Srovnání s O2

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Srovnání s O2

Příspěvek od Krtek »

myslíte že se dá Lecetti (Nubira 3) srovnávat s koktávkama ? K tomuhle mně doháněj někdy až fanatický reakce některejch Daewáků. Já myslim že zdaleka ne ! Mam svou Nubiru a v práci služební Koktávky a řek bych že to porovnávat ani nejde ! Jediný co je podle mně na Lacíkovi lepší než na O1 tak je vnitřní prostor a pro mně vzhled. Motry 1.6 jsou zhruba stejný to moc porovnat nejde ale zbytek... Jízdní vlastnosti Nubiry jsou proti 01 děs, bída a neštovice, po 30t km mi vrže vevnitř snad půlka palubky (O1 s 230t km ani nevrzne). Elektroniku má Daewoo někde 8 let nazpátek a moh bych pokračovat. Jo Chevy/Daewoo jsou LEVNÝ auta. To že má u nás škodofka dost reklamací je relativní. Paviánů tu prodaj 1500 za měsíc. Kolik se tu prodalo za rok Nubir ? Já typuju tak 20 a při mojí jedný reklamaci je to 5% zmetků ! S O2 to radši ani neporovnávam. každej vidí že nemá el. okna. Ale to že má v základu (myslim) 4 el. asistenty (ABS+EDB+xxx) a 4 nebo 6 airbagů to už každej ignoruje. Takže radikálové bacha ! Je sice hezký mít o 30% levnější auto ale taky musim slevit 30% ze svejch nároků ! A nebudu se zmińovat o tom že jsem ještě neviděl škodofku prodanou za ceníkovou cenu. I Pavián v ceně 25t se prodává za max. 230 ! Neberte to nikdo jako zradu ale jenom jako střízlivej pohled někoho kdo má možnost obojí srovnávat. Chevymu fandim ale rád bych aby si nehrál na něco co nejni a nemá (třeba tvrzení že Evanda je reprezentativní auto je výsměch).
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Planoval som niekedy v dalekej buducnosti vymenit Lanosa za Lacetti sedan ako mas ty, ale po tomto co som si precital radsej presedlam na Oktavku. Hoci aj O1. Alebo nieco uplne ine. Ale budem sa viac riadit dostupnostou ND v inzertnych casopisoch. Lebo na Lanosa nezozeniem ani prd. Ale este si ho snad par rockov uzijem.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

mrk píše:Planoval som niekedy v dalekej buducnosti vymenit Lanosa za Lacetti sedan ako mas ty, ale po tomto co som si precital radsej presedlam na Oktavku. Hoci aj O1. Alebo nieco uplne ine. Ale budem sa viac riadit dostupnostou ND v inzertnych casopisoch. Lebo na Lanosa nezozeniem ani prd. Ale este si ho snad par rockov uzijem.
Mně se strašně líbí Evanda. jenže nejsou schopný do ní dát 6hrnek ani obyčejnej tempomat, ABS+EDB je na takovouhle krávu kde nemáš kontakt se silnicí fakt málo atd atd. Já doufam že GM přitlačí na pilu a zapracuje na tom. Nevim proč dneska tempomaty nemaj když Leganza ho měla. Debilní (rozumněj drahý) rozměry pneu atd... Zadní tlumič vejfuku za 8990,- no nekup to ! Do dneška po roce nejsou střešní nosiče.
Prozatimě to vidim hodně v budoucnu na 6hrnek v SuperbBlbovi, nebo Mondeo, možná 407.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Krtku, to je jasny, ze to je neporovnatelny ;) Ale to, jak se oktavky kradou, to je taky jedna z veci, co by u me rozhodovala pri koupi...
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

milosh píše:Krtku, to je jasny, ze to je neporovnatelny ;) Ale to, jak se oktavky kradou, to je taky jedna z veci, co by u me rozhodovala pri koupi...
To kradení je taková divná věc. Já osobně neznam nikoho komu by ukradli auto. Kámošce akorát někdo nabízel že si může nechat ukrást služebáka a že jí daj nějaký prachy :? U novýho auta je mi to jedno protože je pojištěný. pojistka je sice teoreticky dražší kvůli riziku jenže na škodofky jsou hromadný slevy tak je to nastejno. A další fakt (nevim jak starej) viděl jsem kdysi nějakou statistiku (max 2 roky nazpátek) a víc jak 50% krádeží u nás jsou podvody na leasingovky, což taky neplánuju.
Mně rozčílilo jenom to že někteří "tupouni" vidí cenu a hned musej Daewoo/chevyho opěvovat a nadávat na ostatní, většinou škodofku.Toleroval bych to u matesa ale u auta za půl mega..... ? Dá se říct že jsem sežral reklamní kecy a ted jsem částečně zklamanej :cry:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

no ci sa kradnu alebo nie ja ti poviem ze urcite lepsie a viacej ako ine aufta :twisted: V nasej vesnici MAL jeden striebornu vochcafku combi 1,9TDI s najsilnejsim motorom v plnej palbe a jednu peknu noc a nasledne uz nie moc pekne rano zistili, ze ochcafka zmizela spred domu ako smrad od pr*** :cry: :shock: A to mala alarm, defendlock.... tak mi nechci tvrdit, ze by si spaval kludnejsie ako teraz to urcite nie!! Teraz sme jazdili po franzuzku a celu cestu tam a back dokopy 5600km tiez combi v plnej palbe (mala aj tempomat) motor 80kw tusim nevidim to ako zle auto ale bol to diesel takze tah je uzasny. Cena bola skoro milion sk takze aj keby som chcel to nemozem zrovnavat z lacetti!! JA osobne by som do nej ten melon nevrazil ani omylom zas tak uzasne to nebolo (kvalita spodnych plastov je podobne uboha ako na lanose, najmenej 5 skrabancov sme sposobili nechtiac) Kked na taketo auta ludia maju a mas tak nech sa paci kupujte 8) Proste pre mna je to vyhodenie penazi, ktore tak lahko nemozem a ani nezarobim koli tomu kde zijeme. :cry: :cry: Co je mi dost luto :(
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Loobo
Příspěvky: 172
Registrován: čtv zář 09, 2004 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od Loobo »

Krtek píše: To kradení je taková divná věc. Já osobně neznam nikoho komu by ukradli auto.
Znám nejmíň 4 lidi, co jim v Praze ukradli Oktávku (v různých stupních výbavy :( )

Doma máme dost vyšperkovanou oktávku, ale každou noc v garáži a v klidné čtvrti (vlastně po tom co jsem se tu dočetl...)
Červený Matiz 0.8 CD (dual airbag, ABS, posilovač, stylový interiér, zadní kšilt, atd. )
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

Ktera je to ta klidna cast Prahy ? Jo, a kde je ta garaz a jake tam mate autoradio a zabezpeceni. Diky za vsechno. :lol: :lol: :lol:

...joke...
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

jojo prijdem to vomrknout :lol: a uz klidna asi nebude :) ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrej Rapčan
Příspěvky: 46
Registrován: sob říj 02, 2004 16:11

Příspěvek od Ondrej Rapčan »

Kamarat bol v BA prevziat novu sluzobnu Oktavku
pobehal na nej trochu a potom ju asi na 30 min nehal odparkovanu pred Slovnaftom a uz tam nebola :twisted:
to nasere :x
Daewoo Lanos 1.6 SX hatchback 16V
cervenny, 5-dverovy, klima, servo, airbag, central
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

ja to rikam furt neni to zle auto ale z tohoto by ma porazilo byt to moje auto :cry:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Přesně jak píše Krtek ty auta jsou neporovnatelný jo můžete porovnávat třeba s Elantrou nebo něčím podobným ale právě už jen cena těch aut říká to jsou auta z jiného světa a nehledě na to že jsou každé konstruované někým jiným a ten klade důraz na jiné věci a Korejci mají vůbec svérázný názor na životnost nebo "kvalitní " auto . U nich je to víc než kde jinde spotřební zboží které se prostě musí obměňovat a to nemá nic společného se životní úrovní ono jen prostě nepovažují nějaké vrzání v inetriéru za závadu to že nápravy na našich silnicích bohužel vydrží zlomek toho co jinde ? sme malý trh a nebudou kvůli nám dělat speciální modely a tak je to se spoustou věcí měl sem možnost servisovat několik aut se kterými jezdili nejvyšší zástupci Daewoo v Čechách ještě za dob Avie a řeknu vám zuboženější a zdevastovanější auta sem neviděl :(
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

petrm píše:Přesně jak píše Krtek ty auta jsou neporovnatelný jo můžete porovnávat třeba s Elantrou nebo něčím podobným ale právě už jen cena těch aut říká to jsou auta z jiného světa a nehledě na to že jsou každé konstruované někým jiným a ten klade důraz na jiné věci a Korejci mají vůbec svérázný názor na životnost nebo "kvalitní " auto . U nich je to víc než kde jinde spotřební zboží které se prostě musí obměňovat a to nemá nic společného se životní úrovní ono jen prostě nepovažují nějaké vrzání v inetriéru za závadu to že nápravy na našich silnicích bohužel vydrží zlomek toho co jinde ? sme malý trh a nebudou kvůli nám dělat speciální modely a tak je to se spoustou věcí měl sem možnost servisovat několik aut se kterými jezdili nejvyšší zástupci Daewoo v Čechách ještě za dob Avie a řeknu vám zuboženější a zdevastovanější auta sem neviděl :(
Řek bych že se korejci snažej dělat velký a viditelný věci ale neumí je dotáhnout do konce. Třeba klima, automat nějak divně mixuje vzduch, el okna, maji automatiku akorát na okno řidiče na stažení, nižš výbavy (SX takže všechno kromě 1.8) nemaj natažený dozadu hadice se vzduchem takže v zimě když jezdíme v 5 lidech mam zapocenej celej zadek, okno hřeju furt , vepředu ze mně leje a ty vzadu mrznou protože v autě nejni prakticky žádná cirkulace vzduchu. Pak jsou hezký ty bordely ve výbavě. Viděl jsem 2 předváděcí Lacíky a oba stejná výbyvy )nevim co v ceníku ale na kapotě je furt SX) a jeden měl a druhej neměl okna v elektrice. Někdo dostal centrál na DO, někdo ne...
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo to máš pravdu taky sem pár aut předělával aby odpovídali výbavě s jakou byly napsaný vypadá to jako kdyby si na lince řekli tak do tohohle auta přidáme zdarma tohle a bude to jako prémie :lol: :lol:
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Mel bych dotaz k tomu vrzani (protoze me na Nubire docela stve). Jak je to s tema Skodovkama? Cetl sem ted test Fabie, kde tvrdili, ze jim behem 100000km zavrzala "dvakrat", byly tam i kilometry, kdy se to stalo (byla zapujcena na dlouhodobej test, stridali se na ni ridici, jezdilo se s ni "ne moc ohleduplne"). Ja sem jel s kamaradem jeho sluzebni Fabii, ktera mala asi 40000km, a to bylo o poznani horsi, nez muj Lanos v asi 65000km. Na kostkach Fabca vrzala, rachtala (a u ni se ridici nestridali, mel ji jen on a podle meho nazoru nejezdi nijak neslusne). Pak jsem jezdil s kamaradem, v praci dostaval 2 ruzne Oktavky, jedna pohodicka, druha se obcas trochu ozvala. Znama ma Oktavku, ktera ma asi 50000km, kupovala ji jako novou (asi pred 2 lety), a ta prej vrze az hruza. Kolega ma Ford Mondeo, taky asi 50000km a ten je velice v pohode, i kdyz i on obcas na kostkach vrzne nekde v palubovce. Jediny auto, ktery se mi co do tichosti bez vyhrad libilo (ale zase se mi nelibi design), jen individulne vybaveny nejvyssi model 7-kove rady BMW, kterym jezdi muj nadrizeny.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“