Palivoměr

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Palivoměr

Příspěvek od JamesS »

Zdravím

Včera se mi stalo,že sem za jízdy zpozoroval jakoby rychlé spalování paliva( no prostě ručička palivoměru šla rychle dolu,z původní hodnoty,kde byla asi někde mezi plnou a 3/4nádrže do 5ti minut se mi rozvítila rezerva).Vzhledem k tomu že vim že auto bylo plný paliva a nikde nic neutíkalo,na FILL FUEL to ujelo přes 100km tak palivo tam je,takže bude nějachá chyba palivoměru. Po tom co to dojelo do rezervy nepomohlo ani vypnutí a zapnutí elektriky,pořád indikace rezervy. Nevíte někdo čim by to mohlo být způsobeno? dneska se podívám do manuálu a pokusim se najít jestli neni na palivoměr nějaká pojistka...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Palivoměr

Příspěvek od chrudoš »

Hm, a dotankoval jsi? Ať vidíš, jestli to náhodou opravdu není únikem paliva. Jinak stát se to asi může, jel bych do servisu každopádně.
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Palivoměr

Příspěvek od Kjub »

Vid autorizovany servis
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Palivoměr

Příspěvek od JamesS »

Únikem paliva to stoprocentně neni,150km na Fill fuel neujedeš,zvlášt ne mým stylem jízdy...
V pojistkách to neni,budu s tim asi muset do servisu...
Podobná závada se mi již před pár týdny projevila - po nastartování mi "unikalo" palivo,když jsem vypnul,zapnul elektriku,vrátil se palivoměr do normálu. Když nad tím tak přemýšlim tak od tý doby sem pozoroval že nachvilku zakolísal(na rovině,zádnej kopec ;-) ),spad o 2,3 čárky a pak se zase vrátil...

Ale každopádně se začínají projevovat dost problémy po skončení záruky,tohle neni jediný,ještě vadný čidlo ABS,takže si na to dejte pozor...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivoměr

Příspěvek od VIP »

Já měl něco podobného, ale od té doby se mi to nestalo. Viz můj dřívější příspěvek:

"""Ještě z těch Tater. Když jsem odjížděl, tak jsem nastartoval, ale moc se tomu nechtělo a asi po 5ti vteřinách mi to chcíplo . Vyndám klíč a startuju znova. Chytlo to hned, ale na palubovce mi svítila nějaká kontrolka (auto se zámkem) a svítilo mi hladový oko, že nemám žádnej benzín a místo dojezdu km svítil už ten nápis FUEL. Tak jsem opět čuměl, protože jsem tam měl menší půlku nádrže. Opět jsem to chcípl a startoval znova. Ta kontrolka zhasla, ale benzín mi to ukazovalo pořád prázdnou nádrž. No vyjel jsem zpět. Cestou se vše srovnalo asi po ujetých 20ti kilometrech. Dojezd km postupně přibejval a rafička nádrže taky rostla jako by mi ten benzín tam někdo dolejval. Vše je už vpořádku.""""
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
xtrato
Příspěvky: 31
Registrován: stř pro 15, 2010 08:43
Bydliště: Veľký Šariš Východ Slovenska

Re: Palivoměr

Příspěvek od xtrato »

mal som taky problem aj ja vecer som natankoval asi pol nadrze vsetko okmal som isto viac ako 30l paliva rano start a rucicka je na 0 potom trosku vysla na rezervu a dalej nic nepomohlo ani vybratie kluca zamknutie nic skratka tak som siel na benzinku a dotankoval asi 10 l ale rucicka stale nic az po 1min sa pohla ako mala odvtedy mi to uz nespravilo co to bolo neviem problem sa uz neprejavil
Chevy Cruze 1.6 LS+ Black Carbon, r.v.2010
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Palivoměr

Příspěvek od Dannik91 »

No tak ono obecně u Cruze je ta ručička nějaká hodně náladová.. Pokaždý když natankuju plnou tak najedu klidně i 200km a ručička se ani nehne, pak najednou zlom a rychle letí dolů, občas se taky stává, že mi během jízdy ručička o 2 - 3 čárky klidně stoupne :D
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
xtrato
Příspěvky: 31
Registrován: stř pro 15, 2010 08:43
Bydliště: Veľký Šariš Východ Slovenska

Re: Palivoměr

Příspěvek od xtrato »

ano to je bezne aj umna auto vecer do kagaze rucicka je na pol nadrze rano auto von z garaze a rucicka je o 2-3carky menej tak prejdem asi 2-5km a rucicka je zase na pol nadrze tak je naladova :D
Chevy Cruze 1.6 LS+ Black Carbon, r.v.2010
Uživatelský avatar
petrisek.pistolik
Příspěvky: 41
Registrován: pát zář 30, 2011 17:59
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Palivoměr

Příspěvek od petrisek.pistolik »

Zdravím všechny. Tak mám stejnou zkušenost jako někteří z vás. Auto mám rok a půl, najeto 16000 km. Předevčírem jsem zaparkoval auto a v nádrži cca 3/4. Včera jsem nasedl do auta dal klíče do zapalování a otočil. Ručička palivoměru se ani nehnula a svítila oranžová kontrolka a na PC Fill fuel, tak jsem si řekl asi nějaká chyba a nastartoval, ale nic to neudělalo a tak jsem z toho byl docela trochu zděšen co se děje a hned jsem to vypnul a první reakce byla taková, že jsem oběhl auto jestli je vše v pořádku a není třeba pod autem flek od benzínu. Vše OK a tak jsem znovu sedl a nastartoval a zkusil jsem s autem cuknou tam a zpět, jestli to třeba není jen nějak zaseklý a najednou kontrolka zhasla a ručička palivoměru se pomaloučku, ale opravdu velmi pomalu začala vracet tam kde by měla být a jen jsem sledoval na PC jak naskakují km dojezdu a ujel jsem asi 5-10 km a bylo vše OK, s ukazatelem dojezdu 520 km, tak nevím co to je? Mám z toho takový pocit jestli jednou za čas by si to třeba neudělalo nějakou diagnostiku??? Asi by se to chtělo zeptat nějakého odborníka. Teď už zas v pohodě ukazuje jak má, ale docela mě to vyděsilo.
Alfa Romeo 33
Citroën BX
Škoda Favorit
Citroën Xantia
Opel Corsa
Chevrolet Cruze HB LT+, 1.6, béžová met., 2011
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Palivoměr

Příspěvek od denny »

Zdravím, tak u mně včera podobný problém. Ráno jsem nastartoval a okamžitě to chcíplo, pak jsem znova nastartoval, ale začala svítit taková oranžová kontrola se zámkem a svítila rezerva, vyjel jsem ale kontrolka pořád svítila, tak jsem vypnul motor a znova nastartoval. Pak už bylo vše OK, akorát pořád to ukazovalo že mám málo paliva. Když jsem jel, tak jsem pozoroval jak ručička pomaličku stoupala a dojezd km přibýval. Nevím čím to mohlo být, ale dneska už je to OK :PP:
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Palivoměr

Příspěvek od JamesS »

V autoservisu jsem to nakonec nehlásil,jako na potvoru to vždycky funguje,když kolem jedu ;-)
Ale asi to bude spíš v měřiči než v elektrice,teď mi to vždycky automatricky padá až když mám v nádrři jen tak 15-20 litrů,jak natankuju plnou,je to v cajku...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“