Přední tlumiče pérování

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Přední tlumiče pérování

Příspěvek od martinak »

Zdravim,
tak mi na lanosu odesli i predni tlumice,jeden dokonce uz vytekl.Cetl jsem o kyb,monroe atd ale newim jestli ma smysl do toho davat takovyhle drahy tlumice.zadnim mam tusim starline kapalina.
Ale nasel jsem tyto:
nahradni-dily-zh.cz/zbozi/122955/Predni-tlumice---sada-DAEWOO-LANOS--KLAT-J100--1-5.htm

mate je nekdo?nebo jaky byste doporucily?dnes je toho spousty a ne vzdy cena jde s kvalitou..
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
Reklama
 

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od FoXo »

Ja som kupoval asi pred rokom a pol KYB Excel-G vsetky 4 kusy. Stali ma tusim okolo 200€ aj s postovnym. Kde som ich kupoval si uz nepamatam. Su to plynove. Auto sedi o daco lepsie ale pre mna su celkom dost tvrde. Citim kazdu malu trhlinku :) Ale je dost mozne ze to maju za nasledok aj pruziny, ktore su uz asi unavene a navyse zadne su asi nie rovnake. Tie budem menit tiez tak uvidim vysledok a dufam ze to nebude tak slahat :D
SkyLine ich ma tiez tusim tam ma este 15 alebo 16 elektorny a nizkoprofilove gumy a sice citi kazdu nerovnost ale z mojho rozpravania udajne to nieje take strasne. Takzde niekde bude teda zrada.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od martinak »

Zas prave nechci z toho mit kostitras,ale trosku tvrdsi by taky neskodilo,ted mam ty 15 kola ale stejne se to houpe,ja daval zadek celej novej,tlumic i s pruzinou,a ve predu jen tlumice,a k tem tlumicum si jeste kupoval takovy ty krytky?
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od FoXo »

Neviem ake krytky mas teraz namysli. Do predu som menil aj horne ulozenie tlmicov a v zadu si uz nepamatam ci som kupoval dake ulozenia.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od ppp »

Kyb nie je zarukou kvality, mne sa jeden rozpadol tyzden po namontovani. Navyse excel g nie su na nase cesty vobec vhodne, su prilis tvrde a na lanosa zbytocne, lanos nie je sportove auto s vykonnym motorom aby potreboval tvrdy podvozok.
Tlmice co si sem dal v odkaze je znacka asi ako starline, maxgear a pod,. proste europsky predajca, ktori si to dava vyrabat hlavne v azijskych krajinach - cina, HK, india a pod a lepit na to svoju znacku. Cize kludne mozes dat, budes na tom tak ako vzadu. Aspon ked sa pokasle mas lacnu nahradu.
V bernolakove mi jeden predajca nukal nejake anglicke tlmice plynokvapalinove za peknu cenu, ale uz neviem co to bolo zac. Predajca bol tusim aba vyfuky ale tu znacku si nespomeniem, jedine mu zavolat a spytat sa, stranku ma.

Tiez neviem co za krytky myslis, ale horny dekel pruziny je vlastne plastova "krytka" s plechom a gumou pre pruzinu, to bud pouzijes stare ak nie je prasknuty alebo prilis hrdzavy alebo to kupis nove, je to samostatny a nie uplne lacny diel. Ak myslis nejake dodatocne prachovky, tak tie kupis asi najlacnejsie na nete, alebo v tuningshopoch alebo par autodieloch ale tie sa dopredu davaju dost blbo.

A mozno je lepsie kupit cely precny pherson z polska, je to komplet tlmic, s pruzinou, hornym ulozenim pruziny aj tlmica. Len stary tlmic odskrutkujes od tehlice, hore vyskrutkujes z kasne ulozenie, vyhodis a namontujes cely komplet novy. Stoji to cca ako novy kyb excel g. Ja som to tak riesil na otcovej nubire, a nubca ostala pekne makka ako predtym. Tento komplet je od firmy CTR vraj je to prvovyroba pre daewoo a podla velkosti gulovych capov ramien by som povedal ze kvalitnejsia ako maxgear, starline apod.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od FoXo »

Moc som pil tak som mimo :) lanos ma zvlast tlmic a zvlast pruzinu. Nema pruzinu na tlmici. Cize ak teda dobre chapem mal si namysli ze si pouzil dakym sposobom miesto zvlast tlmic zvlast pruzinu tlmic dokopy s pruzinou ?

Mysky na pruziny som kupil za asi 10 ojro spodne aj horne na obe strany
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od ppp »

aha, takze lanos ma predne phersony ako espero, teda tlmic je len vlozka. Tak potom komplet nepripada do uvahy. To je lepsi pripad teda tlmice su lacnejsie a navyse rovnake ako na espero.
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od martinak »

Vzadu je to zvlast,ale ve predu je tlumic a kolem nej pruzina..
Myslel jsem nejakou prachovku,na par autech jsem to jiz videl,
ulozeni jsem kupoval asi pred 2 lety a jedno je zas na houby,to mi nejde do hlavy ze to vydrzi jen 2 roky,no vymenim to cely komplet,akorat newim jestli budu menit i pruziny vypadaj dobre,ale treba jsou uz unaveny tezko rict,na auto krc jsem tenkrat sehnal do zadu pruzinu za 520...
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
macinko
Příspěvky: 17
Registrován: sob zář 04, 2010 18:29
Bydliště: Liptovské Revúce

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od macinko »

vlani som menil obe pružiny vzadu lebo jedna bola zlomena.teraz priprezuvani som zistilže je opäť zlomená na tej iste strane :( čo to môže robiť?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od ppp »

martinak -> tie prachovky dostat, nie jeto lacne, ale daju sa zohnat uz aj za 10eur par, len treba chvilu hladat. Ja som zohnal aj s nahradnymi dorazmi za 20e parik, ale to je uz par rokov. Velmi sa do tych ulozeni pruzin nevojdu, mozno keby som trochu pospekuloval uchytenie, tak by mozno fungovlai ako prachovky takto je to len akesi predlzenie ulozenia pruziny. Ak sa bojis unavy pruziny, tak mozes pruzinu podlozit zospodu hrubsou gumou napriklad zo skodovky 120, alebo pouzit plynokvapalinove tlmice, tie maju snahu roztiahnut sa a tym trochu pomahaju pruzinam. Len pozor aby si potom nemal predok vyssie ako zadok, ako mavali skodovky 120cky. Jasom zadok kvoli tomu, ze som pouzil obe varianty podkladal 3cm gumou pod pruzinu, ale to je uz privela ale tensiu nemam. Mozno sa do nej este pruzina zarezie.

macinko -> kup si pruziny na opla, od daewackych sa lisia tym, ze konce dratov nemaju zuzene a zaverny zavit je trochu nedotiahnuty, takze lahsie prerezu gumu na ktorej pruzina sedi. Ale su trochu tuhsie, co je dobre pre lpg.
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od martinak »

kdyz me to my auto typek daval tak bylo uplne na sracku,zadni pruziny praskly:Dale zas to bylo pekne snizeny..tak jsem objednal z auto krc a uz tam jsou 2 roky a pohoda,kamos tam ma pruziny tusim z golfa a je to trosku nizsi,a to je ma uz 5 let...
No pristi mesic budu objednavat,a co rikate na tyhle:
http://www.nahradni-dily-zh.cz/zbozi/12 ... 0--1-5.htm
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od mino22 »

Ja neviem , ale auto mam 6 rokov , kupoval som ho s prasknutymi pruzinami , tlmice vybite . Tlmice su polozka do ktorej investovat nebudem , pri nasich cestach su to vyhodene peniaze . Aku zivotnost maju tlmice ? Par mesiacov ? Stejne mi treba menit tolko veci ze tlmice by dosli na rad tak za 3 roky . :D
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od martinak »

Jako s tema vyteklejma tlumicema to auto plave jak svina,asi ti to neprijde ale je to hrozny,proc by nevydrzeli,zalezi kolik clovek najezdi,a s mym najezdem kolem 15 000 km za rok to snad vydrzej.
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: Přední tlumiče pérování

Příspěvek od mino22 »

všetko je otázkou peňazí. Jasné že aj mne auto pláve. neodhovaram ťa. Ja najazdim rocne tak ako ty. Keby bolo dosť financii, tak aj ja mám nové tlmiče. Teraz mi menili brzdové trubky,starter ma problem,takisto spinacia skrinka. Takže stale je do čoho vrážať.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“