Unik oleje z prevodovky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Unik oleje z prevodovky

Příspěvek od martenz »

Ahoj.Tak jsem v lete koupil matiska 1999 verzi Se se vsim vsudy.Servo klima Abs el okna 2airbag.Ma najeto 112000km.Ja jsem v lete najel 5000km.Ale prisla zima a prvni problemy.Jednoho dne jsem prijel domu a citil spaleny olej.Podivam se pod auto a obrovska kaluz.Olej byl ale studeny tak bylo jasne ze jde o prevodovku.Pry se s tim setkavaji zridka aby tekl z prev.Bohuzel prosakovalo gufero u hridele spojky.Takze i spojka byla zaflakana olejem.Prevodovku museli vyndat a rozpulit jelikoz gufera jsou zevnitr.Rikaly ze uz se v tom nejaky chytrak musel stourat podle tesneni.Nejspise byla prelita kvuli razeni.Nyni chodi krasne zlehka i v mensich teplotach.Predtim chodila pekne ztuha nez se olej ohral.Cela sranda me stala skoro 5000kc kvuli guferu a blbcovi co to po..l.
Reklama
 

Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Unik oleje z prevodovky

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Ahojky,
jsi jeden z mála,co píše že má stejně vybaveného Matesa jako já.
Chci se zeptat jak ti zhasná kontrolka motoru a aibagu. Mě zhasínají skoro současně cca po 4 sek po sepnutí klíčku.

Občas mi zničehož nic zahrčí motor ABS a pak se mi rozsvítí kontrolka ABS,když potom silně sešlápnu pedál brzdy, po chvíli zhasne a ABS je funkční.na fůru jsem žádnou odpověď na ABS nenašel. Dík za odpověď.
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
32jaja
Příspěvky: 137
Registrován: čtv srp 20, 2009 15:08
Bydliště: Horní Jelení

Re: Unik oleje z prevodovky

Příspěvek od 32jaja »

Ahoj, nejsem žádný odborník, ale kontrolka by v žádném případě neměla vůbec svítit nebo problikávat? Já měl ABS u felicie a nikdy mi kontrolka nesvítila ani neproblikávala. Spíš si myslím, jestli není nějaká drobná závada v elektrice? :?: :?
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Re: Unik oleje z prevodovky

Příspěvek od martenz »

Ahoj.Tak jsem zpatky.Takze krom tech zavad s gufery nemam zadny problem.Elektrika maka jak ma.Kontrolka ABS potom co zapnu zapalovani uhasne prakticky stejne se vsemi ostatnimi.Nic mi neproblikava.Je zhasla.Ta klimoska je spis takova legrace.Funguje ale auto zere snad 2krat tolik a rozjezdy jsou hrozne.Skoro s plynem na podlaze.
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Unik oleje z prevodovky

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Dík za odpověď s těma kontrolkama. Mě fungují také tak. Měl jsem jen podezdření ,protože u jiných typů aut zhasínají kontrolky postupně, tak aby se poznalo, že není napojena kontrolka vadného obvodu na funkční jinou kontrolku.

Jo chytráci jsou všude ve světě. :D
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
martenz
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 15, 2012 01:52

Re: Unik oleje z prevodovky

Příspěvek od martenz »

Tak se Ti musim omluvit.Koukal jsem znovu na ty kontrolky a mel jsi pravdu.Opravdu zhasinaji postupne.Je to celkem rychle ale jdou za sebou.Takze stejne nezhasinaj.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“