Nové AVEO 1.2 63 kW/spotreba

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Nové AVEO 1.2 63 kW/spotreba

Příspěvek od Boeing737 »

Ahojte!
Moje auto má 3200 km a spotreba sa mi veľmi rázne upravila v podstate z jedného dňa na druhý. Motor začal byť tiež svižnejší.
Pridávam info o spotrebe z PC a zmeral som to aj klasicky t.j. natankovaním a dotankovaním. Rozdiel bol minimálny /dc/.

Foto: 49 km/h /mesto/-zapnutá klimatizácia a tempomat. 2 dospelé osoby+dieťa a v kufri kočík a nejaké tašky.
Pneu: 195/65/R15 Continental Eco 2

90 km/h /mimo mesto/-zapnutá klimatizácia a tempomat. 2 dospelé osoby+dieťa a v kufri kočík a nejaké tašky.
Přílohy
90.gif
90.gif (76.87 KiB) Zobrazeno 5747 x
49.gif
49.gif (78.34 KiB) Zobrazeno 5747 x
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne ned srp 26, 2012 22:01, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od lomngi »

-i -i -i -i To chcem aj ja.. super spotreba.
Len tá prístrojovka.,. to mi stále pripomína MP3prehrávač s WIN XP.
Nič v zlom ale to mi na tom aute strašne vadí..
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Jajuska95 »

To Aveo je prostě nádherné ;) ;) někomu se nelíbí ta přístrojová deska, ale mě se páčí :lol: :D :lol: to auto má svůj půvab.. a ta spotřeba je luxus, my jsme se Sparkem měli nejméně 4,1l
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
Pedro77
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 18, 2012 13:54
Bydliště: Sečovce

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Pedro77 »

Áno môžem potvrdiť že taká spotreba sa dá z tohto auta vyžmíkať, ale ja to auto vôbec nešetrím a celkový priemer po najazdených 10000 km mám cca 6 až 6,2 L. Ináč urobil som Sečovce - Praha a späť po dialniciach stále 130 - 140 km/h so spotrebou rovných 6L a to 3 osoby a plný kufor.
Aveo 1,2 sedan LT, 63kw, r.v 2012, strieborná metalíza - aktual
Fiat Palio Weekend r.v 99 - excars
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

boeing737: kde jsi prosímtě vzal těch 5kW navíc? :D já mám jen 63 :mrgreen: ..jinak jel jsem na výlet, celkem 275km, dvě osoby a spotřeba na 100km byla 4,9l :) ..nemám ten palubní pc ale já už si to umím vypočítat podle palivoměru přesně :D nejvíc jsem jel asi 120 ale většinou předpisově, chvilkama puštěná i klima -i
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

ještě dotaz, jakto, že ti svítí kontrolka na denní svícení a zároveň i klasické svícení s koncovými světly??
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Dodo_BA
Příspěvky: 127
Registrován: pon úno 27, 2012 09:24
Bydliště: Bratislava

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Dodo_BA »

peknučká spotreba -i tam sa my s cruzami asi nikdy nedostaneme :lol:
Cruze 1,6 LT Plus Hatch
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od smire666 »

Kontrolka denných svieti asi stále, len mal popri stretávačkách ešte aj zadné hmlovky, či?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Boeing737 »

Sorry chlapci, ja už v prvom mojom príspevku som spravil chybu a písal som 68 kW....NIE AJ JA MÁM 63kW!!!! :!:
Už mi je to trapné,lebo vždy sa pomýlim-prepáčte. Neviem prečo mám to 68 stále v podvedomí,vôbec som také auto nikdy nemal...

Svetlo: Fotil som to cez deň s telefónom a majitelia AVEA vedia,že v noci-ak otočíte ovládač do prava, tak sa zapne podsvietenie stredového panela a PC tiež uberie na jase. Cez deň som to jednoducho spravil len na tú chvíľu kvôli fotke, lebo bez toho som mal silný odraz. Kto mal,alebo je zvyknutý na diesel a jazdu s dieslovým motorom, tak uvedenú spotrebu spraví v poho,samozrejme pri svižnejšej jazde a akcelerácii to vyskočí. Žena ale rada zvracia,syn v autosedačke,tak spotreba je taká,aká je. Inak manželke to žerie v priemere o 1,5 l viac!

Inak už po tých 3500km sa ten motor konečne ozval a ožil. Teraz už cítim, či potrebuje 3,alebo 4 stupeň. Do tej doby to išlo nejako rovnako-tak "hlucho",žiadna zmena nič. Nejako sa prebralo k životu a aj tá spotreba sa upravila-skoro ako diesel.Teraz nad 3000 otáčok ožije,ale samozrejme že pretekár to nie je,ale dá sa.
Kúpu som neoľutoval a rád sa naň pozerám aj z vonku aj z v nútra. Mám ešte Volvo a naozaj mi ten AVEO tachometer chýba,ale prvý dojem bol tiež veľmi zlý,ale rýchlo som si zvykol.
Opakujem: V tej cene a v tej výbave a už aj v bezpečnosti super auto!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

smire666 píše:Kontrolka denných svieti asi stále, len mal popri stretávačkách ešte aj zadné hmlovky, či?
Denní svícení má tuhle :::D a klasické všechny světla ::oo:: ..mlhovky mají vlastní kontrolku..jen nechápu, jak to dokázal aby mu svítily současně :D mě svítí vždy jen jedna kontrolka podle toho jestli mám denní nebo všechna světla ..
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od mino »

U nás priemerná spotreba za 13 tis km je 6,1 L.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

Boeing737 píše:Sorry chlapci, ja už v prvom mojom príspevku som spravil chybu a písal som 68 kW....NIE AJ JA MÁM 63kW!!!! :!:
Už mi je to trapné,lebo vždy sa pomýlim-prepáčte. Neviem prečo mám to 68 stále v podvedomí,vôbec som také auto nikdy nemal...

Svetlo: Fotil som to cez deň s telefónom a majitelia AVEA vedia,že v noci-ak otočíte ovládač do prava, tak sa zapne podsvietenie stredového panela a PC tiež uberie na jase. Cez deň som to jednoducho spravil len na tú chvíľu kvôli fotke, lebo bez toho som mal silný odraz. Kto mal,alebo je zvyknutý na diesel a jazdu s dieslovým motorom, tak uvedenú spotrebu spraví v poho,samozrejme pri svižnejšej jazde a akcelerácii to vyskočí. Žena ale rada zvracia,syn v autosedačke,tak spotreba je taká,aká je. Inak manželke to žerie v priemere o 1,5 l viac!

Inak už po tých 3500km sa ten motor konečne ozval a ožil. Teraz už cítim, či potrebuje 3,alebo 4 stupeň. Do tej doby to išlo nejako rovnako-tak "hlucho",žiadna zmena nič. Nejako sa prebralo k životu a aj tá spotreba sa upravila-skoro ako diesel.Teraz nad 3000 otáčok ožije,ale samozrejme že pretekár to nie je,ale dá sa.
Kúpu som neoľutoval a rád sa naň pozerám aj z vonku aj z v nútra. Mám ešte Volvo a naozaj mi ten AVEO tachometer chýba,ale prvý dojem bol tiež veľmi zlý,ale rýchlo som si zvykol.
Opakujem: V tej cene a v tej výbave a už aj v bezpečnosti super auto!

Možná si to pleteš s tím, že má 86 koní :D .. jinak máš najeto hodně málo, s tím motorem to ještě bude lepší až si to sedne..Já mám 11000km a už se s tím dá i závodit :) btw: když vypneš kontrolu stability tak auto jede ještě svižněji
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Pedro77
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 18, 2012 13:54
Bydliště: Sečovce

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Pedro77 »

pejee píše:ještě dotaz, jakto, že ti svítí kontrolka na denní svícení a zároveň i klasické svícení s koncovými světly??
A ty si ešte nebol na zvolávaciu akciu na preprogramovanie svetiel? Ja som kúpil auto 1.2.2012 a o mesiac ma volali do salónu na nastavenie denného svietenia. Prepli mi to tak že teraz svietia aj zadné, lebo podľa nejakej vyhlášky ak predné svetlá nemajú žiarovku čisto len denného svietenia tak musia súčastne svietiť aj zadné. Podľa mna je to blbosť, ale je to tak. Aspoň to mi povedali v KE u predajcu.
Aveo 1,2 sedan LT, 63kw, r.v 2012, strieborná metalíza - aktual
Fiat Palio Weekend r.v 99 - excars
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od smire666 »

Ja mám na orlíkovi zase iba :::oo:::, tá svieti furt. Inak sa mení už iba ten jas podsvietenia, na svetlá samostatnú kontrolku nemám.
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

Pedro77 píše:
pejee píše:ještě dotaz, jakto, že ti svítí kontrolka na denní svícení a zároveň i klasické svícení s koncovými světly??
A ty si ešte nebol na zvolávaciu akciu na preprogramovanie svetiel? Ja som kúpil auto 1.2.2012 a o mesiac ma volali do salónu na nastavenie denného svietenia. Prepli mi to tak že teraz svietia aj zadné, lebo podľa nejakej vyhlášky ak predné svetlá nemajú žiarovku čisto len denného svietenia tak musia súčastne svietiť aj zadné. Podľa mna je to blbosť, ale je to tak. Aspoň to mi povedali v KE u predajcu.

Pedro: ty mě furt překvapuješ člověče..v servisu, kde jsem kupoval já jsou totální idioti, neřekli ani slovo o nějakých světlech nebo stabilizátoru :D (teď jsem je kontaktoval aby objednali tyčky stabilizátoru na výměnu) ..o přeprogramování světel nic nevím, denní mi svítí pouze předek.
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“