na dvoch kolesách ... cyklistika

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od p.lorant »

ahoj všetci .. neviem či už existuje topic cyklistika, tak som si vytvoril( dúfam, že nevadí :roll: nakolko je to predsa auto forum :roll: ) .. ide o to, že je dobré počasie a niekedy je dobré si nášho 4kolesového tátoša vymeniť na "bajk" a ísť si trošku zajazdiť do hôr alebo len do prírody... ja chodím tu v BA zatial len v meste a na kolibe, lebo neznášam prilby, ale v prípade záujmu by som rád išiel aj ďalej (a zoženiem si aj prilbu :PP: ) najde sa tu niekto kto chodí niekde na túry alebo len tak sa bicyklovať?
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od ppp »

Ja som od BA 35km a navyse tento rok a vlastne za poslednych 15 rokov mam len asi 80km :), vlastne len testujem ci ma to chyti a ak ano tak ze mozno pojdem do nejakeho poriadneho bicykla, zatial sa vozim na starom zeleznom cestaku s 28 a starymi cantilevermi co snad dolu kopcom ani nespomalia bicykel, ale v BA je cyklistov plna fura, len tych cyklociest je menej. Tu na vidieku mame kopu polnych hlinenych, travovych ale aj asfaltovych ciest kade nechodia auta, napriklad do TT to mam cca 20km z toho len asi 2km po hlinenej a asi 2km po cestach kade chodia auta inak slusne volakedy asfaltove polne. Keby bola slusna cyklocesta od SC do BA tak nie je problem skusit to do BA ale nie je, a uzku krajnicu nepovazujem za cyklocestu. A hlavne sa musim liecit z obdratych stehien :), pretoze ma kolega naviedol na take hrozne cesty, ze som rad ze som vobec dosiel domov :). Pritom mam peknu asfaltku okolo pacu.
Len nechapem ako moze druhy kolega chudnut vdaka bicyklovaniu a diete, pretoze ja ked som sa teraz zacal trochu vozit na bicykli, tak zeriem ako pretrhnuty :).
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od Docent II. »

† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od ppp »

To je fakt, kto je dement na nohach, alebo za volantom plechovky, bude dementom aj za riaditkami bicykla. Blatniky, zvonceky, nebodaj spatne zrkadla, nie su IN, takze takze sa nenosia a kazdy co ich ma je proste divny.
Pamatam si v zime, cestou zo smokovca na hrebienok, ked sme isli nie po ceste ale uzkom klukatom chodnicku pomedzi stromy, tahajuc sanky, sa zrazu oroti nam vyrutilo stado sfetovanych debilov na bicykloch. Napriek tomu, ze museli vidiet ze sa rutia na sanky, a ze este my chodci mame moznost uskocit aby sme neostali lezat na chodnicku z otrasom mozgu, ale sanky nemame moznost tak rychlo odpratat kralom velhor z cesty, tak to proste napikovali do sanok, zrypali sa do snehu, tusim niekto aj do stromu, naskakali na bicykle a frcali bez jedineho slovka odpravedlnenia dalej. Pritom to nie je ziaden cyklochodnik.
Cele je to to tom, ze ti, co sa vyvezu autiakom dakam a potom sa spustia na svojom celoodpruzenom karbonovom bicykli za 2 a viac tisic, to su vacsinou prasce. Ina kategoria su turisti, ti vedia ze maju pred sebou este riadnu porciu km, takze nerobia somariny a snazia sa zit a nechat zit. Ti su v pohode. Bohuzial nedockavi plechovkari, ktorym unikne plnohodnotna zabava v podobe panelaku alebo kriminovin 1 a kriminovin 2 na jojke, takychto turistov radi lovia na krajniciach. S heslom radsej do basy nez pribrzdit, minaju cyklistov niekedy uplne o vlasok. Dalsia kategoria su ludia iduci do/z prace, obchodu, krcmy, kupaliska, diskoteky. Maju nevyhovujuce bicykle, nemaju zakladne znalosti o cestnej premavke, vratane tych ktori maju vodicske opravnenie. Takze sa tmolia po celej sirke pruhu a niekedy aj celej sirke cesty, tma/svetlo, hmla/dazd. Bez osvetlenia, odraziek, jasne viditelneho oblecenia. A potom je tu kategoria sportovcov, ktori maju aspon dobre viditelne oblecenie, a viacmenej sa drzia krajnice, aj ked na tych galuskach co jazdia po krajniciach ani velmi jazdit nemozu. Ale o osvetleni a odrazkach tiez nepoculi, navyze by im to pridalo na gramazi a uz by nevedeli udvihnut svoj bicykel na jednom prste.
Su aj ine kategorie, medzi ktore spadam aj ja, trasuci sa od strachu o svoj zivot, takze - kriklavy, oodrazkovany, osvetleny za sera, v prilbe, so spatnym zrkadlom a zvoncekom, ale tych je malo. A ja si radsej vyberam malo frekventovane polne cesty, kde stretnem nanajvys srnku, zajaca, bazanta alebo farmara na svojom X5 kontrolujucom urodu alebo co.

ALe inac ten tesny trikot ma podla mna nieco do seba. V tom by som nebol po 40km, z toho 5km po oracine, dateline, trave a incyh "zaujimavych cestach", tak odraty od sedacky. Mne stacia zatial The plaky kratasovom vyhotoveni.
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od p.lorant »

ppp ..ja som kedysi jazdil na túry ked som ešte doma býval na Východe ... z Veľ. Kapušian cez KE do RV ..Krásna Hôrka ...Zádielska Dolina ...Moldava nad Bodvou a nas5 do Kapušian .. a v pohode na asfalte .. samozrejme jazdilo menej aut a hlavne pomalšie ako teraz ... a nepotreboval som ani vestu ani prilbu .. ale teraz aj ja mám rešpekt pred hlavnými ťahmi ...nehodovosť stúpla v posledných rokoch takže len opatrne chodím (kedže som už cca 8rokov rekreačne nebicykloval) ale človek sa dostane do toho zase a opäť :D a kedže na kolieskových korčuliach by som sa len zabil :lol: tak som sa rozhodol si zlepšiť kondičku na bicykli :) ja mám doma starý bike Tornado ... a teraz som si kúpil Carratt Antarres c570 tak ho testujem aj ja :D
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od p.lorant »

ppp píše:To je fakt, kto je dement na nohach, alebo za volantom plechovky, bude dementom aj za riaditkami bicykla. Blatniky, zvonceky, nebodaj spatne zrkadla, nie su IN, takze takze sa nenosia a kazdy co ich ma je proste divny.
Pamatam si v zime, cestou zo smokovca na hrebienok, ked sme isli nie po ceste ale uzkom klukatom chodnicku pomedzi stromy, tahajuc sanky, sa zrazu oroti nam vyrutilo stado sfetovanych debilov na bicykloch. Napriek tomu, ze museli vidiet ze sa rutia na sanky, a ze este my chodci mame moznost uskocit aby sme neostali lezat na chodnicku z otrasom mozgu, ale sanky nemame moznost tak rychlo odpratat kralom velhor z cesty, tak to proste napikovali do sanok, zrypali sa do snehu, tusim niekto aj do stromu, naskakali na bicykle a frcali bez jedineho slovka odpravedlnenia dalej. Pritom to nie je ziaden cyklochodnik.
Cele je to to tom, ze ti, co sa vyvezu autiakom dakam a potom sa spustia na svojom celoodpruzenom karbonovom bicykli za 2 a viac tisic, to su vacsinou prasce. Ina kategoria su turisti, ti vedia ze maju pred sebou este riadnu porciu km, takze nerobia somariny a snazia sa zit a nechat zit. Ti su v pohode. Bohuzial nedockavi plechovkari, ktorym unikne plnohodnotna zabava v podobe panelaku alebo kriminovin 1 a kriminovin 2 na jojke, takychto turistov radi lovia na krajniciach. S heslom radsej do basy nez pribrzdit, minaju cyklistov niekedy uplne o vlasok. Dalsia kategoria su ludia iduci do/z prace, obchodu, krcmy, kupaliska, diskoteky. Maju nevyhovujuce bicykle, nemaju zakladne znalosti o cestnej premavke, vratane tych ktori maju vodicske opravnenie. Takze sa tmolia po celej sirke pruhu a niekedy aj celej sirke cesty, tma/svetlo, hmla/dazd. Bez osvetlenia, odraziek, jasne viditelneho oblecenia. A potom je tu kategoria sportovcov, ktori maju aspon dobre viditelne oblecenie, a viacmenej sa drzia krajnice, aj ked na tych galuskach co jazdia po krajniciach ani velmi jazdit nemozu. Ale o osvetleni a odrazkach tiez nepoculi, navyze by im to pridalo na gramazi a uz by nevedeli udvihnut svoj bicykel na jednom prste.
Su aj ine kategorie, medzi ktore spadam aj ja, trasuci sa od strachu o svoj zivot, takze - kriklavy, oodrazkovany, osvetleny za sera, v prilbe, so spatnym zrkadlom a zvoncekom, ale tych je malo. A ja si radsej vyberam malo frekventovane polne cesty, kde stretnem nanajvys srnku, zajaca, bazanta alebo farmara na svojom X5 kontrolujucom urodu alebo co.

ALe inac ten tesny trikot ma podla mna nieco do seba. V tom by som nebol po 40km, z toho 5km po oracine, dateline, trave a incyh "zaujimavych cestach", tak odraty od sedacky. Mne stacia zatial The plaky kratasovom vyhotoveni.
súhlas a rešpekt :PP: bicykel ne bicykel - účastník cestnej premávky .. základné znalosti proste sú nevyhnutné .. a svetla a základná výbava musí byť .. reflexné prvky sú pre vlastnú bezpečnosť a prilby už sú aj zákonom predpísané .. ja osobne ich neznášam, ale radšej si kúpim ako som aj predtým písal... lepšie ako bez nej nedaj Bože si hodiť hlavičku niekde na asfalt :/
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od lomngi »

No tento rok toho ešte nemem veľa našlapane ale minulú sezónu tých 2300 som zvládol. Keď sa mi zahojí noha a nebudú také horúčavy tak sa pustím do toho znovu.
Tak že môžme niekedy niekde si dať nijakú túru. povedzme takých 150km na deň. V prírode po oři váhu alebo dunaja.
Výbavu .mám tak na cestu ako do terénu ,Stačí navrhnúť trasu.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od p.lorant »

lomngi píše:No tento rok toho ešte nemem veľa našlapane ale minulú sezónu tých 2300 som zvládol. Keď sa mi zahojí noha a nebudú také horúčavy tak sa pustím do toho znovu.
Tak že môžme niekedy niekde si dať nijakú túru. povedzme takých 150km na deň. V prírode po oři váhu alebo dunaja.
Výbavu .mám tak na cestu ako do terénu ,Stačí navrhnúť trasu.
parádička :) :PP: ja ešte musím tú prilbu a nejakú tašku na rám dokúpiť ..náradie základné mám keby niečo a môžeme ísť :) trasu navrhneš Ty ..predsa len viac poznáš okolie ako ja :) -i
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od lomngi »

ok. niečo navrhnem..povedzme.
Štart Šamorín odtiaľ Gabčíkovo po Hradzivpri Dunaji do BA a naspäť Šamorín.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
p.lorant
Příspěvky: 236
Registrován: sob srp 14, 2010 09:44
Bydliště: Veľké Kapušany, Bratislava

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od p.lorant »

lomngi píše:ok. niečo navrhnem..povedzme.
Štart Šamorín odtiaľ Gabčíkovo po Hradzivpri Dunaji do BA a naspäť Šamorín.
super .. do Gabčíkova som aj tak plánoval ísť kuknúť na bicykli :)
-Blacky Aveo sedan ...1,4 16V Komfort + LPG Zenit Compact, 2009, 195/45 R16 Dunlop SP SPORT9000, SS Sport Hanzo disky, Audiovox DVD/GPS, JBL GT sound system, matt Black - AP GARAGE
-Honda Accord Tourer Executiv, 2.2 i-dtec, 2009
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od ppp »

150km za den, sak by som zomrel :)
ja sa zatial len prisposobujem sedacke a bicyklu, tych 40km to som uz trosku prepiskol, najma kvoli mizernej ceste nazad a tomu, ze som nemal kde cestou doplnit zasobu vody, lebo kolega doma nebol, moja priemerka je tak 24km/h po nie velmi rozbitych asfaltkach, to by som tych 150km isiel min. 6 hodin, ved ja mam staru zeleznu rarohu a nie karbonovy bicykel do 10kg :) Viem co dokaze moderny ani nie drahy iba hlinikovy bicykel s kolesami, brzdami a prehadzovackou v slusnom stave, ved to ide samo, ale moj sa k nemu ani trochu nepriblizuje. Predne koleso krive este od buracky spred 10 alebo 15 rokov. Viem ze pri cca 60km /h z kopca dobre vibruje, az mi ide vyskubnut riaditka z ruk :). Retaz nemazana, ani necistena, lacnejsie nez cistenie ma vyjde nova :). Prehadzovacka, taka, ze ju musim dostelovat pohladom aby necvakala pocas jazdy. Brzdy som sice nastavoval ale stare cantilevery, navyse na prednom krivom kolese s vacsou volou aby nesuchali, ledva brzdia po rokoch tvrdnutia. A mozno som ich len spalil pri zjazde zo stareho smokovca, viem ze ked sa mi zdalo ze uz idem prirychlo, tak som zacal brzdit ale potom som zacitil smrad spalenej gumy, tak som radsej prestal aby som mal cim este zabrzdit na krizovatkach v PP :).

Inak ja nie som ani nebudem hltac km, ja musim mat ciel, kam chem zajst. Napriklad do SC, alebo do TT ku kolegovi, alebo tak niekam. Proste ciel, ktory sa da dosiahnut. Inak ma ziaden sport nebavi. Ani na aute ma nebavi ist si len tak zajazdit. Ak jazdim bez ciela, tak to je len tedy ked testujem nejaku opravu na aute. Raz sa vyberiem aj do BA ale az ked najdem pokojnu cestu.

Ale keby som vedel ako sa bezpecne po polnych cestach dostat k dunaju tak by ma cesta od hamuliakova do BA celkom zaujimala, ale tam sa tiez najdu cyklosialenci. Kolega sa sice amatersky ale celkom dost bicykluje, raz vravel ako mu nejaky cyklista vynadal, ze ho neche "tahat". Ked kolegu dobehol a zavesil sa zan, tak kolega spomalil a nechal ho predbehnut. Na to dostal vynadane, ze takto sa to nerobi a ze ho ma "psychologicky" tahat. Pritom kolega jazdi uplne rekreacne, nie je ziaden hltac km. Proste niektori ludia su uplne vymleti.

Ale keby si vedel ako sa dostat od SC dolu k dunaju bezpecne mimo hlavnych tahov, tak rad uvidam nejake rady ohladne chodnickov poza bucky.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od lomngi »

do Senca to mám 22km tak že v kludne 50min jazdy. Niekedy môžme dať výlet. pri malom dunaji.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
koso0
Příspěvky: 55
Registrován: sob čer 20, 2009 18:48
Bydliště: Pukanec

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od koso0 »

Tiež som za nejakú takú akciu , ale len pre cestný Bike
AVEO 1,4 sedan/červený/2008
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od lomngi »

ja som za.
Ale na takú spoločnú akciu by sa hodilo mať aj nosič na bicykle.
Má niekto nijaký, a ako je spokojný.
Strešný nosič na aveo mám ,ale bez nosičana bicykel.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: na dvoch kolesách ... cyklistika

Příspěvek od FoXo »

Ja tento rok bohuzial nestihnem bajk vybrat. Koleno sa rozhodlo nespolupracovat a liecenie sa predlzuje.
Tak snad buduci rok
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Odpovědět

Zpět na „POKEC“