s nim otacet v urcitem rozmezi a pak se utahne.Ty si chces za kazdou cenu nalhat ze to tak neni nebo co.Proste se nastavuje!!!!!!.Kdyz ho povolis a vyndas bez oznaceni tak ho muzes utahnout v jine poloze a pokazit predstih.TEČKA.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“