Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

noreply
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 18, 2010 20:02

Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od noreply »

Ahojte, uz asi rok mam problem s Lanosom /1,5, r.v. 2002/. Nestartuje.

1. otocim klucikom, zopnu sa kontrolky, elektrika naskoci, pas /nezapnuty/ zacne pipat

2. pocujem palivove cerpadlo ako natahuje benzin, aj ho natiahne v pohode

3. nadrz je plna

4. otocim klucikom do polohy start a starter len toci a toci - nenaskoci

5. ak vzapati otocim klucikom do polohy 1, tak aby zhasla elektrika a hned na to zacnem znova startovat, motor naskoci.

resume: motor nenaskoci na prvykrat ale az na druhy. zaujimavostou je, ze len v pripade ak medzi prvym a druhym startom otocim klucik do "nuly" aby vsetko zhaslo a hned na supu do trojky na start. Vtedy to ide. Ak medzi prvym a druhym startom neotocim klucikom do nuly, cize mi nezhasne elektrika, tak ani na druhy krat to nenaskoci. Vzdy to musim medzi prvym a druhym startom kvazi "resetnut" tak, ze otocim klucikom do nuly aby vsetko zhaslo a potom hned do startu. Mate nejaky napad cim to moze byt, dik za odpovede :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od lomngi »

Jedným slovom - imobilizér
vyskúšaj štartovať Tak že začneš kľúč, svietia kontrolky, potom vypneš ,a znovu štart.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od FoXo »

Takto by sa na lanose imobilizer chovat nemal :) Ale nikdy nevies.
Teda pisem podla toho ako sa mne choval ked som startoval bez kluciku s imo a ked mi robilo tento problem.

Tento problem som mal chvilku aj ja, ze nenaskocil a ked som chcel vypnut tak zrazu naskocil ako cigan pre vyplatu.
Stavalo sa mi to ale tak 2 krat za tyzden a vacsinou ked boli chladne noci.

Potom som to uz nezaznamenal ale taktiez som poriadne prikrutil kontakty k baterke, lebo boli volnejsie a stavalo sa mi ze mi aj baterku rychlo vybilo.

Vyskusaj poriadne pozret aj kontakty na baterke. Ak tam mas tie sproste korejske hlavicky stvorcoveho rozmeru na sroube tak tie som musel drzat aby sa mi obycajna matka nepretacala inak kontakty poriadne nesedeli na baterke.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
noreply
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 18, 2010 20:02

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od noreply »

No, takze v praxi to funguje tak ako napisal "lomngi". otocim klucom, zapnem elektriku, vypnem elektriku a potom hned startujem. naskoci to. Takze bud imobilizer, alebo este moze byt aj chip v kluci slaby, alebo zly? Vraj aj kluc moze robit problem :)
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od FoXo »

A druhy klucik si neskusal ?
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od HusarJan »

skús pozret po prvom štarte aké sú sviečky či sú suché alebo mokré od paliva ;)
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od vado »

Podla mna imobilizer.
Ak je zapalovanie vypnute, LED imobilizera musi blikat. Po zapnuti zapalovania musi zhasnut. Ale to este nemusi nutne znamenat, ze je vsetko OK.
Ako dlho po zapnuti zapalovania bezi cerpadlo ? Ak ho pocut asi tak 3-4 sekundy, tak je to OK. Ak zabzuci kratko, tak asi 1 sekundu, je problem s imobilizerom, alebo klucom. Vyskusal si druhy kluc ?
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Radovan43
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 06, 2006 10:51
Bydliště: Košice a Brno

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od Radovan43 »

Ahoj, Mám podobný ale závažnejší problém.
Počas jazdy mi bez varovania sdochne komplet elektrika (čiže motor mrtvy, po opakovanom pokuse o naštartovanie nereagule nič okrem štartera) - nenaskoči ani kontrolka ECU, ani sa nezopne čerpadlo, nezapípa bezp.pás... proste auto mrtve, akurát točí štartér.
Na druhý deň už motor nabehne ako nič, všetky kontrolky fungujú, imobilizér reaguje. Akoby sa nič nestalo.
Toto sa v priebehu jedného víkendu zopakovalo 2x. Zakaždým som ho musel odtiahnuť. Nedal sa naštartovať. -P
Už som vymenil zapaľovací modul,Baterka je nová - nepomohlo.

Auto je nepojazdne, pretože nebudem znova riskovať že ostanem ako posledne vysieť na kruháči.

V servise sa im zatiaľ po 3 dňoch nepodarilo nájsť chybu. Tvrdia mi, že imobilizér je OK .
Mám už nabehané na Lanose skoro 200 000km a doteraz sa mi nič podobné nestalo.
Neviete niekto čím by to mohlo byť?
[color=#BF0040]Lanos 1,5 červená. sedan[/color]
Spotreba mesto 8.5 - 9l/100km ,kombinovana 7,5l/100km, mimo mesto 7,0l/100km, K/N filter, Stav tacho.196 000 km
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od Vypravca »

Ak je immo v poriadku, nebude v haji spinacka?
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Radovan43
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 06, 2006 10:51
Bydliště: Košice a Brno

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od Radovan43 »

Problem je, ze uz 3 dni to skusaju zopakovat v servise a auto bezi jak hodinky. Naskoci na chlup.
Tazko sa hlada chyba, ked sa to nechce prejavit.
Auto kleklo pocas jazdy a vypla sa komplet elektrika, iba svetla ventilaror, starter a blikacky fungovali. Zato smerovku dat neslo. (proste tak sa auto sprava ked pouzijes kluc bez imobilizera.
Zahada je, ze odvtedy auto funguje jak z praku. Aspon v servise -P (generalov syndrom, ci ako sa tomu hovori :(
Uvidime zajtra. Dal som im doklady a pojdu na dlhsiu testovaciu jazdu, snad im ten motor zdochne tak jak mne.

Inak už važne neviem čo s tým. Potrebujem auto ktore ma dovezie z bodu A do bodu B.
[color=#BF0040]Lanos 1,5 červená. sedan[/color]
Spotreba mesto 8.5 - 9l/100km ,kombinovana 7,5l/100km, mimo mesto 7,0l/100km, K/N filter, Stav tacho.196 000 km
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od mino22 »

Chlapi , teraz moc nejazdim , Lanos stoji vonku, takze sa vybija bateria , dal som ju nabit a problem je taky ze ked vlozim nabitu bateriu do auta strasne tazko startuje, ale starter toci ako divy .Pametam ze to bolo aj pred tym ked sa nabijala bateria , prvykrat tazko startoval. Ale dalsie starty su o.k. aj za tepla aj za studena. Dokonca predtym som musel zlozit klinovy remen -strasne pistal a iba tak nastartoval, dnes som musel slapat aj plynovy pedal, po dlhej dobe nabehol na 2-3 valce a neskor sa to napravilo .Immo nemam , ako keby ECU nevedela ako rozbehnut motor .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od mino22 »

Nikto nic , nenapada vas kvoli comu to moze robit ? Alebo vam to po vlozeni nabitej baterie nerobi ? Cital som po webe , ale nic som sa nedozvedel .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
Radovan43
Příspěvky: 45
Registrován: úte čer 06, 2006 10:51
Bydliště: Košice a Brno

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od Radovan43 »

Tak ubehol nejaky cas a auto nabehalo cca 2000km bez poruchy. Dnes znova elektrika zhasla pocas jazdy. Nic prijemne - stalo sa to pv prudkom kopci smerom dolu - brzdy bez posilovača a riadenie v rýchlosti cca 80km/h bol docela zazitok. Nastastie sa mi podarilo vsetkou silou zabrzdit a vmanevrovat auto na odstavny pruh. Motor uz nenabehol, kontrolky mrtve. Jedina kontrolka ktora blika je imobilizer.
Predpoklad je ze imobilizer je mrtvy/ vypadava signal.
Da sa vymenit cívka imobilizeru v spinacej skrinke bez nutnosti preprogramovat ECU?
[color=#BF0040]Lanos 1,5 červená. sedan[/color]
Spotreba mesto 8.5 - 9l/100km ,kombinovana 7,5l/100km, mimo mesto 7,0l/100km, K/N filter, Stav tacho.196 000 km
noreply
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 18, 2010 20:02

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od noreply »

Ahojte, tak ja len keby mal niekto podobny problem so startovanim, mam to vyriesene :) ano nestartovalo, bol zly imobilizer, ten sme vymenili za novy, chvilu to fungovalo, ale por mesiacoch zas nestartovalo. Cele sa to vyriesilo preprogramovanim riadiacej jednotky tak, ze obchadza imobilizer, tym padom ho ani nepotrebuje na nastartovanie. Dal som to preprogramovat v petrzalke v jednom servise a je tomu rok a auto statuje za kazdych okolnosti. Vraj je aj v madarsku jedna firma co to robi. Tie imobilizery su uz od vyroby zle, cize jedina moznost ako vyriesit problem s imobilizeom bolo u mna preprogramovanie cpu :)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Lanos nestartuje....ale toto je vazne zahada :)

Příspěvek od kesko »

Čo je to za servis a kolko to stálo ? Ak to nieje tajné.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „LANOS“