Přední náprava

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
swatch
Příspěvky: 44
Registrován: pát lis 26, 2004 22:28
Bydliště: Praha 10

Přední náprava

Příspěvek od swatch »

Zdravím všechny příznivce Espera. Mám jeden problém,můžete mi poradit???

Když jedu dost pomalu (tak na 1 nebo 2 stupeň) po větších nerovnostech jak rovně tak i s kolama v rejdu, ozíváji se mi občas z levé nápravy dost silné rány typu kov na kov. Jen když jedu pomalu. Tlumič a uložení tlumiče je dobrý,mám tam novou pružinu,žádné vůle na čepech sem neoběvil a uložení ramene se mi zdá taky v pořádku. Montpáka žádné vůle neodhalila.
Už fakt nevím co by to mohlo být.

Nemáte někdo s tím zkušenosti???

Předem dík za odpověď. ;)
Daewoo Espero 1,8 MPI 70kw 7 let,plná výbava
Prostě bezva autíčko,jen kdyby mělo sklopné zad. sedadla :-)
Reklama
 

Filip
Příspěvky: 174
Registrován: pát kvě 07, 2004 11:07
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

???

Příspěvek od Filip »

tak to som zvedavy, mne to robi nieco podobne na 1,5 -ke
ked nieco zistis daj vediet
PREDAM - Daewoo ESPERO 2,0 8V SOHC, r.v. 96, zelena metaliza, Green vlozka, ABS, AirBag,klima spotreba kombi 6 - 7 l/100km, cena 60k, treba vidiet. tech stav 95%, vizualny stav 70%

Renault Laguna 1.9 DCi Authentic combi, 79kW, r.v. 2002, naj.75tis. , ABS, 8x ABG, ..., man.klima, turbo,
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No tak potom co si napsal že si žádné vůle nenašel není co radit maximálně kloub poloosy ale ten bývá slyšet hlavně při rozjezdu a v rejdu a ty píšeš něco jinýho :(
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

mi to dělalo něco podobného na zadní nápravě a v servisu výměna silentbloků pomohla na 100%..MOZNA to bude stejny problem..
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Toto me delalo taky, nez jsem zjistil, ze to je tim, ze mam prasklou predni pruzinu a dela to ten ulomek, co zustal v ty misce, jak je usazena pruzina. Ale ze mi trvalo, nez jsme na to prisli :lol:
Jak vidim, ty uz ale mas pruziny novy, no tak to fakt nevim :?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Návštěvník

Re: Přední náprava

Příspěvek od Návštěvník »

swatch píše:Zdravím všechny příznivce Espera. Mám jeden problém,můžete mi poradit???

Když jedu dost pomalu (tak na 1 nebo 2 stupeň) po větších nerovnostech jak rovně tak i s kolama v rejdu, ozíváji se mi občas z levé nápravy dost silné rány typu kov na kov. Jen když jedu pomalu. Tlumič a uložení tlumiče je dobrý,mám tam novou pružinu,žádné vůle na čepech sem neoběvil a uložení ramene se mi zdá taky v pořádku. Montpáka žádné vůle neodhalila.
Už fakt nevím co by to mohlo být.

Nemáte někdo s tím zkušenosti???

Předem dík za odpověď. ;)

ja mam tento problem so zadnym pravym kolesom a v servise tam ziadnu chybu nenasli :?
swatch
Příspěvky: 44
Registrován: pát lis 26, 2004 22:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od swatch »

Díky všem za odpovědi a za rady. Už sem na to přišel.
Je to kulák na rameni.
Daewoo Espero 1,8 MPI 70kw 7 let,plná výbava
Prostě bezva autíčko,jen kdyby mělo sklopné zad. sedadla :-)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo je to jen o pořádné kontrole nejdřív si psal že si žádné vůle nenašel ;)
swatch
Příspěvky: 44
Registrován: pát lis 26, 2004 22:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od swatch »

Jo to jo no. Nevím proč,ale z nějakého důvodu sem to levé rameno asi zapoměl zkontrolovat. Vůle je tam ale pěkná. Už abych to vyměnil.
Daewoo Espero 1,8 MPI 70kw 7 let,plná výbava
Prostě bezva autíčko,jen kdyby mělo sklopné zad. sedadla :-)
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

T-PK píše:mi to dělalo něco podobného na zadní nápravě a v servisu výměna silentbloků pomohla na 100%..MOZNA to bude stejny problem..
Mne to robi tiez na zadnej naprave hlavne ked auto vhupne do priehlbinky. Tak sa mi zda ze to bucha rameno zadnej napravy o vyfukove potrubie. Dal som uz aj nove uchytenie vyfuku, ale robi to stale. Asi uz mam tlmice v pr**li. :cry:
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Ja som menil tlmice v zadu. Podla servisaka neboli zle ale ked som ich vymenil bol to velikansky rozsiel. Buchanie v jamach prestalo...
Ale este jeden problem som mal. Ohyb vyfuku ponad zadnu napravu. Ten sa mi dotykal napravy pri zatazi alebo buchal pri nerovnostiach.... Musel som ohnut vyfuk... No a teraz mi zadny diel vyfuku nejde vodorovne ale smerom dole
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

to že bouchá výfuk o zadní nápravu se děje často a chce to prostě ohnout tak aby to nebouchalo . to že ti jde zadní díl jako dolů můžeš vyřešit jednoduše ven nějakej dřevěnej špalek a vlož ho mezi tu rouru a spodek kufru a do konce výfuku strč nějakou trubku a zatázhni nahoru a ohni ho jak budeš potřebovat 8)
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

No s tym ohnutim toho vyfuku to nieje take jednoduche. Ja som to vtedy skusil.Lenze ten vyfuk je robeny tak ze zadny tlmic je uchyteny ku karoserii v strede a ked ohnes do rovna ten zadny diel,tak Ti poklesne ten ohyb k naprave. Takze som ho musel ohnut spat ... (mozno je aj na chybe to ze uz niekto predtym zvaral ten ohyb,ale co som si vsimol niektore espera,tak ten vyfuk nemaju moc vodorovne. Uvidim ked pride cas na vymenu stredneho dielu... ) :D
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Já měl na mysli ohnout jen tu trubku co vede ze zadního dílu ven k nárazníku jen pro optický dojem aby to vycházelo někde blíž k nárazníku a né tak moc dolu jako je to téměř na každém vyměněném výfuku . Musí se mezi tu trubku a karoserii auta dát nějaký nejlíp dřevěný špalek a přes něj to ohnout nahoru 8) pak se ti právě neohne výfuk nikde jinde a nebouchá nebo něco podobnýho jen se změní místo kde vychází ven k nárazníku 8)
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“