Imobilizer, nejde naštartovať, surne!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
matex
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 02, 2012 14:35

Imobilizer, nejde naštartovať, surne!

Příspěvek od matex »

Dobrý deň. Dúfam, že takáto téma tu nebola a keď áno ospravedlňujem sa...

Teraz k problému - od dedka som dostal Daewoo TICO , garážované, ako som ho začal pomaly zabiehať objavili sa problémy (najprv brzdy, kolesá a teraz imobilizér)...

Ide o to, že som zaparkoval - všetko bolo fajn. A keď som chcel na druhý deň naštartovať tak kontrolka od imobilizéru stále blikala, a keď som tam pichol ten "chip" tak na chvíľu zasvietila (tak ako by mala) ale potom prestala, ako keby tam nič nebolo a stále blikala... Samozrejme preto mi nejde auto naštartovať.

Keďže som v autách naozaj, ale naozaj niečo ako analfabet, veľmi vás prosím o nejakú radu ako toto zariadenie odstaviť , poprípade spraviť (preferujem to prvé, keďže neviem kto by mi kradol tico). Je to dosť súrne keďže za dva dni odchádzam preč (teda mal by som... ak auto pôjde)

ďakujem za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
WAITING
Příspěvky: 210
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:41
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: Imobilizer, nejde naštartovať, surne!

Příspěvek od WAITING »

skusit druhy kluc
pripadne vymenit baterku v kluci
me ked to blblo tak som to oblbol tym druhym klucom
1,4 16V 100k - Nové Aveo 4-dverové LT - modra borocay ---===>>> a je to tadyyyyyy
matex
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 02, 2012 14:35

Re: Imobilizer, nejde naštartovať, surne!

Příspěvek od matex »

Ale teraz trochu nerozumiem, ja nemam ziadnu baterku v kluci ...
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizer, nejde naštartovať, surne!

Příspěvek od MACHINE »

...tico nemá imobilizér prepojený s kľúčom...skús do imobilizéru strčiť druhý "kľúč" alebo ako by som to nazval...pripadne ho troška zpriečiť, aby sa obe plochy dotkli kontaktov...ako deaktivovať imobilizér ti neporadím, do tejto techniky sa nerozumiem, taže by som sa asi obrátil na servis...
bereg
Příspěvky: 14
Registrován: čtv čer 18, 2009 08:45
Bydliště: Kozlov 1064, Velký Újezd 783 55 (CZ)

Re: Imobilizer, nejde naštartovať, surne!

Příspěvek od bereg »

Problém může dělat autobaterie. Pokud je vybitá, nebo slabá, čip sice deaktivuje imobilizér ale při pokusu o startování se imobilizér znovu aktivuje. Já bych zkontroloval autobaterii, doplnil elektrolyt a nechal ji pořádně nabít. Pak ji připojil a zkusil nastartovat. Pak je ještě možnost zapnout zapalování, deaktivovat čipem imobilizér, pak spustit auto z kopce a zkusit nastartovat přes rychlost 2 nebo 3. Pokud to nepomůže tak je potřeba navštívit odborný servis, který provede kontrolu zapojení a funkčnosti imobilizéru. V případě že je imobilizér vadný, doporučuji ho nechat odpojit, vyjmout z vozidla a zapojení elektriky vrátit do původní podoby bez imobilizéru. Tak jsem to řešil taky, protože nový imobilizér by vyšel na 8.000,- Kč a odpojení mně stálo jenom 1.500,- Kč.
Robert
Odpovědět

Zpět na „TICO“