kvalita světel

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

kvalita světel

Příspěvek od petrm »

V novém Auto Tipu je článek o testu světel na 30 autech a je mezi nimi i Lacetti a zde je hodnocení : Korejcům se nepodařilo naplno využít potenciál tradiční žárovky H4 . Světlomet míří především na vlastní jízdní pruh , především pak na zónu vzdálenou 5-20 metrů od vozu . Třetí čára vodorovného přerušovaného značení je posledním viditelnou . Pozitivum ??? Protijedoucí řídiči rozhodně nebudou oslňováni . A je zde konstatováno že s přechodem na čiré překrytí světlometů došlo ke zhoršení kvality světel a že třeba Golf vyráběný v letech 91-98 se standartními světly svítil mnohem lépe než Golf IV z roku 97 s čirým sklem a nápravu přineslo až drahé příplatkové Xenonové osvětlení . Dalším poznatkem je : V testu se neprokázalo , že by xenonové světlomety výrazně a hlavně komplexně předčily halogenové . Jo a nejhorší v testu byla nová generace Toyoty Corolla
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Zajímavé :? ale připadá mi, že má Nubira svítí docela dobře. Mám v ní H4 Tungsramy +60%, ale když je mokro tak stejně moc nevidím. Protijedoucí auta na mě neblikají, tak asi neoslňuju. V sobotu večer jsem jel domů
z chalupy a nějak jsem si všiml, že v podstatě každá Fabie mě oslňuje :evil: :evil:
Oktávka ne :? Když jedu za Fabií zdá se mi, že velmi dobře svítí líp než má Nubira, ale jako protijedoucí bych ji ty světla rozkopal!!!! :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak fábie je kapitola sama pro sebe já sem si taky všiml že když za mnou jede tak já jí svíma světlama dělám stín :( a oslňuje opravdu hodně a to je taky jedno z krytérií hodnocených v takovémhle testu nejhůř jsou na tom Mazdy a xenony na Octavii
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

co je to za kravinu ? V Nubiře mam H7 takže H4 tam fakt asi svítí dost na houby, jestli je tam někdo narval 8)
Doufam že je myšleno potkávačky. Mimochodem dneska, další 2 obrysovky v prd....
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

prdla mi obrysovka a H7 na jednom svetlu

Koupil jsem hned dvě H7 z 50% svitivosti navis (je to poznat 8)), ale tacena :(

Kdo má zkušenosti vyměnou těchto žárovek v daném autě? Zdá se mi že mi to nějak svíti do země. Rouzšroubování 3 šroubu na jedno světlo je trochu blbe řešení. Nezná někdo jiné?
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

znam: vyndat baterku, řídící jednoutku a případně vduchovej box na druhý straně. Lepší řešení fakt nenajdeš. I když rozebereš skoro všechno v motorovym prostoru, nedostaneš se kloudně nikam. Věř mi, měnil jsem během roku už 14 žárovek.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

problem je ale v tom ze jsem po namontovani nových nevidel na cestu. svitilo to tak necely metr od predku auta. pak jsem povolil sroubky a po pritlaceni na svetlo dotahnul a trochu se to zlepsilo, ale porad nic moc

je tam nejaky mechanizmus na stelovani jak maji daleko svitit? nechce se mi mrznout a maturovat u toho (je -10°C)
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Krtek píše:znam: vyndat baterku, řídící jednoutku a případně vduchovej box na druhý straně. Lepší řešení fakt nenajdeš. I když rozebereš skoro všechno v motorovym prostoru, nedostaneš se kloudně nikam. Věř mi, měnil jsem během roku už 14 žárovek.
nech si přeměřit napětí,tolik žárovek jsem nespotřeboval za mou (dlouhou)motoristickou kariéru.Něco je špatně.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Napětí mam prej v normě. 14,5V. Už jsem čet že i nový baterky jsou na něj stavěný, jinak by už asi bouchla. Vypadá to že "mezityp" co mam (Nubira 3 rok 03 model 03) to má nějak zmrvený. odešly i ipemovi, kdežto v novrjch (klidně rok 03 ale model 04) neodcházej.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
bobpe1

vymena ziaroviek

Příspěvek od bobpe1 »

Tak ja som v HB vymenil OSRAM - to tam bolo original - za Philips Blue Vision - najvykonnejsia ziarovka - aj v tom teste - ale ide mi o iné. Tiež je v návode - povolte skrutky, vyberte masku, svetlo - no otras - je to blbosť !!! ja som to vymenil normálne - namontované svetlo aj maska, nič som nepovoloval, iba som dal dolu ten plastový dekel a sponu čo drží žiarovku a vybral som ju normálne von. tak isto som dal novú tam, svieti to perfektne, s ničím som nehýbal, nič som nepovoloval !!!
Je pravda, že nemám ruky ako "LOPATY" ale viac menej bez problémov, bez nejakého násilia za 2-3 min. to bolo....
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

popravdě ti blahpřeji výměně bez demontáže světel.

Ja po zdemontování světla jsem měl problém vyndat obrysovku (už sam mráz mě trochu handykepoval) Nedovedu si představit jak sprostě bych nadaval kdybych to měl dělat bez sundání světel.

Nevím zda HB o sedana není trochu jinak proveden (ale asi ne)
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

bez vyndání světla to skoro nejde ! Já to dělal 2x pokaždý nasi 2 hodiny ! Kolega nahoře má asi kapku juný auto.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
bobpe1

Příspěvek od bobpe1 »

no robte si srandu ... HB ma len jednu ziarovku, mozno v tom je rozdiel. A tiez je pravda, ze v garazi nebola taka kosa ako je teraz, ale vazne to ide, no problem...
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

no ja mam 4 na jedno svetlo - blinkr, dálkové, tlumené a obrysovku v jednom otvoru.
jedine co se mi povedlo je zakrytovat ten kryt (pač jsem ho zapomnel dat nez jsem přišroubovál světlo) a popravdě bych asi dak těsným otvorem žarovku nevybral.

na obrázcich ma HB trochu jiná světla od sedana a možna to bude tim
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
ipem
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 18, 2004 08:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ipem »

Ahoj chlapy.
Mě to měnili 2x v ACHu bez demovtáže asi pul hodiny jedna. A těch ku..ev a p..í co sem si vyslechl!
A taky vás ty auta tak děsně "kopou"? Už sem naprosto přesvědčen o tom že to je hrozně nepovedené vozidlo.
Mějte se hezky.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“