nezavisle kurenie

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

nezavisle kurenie

Příspěvek od Joztar »

montoval niekto do Orlanda nezavisle kurenie? webasto alebo eberspacher? vodne ci teplovzdusne ? inac ako je to pri novom aute a jeho zaruke ked si dam namontovat toto zariadenie ? ... mam dizel a celkom o tom uvazujem ... moj otec to ma v galaxy a velmi si to pochvaluje .. sice trocha vatsia spotreba ale ten komfort je na -i a dost to pomaha motoru hlavne v zime ked su minusove teploty.

ake su vase skusenosti pripadne rady ?
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Reklama
 

Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od Matsonic »

Ja o tom uvazoval, ale odradila me ta cena
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od chester172 »

Ahojte,
Ja mam v plane si nieco podobne namontovat do Cruze ktoreho si chcem kupit, a tiez kvoli tomu ze to bude diesel a mam pocit ze by to dost pomohlo. Vie mi niekto povedat co to cca stoji a vobec na jakom principe to funguje? ohladom tohto som trochu amater.

Dakujem... :D
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od smire666 »

Kúrení je viacero druhov, vzduchové, vodné, na palivo aj elektrické...
Najčastejšie sú ale tie na palivo, zapojené do okruhu kúrenia. Majú spaľovaciu komoru, kde horí palivo, tepelný výmenník, v ktorom spaliny zohrievajú kvapalinu v okruhu kúrenia. V aute sa zapne aj ventilátor klímy v palubke a vo výmenníku nezávislého kúrenia zohriate médium ohrieva vzduch zase vo výmenníku v palubke. Zároveň takto zohrieva motor, ktorý potom lahšie naštartuje ( nie je taký namáhaný tepelnými rozdielmi v mrazoch ).
A ceny? Tie budú na nete, počítaj ale stovky eur......
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od kesko »

Najlepšou voľbou je tzv. VODNÍK, čiže teplovodné. To zohrieva aj motor. Napr. http://www.vykur.sk/blade/files/downloa ... a_2012.pdf
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od Matsonic »

|A cenovka je kolem 40 az 50 tis.
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od chester172 »

Dakujem za vysvetlenie, myslim ze som to pochopil...co sa tyka ceny...pocital som okolo 1000EUR a tak to aj vychadza...takze uz len ide o to za aku cenu sa mi podari vybavit auto...lebo rozpocet je pevne dany....dakujem chalani...pomohli ste:)
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
hoskom
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 27, 2012 14:54

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od hoskom »

Dobry den.

Vie mi prosim Vas niekto povedat ci je mozne do Orlanda namontovat Webasto? Riesili ste to niekto? Som z Popradu (zimy tu vedia byt krasne, ale nie pre auta :) ) a uvazujem v kratkej dobe nad kupou Orlanda, ale samostatne vykurovanie je u mna podmienkou.

Vdaka za odpovede, pekny den.

Michal
ORLANDO - 2.0 VCDi 120kW LTZ, Navi, Šedá Smoky
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od Matsonic »

chester172 píše:Dakujem za vysvetlenie, myslim ze som to pochopil...co sa tyka ceny...pocital som okolo 1000EUR a tak to aj vychadza...takze uz len ide o to za aku cenu sa mi podari vybavit auto...lebo rozpocet je pevne dany....dakujem chalani...pomohli ste:)
A tu cenu ti nekdo pocital, nebo to strilis od pasu.
Za 1000 ecek je jen topeni a dal sada na auto, ovladani a montaz je dalsi sumicka.
Aspon v CZ
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od Matsonic »

hoskom píše:Dobry den.

Vie mi prosim Vas niekto povedat ci je mozne do Orlanda namontovat Webasto? Riesili ste to niekto? Som z Popradu (zimy tu vedia byt krasne, ale nie pre auta :) ) a uvazujem v kratkej dobe nad kupou Orlanda, ale samostatne vykurovanie je u mna podmienkou.

Vdaka za odpovede, pekny den.

Michal
Zavolej si tam kde to montuji a tam ti reknou jestli maj na to sady k montazi, nebo by ti to chteli zbastlit sami
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od Joztar »

hej pravda tiez som najprv myslel ze cele to stoji okolo 1000e no po lepsom hladani na nete to vychadza na cca 1000e iba zariadenie bez montaze + ovladac :-/ celkovo to je cca 1500e az 2000e zalezi jake velke auto aky ovladac atd... :( dooost vela ... tiez som planoval ze do toho pojdem ak by to cele stalo do tych 1000e no takto je to na zvazenie ... ale idu vianoce skusim navrhnut svokrovi ci mi nekupi :mrgreen:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od Docent II. »

A na oplátku mu k Vánocům slib tuzemák z likérky Drak ;) .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od Matsonic »

Joztar píše:hej pravda tiez som najprv myslel ze cele to stoji okolo 1000e no po lepsom hladani na nete to vychadza na cca 1000e iba zariadenie bez montaze + ovladac :-/ celkovo to je cca 1500e az 2000e zalezi jake velke auto aky ovladac atd... :( dooost vela ... tiez som planoval ze do toho pojdem ak by to cele stalo do tych 1000e no takto je to na zvazenie ... ale idu vianoce skusim navrhnut svokrovi ci mi nekupi :mrgreen:
Tak to si na tom stejne, kdyz me to spocital primo na auto, tak jsem radeji sel :lol:
hoskom
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 27, 2012 14:54

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od hoskom »

Tak som vcera zavolal na Webasto SR. Naozaj ochotna pani nenasla ziaden oficialny zaznam o tom, ze by sa to do Orlanda dalo namontovat. No hned mi slubila ze obvola autorizovane servisne strediska ci nieco take neriesili po svojej linii. Na obed som dostal od nej kalkulaciu na Webasto Thermo Top Evo 5 a Evo 5+ pre Orlando model LTZ 2.0 DE 120kW. Cena je to riadna Evo 5 vychadza na 1318Euro s DPH bez montaze a ovladaca, s ovladacom to moze byt az 1630Euro s DPH. Evo 5+ vyjde asi o 100 Euro viac. Montaz som este nezistoval. Predajca mi tiez este neodpisal co bude so zarukou v pripade montaze. Pre mna to ale bola potesujuca sprava, ze sa to hlavne da. Nemam chut zazit zimu ako posledne a tak ak nebude zasadny problem so zarukou Webasto nejako cez uver do Orlanda vopcham :).

Edit: 1.11. - dnes mi predajca potvrdil, ze montazou Webasta sa nestraca zaruka ani sa inym sposobom nemeni.
ORLANDO - 2.0 VCDi 120kW LTZ, Navi, Šedá Smoky
Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: nezavisle kurenie

Příspěvek od Hana »

Já měla webasto v Sorentu a všem můžu jen doporučit. Jen bych volila webasto s dálkovým ovládáním. -i
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“